Yurtdışı burs fırsatlarını yakalayın!

03 Aralık 2018 Pazartesi 09:00
12
14
16
18

Dünyanın önde gelen okullarında okuma şansı sizi bekliyor.

Dünyanın pek çok ülkesindeki önde gelen okullarında burslu olarak okumak hayal değil! Amerika Birleşik Devletleri’nden Avrupa ülkelerine, Güney Amerika ülkelerinden Kanada’ya kadar pek çok okul Türk öğrencilere çok çeşitli burslar veriyor. Deerfield Academy, Philips Academy, Philips Exeter Academy, St.Paul’s School, The Hill School, The Hatchkiss School, The Lawrenceville School gibi ünlülerin okulları olarak bilinen dünyanın en seçkin okullarına başvurmak için geri sayım başladı.

Yeni yıl yeni umutlarla yaklaşırken, geleceğinize yön verecek olan dünyanın önde gelen okullarında burslu eğitim şansları sizi bekliyor. Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, başta Şili, Arjantin olmak üzere Güney Amerika ülkeleri ve Avrupa’nın pek çok ülkesinde Burslu Assist Programı, David Bursluluk Programı, Değişim Programları Bursu, Burslu Sporcu Programı, Finansal Yardımlı Özel Lise Programları gibi çok çeşitli burs imkanları Türk öğrencilere kapılarını açıyor.

Yurtdışı eğitim danışmanlık firması LMK Consulting kurucusu Leyla Merve Kayalı, zamanında yurtdışında ailesinin imkanı olmadan burslu okumuş biri olarak öğrenciler ile velileri çok iyi anladığını, öğrenci ve ailesi için en uygun okulları tespit edip, buna göre bir yol haritası çizmeyi ilke edindiklerini, daha önce LMK aracılığıyla burs imkanı yakalayarak yurtdışına gidip çok başarılı olan gençlerle gurur duyduğunu belirtti.

Leyla Merve Kayalı’nın verdiği bilgiye göre Burslu Assist Programı 50 yılı aşkın süredir devam eden, 52 ülkeden öğrenci kabul eden ve toplamda 5 bin’den fazla mezunu bulunan bir değişim programı. Seçilen öğrenciler bağımsız özel Amerikan liselerinde bir eğitim yılı oyunca tam burslu veya kısmi burslu olarak eğitim alma şansı buluyorlar. ABD’deki en özel burslardan biri olan Davis bursu sadece belirli özel okullar tarafından uygun bulunan adaylara sunulan kapsamlı bir burs. Bu bursun kapsamı okuldan okula değişmekle birlikte öğrencinin eğitim masraflarının yüksek bir kısmını karşılıyor. Değişim programları burslarıyla öğrenciler gitmek istedikleri ülkede yarım dönem veya bir akademik yıl süresince devlet liselerinde eğitim görüyorlar ve gönüllü aileler ile birlikte yaşıyorlar. Öğrenciler bu program ile başta Amerika ve Kanada olmak üzere tüm Avrupa ülkelerini tercih edebiliyorlar. Devlet sponsorluğunda olan bu programlarda belirli oranlarda finansal yardım alınıyor.

Sosyal, sporcu, sanatçı özelliklerinizle öne geçebilirsiniz

Burslu sporcu programında yurtdışındaki spor ve okul hayatını entegre eden sistem kapsamında öğrenciler belirli finansal yardımlar alarak eğitim görebiliyorlar. Öğrenciler için diğer bir alternatif ise finansal yardımlı özel lise programları oluyor. Eğitim hayatlarına yurtdışında bir lisede devam etme hedefi olan öğrencilerin lise öğrenimlerinin bir kısmını ya da tamamını yatılı özel okullarda veya aile yanı özel okul programları ile tamamlayabileceklerini ifade eden Leyla Merve Kayalı, konuyla ilgili şu bilgileri verdi: “Bu karar öğrencinin gelecek hedefleri için doğru ülke ve doğru program eşleşmesi yapabilmek adına çok önemli bir karardır. Akademik olarak güçlü bu okullara başvuru yapmak ve kabul almak titizlikle yapılması gereken bir çalışma sistemine bağlıdır. Aile ve öğrencinin hedeflediği bu okullar için yüzde 70’e varan finansal yardımlı burs seçeneklerimiz ile öğrencilerimizin yanındayız. “

Bağlantıda oldukları başta Amerika ve Kanada’nın özel yatılı liselerinin de herhangi bir burs imkanı doğduğunda öncelikle kendileriyle iletişime geçtiklerini ve mevcut öğrenci havuzundan öğrenci seçtiklerini belirten Kayalı, yurtdışındaki başarı kriterlerinin farklı olabildiğini notları çok yüksek olmasa da, sosyal, sporcu, sanatçı, karakter özellikleriyle öğrencilerin ön plana geçebildiğini sözlerine ekledi.

Bilgi toplumunda iyi bir yere sahip olmak ve geleceğine şekil vermek isteyen her bireyin başlangıç noktası güçlü bir eğitimdir. LMK Consulting, güçlü bir eğitime sahip, geleceğe güvenle bakan nesiller yetişmesine öncülük ediyor. Yurtdışında ilköğretim, lise veya üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilere, yatılı ya da gündüzlü seçenekleriyle birlikte kişiselleştirilmiş danışmanlık hizmeti veriyorlar. Bağımsız ve güçlü danışmanlık hizmetimizle öğrencilere eğitim hayatları boyunca tam donanımlı hizmet sunuyorlar.

Çocuklarına en iyi eğitimi sağlamak isteyen aileler, yurtdışında eğitim fikrini düşündükleri andan itibaren, sayısız seçenek arasında kayboluyor. Bu seçenekler arasından en doğrusunu bulmak ve sonrasında zorlu başvuru süreçlerini tamamlamak bir uzman olmadan neredeyse imkânsız hale geliyor. Bu noktada LMK Consulting, ailelerin ve öğrencilerin hayatını kolaylaştırmak, onların hayallerini gerçekleştirmek için çalışıyor. LMK danışmanları; bilgi, donanım ve deneyimleriyle, bütün bu süreci tek bir kanaldan yürütüyor. Ailelerin aklındaki tüm soru ve sorunları çözerek öğrencilerin başarılarla dolu bir geleceğe adım atmalarını sağlıyorlar.

 


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» “Seda Yekeler Eğitim Vakfı”, Dil ve Kültür Kavramı ile Toplumsal Ayrışmaya Savaş Açıyor!
» Koç Üniversitesi Yayınları’ndan yeni kitap
» Yaratılıştaki çatlak
» GKV’liler Avrupa Gençlik Parlamentosu (Eyp) Kulübü’nde
» Fibria, Lila Group ve TEGV İş Birliği ile Eğitim Desteği Tekirdağ’da
» Koç Üniversitesi Yayınları ilk kitabevini Beyoğlu’nda açtı
» Gaziantep Kolej Vakfında ödül yağmuru
» Türk öğrenciler ünlülerin okullarının radarında
» Farklı bir kitap: "Yaratıcı yazarlık defteri"
» 1950’den Günümüze Eğitim Hayatımızda Rumlar
» Bilimin çocukları
» Ebru Şinik’ten hayatınızı değiştirecek günlük rutinler
» Boğaziçi Üniversitesi mezunları “BÜ’yülü Bir Gün’’de buluştu
» Yetenekli çocuk yetiştirmenin 4 altın kuralı
» STEM elçisi öğretmenler bilim ve teknoloji atılımı için okullarına dönüyor
» Satrançta çifte şampiyonluk
» Çocuk Kitapları Yazarı İlkay Marangoz GKV’lilerle buluştu
» TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik “2023 Eğitim Vizyonu” Nitelikli ve kapsayıcı eğitimle olmalı
» ABD’nin en başarılı okulları Türk öğrenci peşinde
» TEGV’de Yeni Bir Eğitim Etkinliği Başlıyor: Daha İyi Bir Dünya için atölyeler
» Koç Üniversitesi Yayınları’ndan yeni kitap
» Kitap yazdınız.. Peki ya sonrası?
» Sifon: Su Tesisatçısı Uygarlığı Nasıl Kurtardı
» Kitap okumayı çocuklar için zevke dönüştürmenin 7 yolu
» “Çocuklarınızı Siber Zorbalık ve Bilişim Suçlarından uzak tutun”