Kadın Liderler okul sıralarına döndü!

09 Mayıs 2018 Çarşamba 11:00
12
14
16
18

YKKD Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliği Sertifika Programı’nın 1. Modülü Özyeğin Üniversitesi’nde gerçekleşti

Yönetim Kurulunda Kadın Derneği’nin (YKKD) düzenlediği ve Türkiye’nin ilk ve tek Yönetim Kurulu okulu olma özelliği taşıyan Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliği Sertifika Programı’nın 1. Modülü, 26-28 Nisan tarihlerinde Özyeğin Üniversitesinin ev sahipliğinde gerçekleşti.

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen programa, YKKD’nin 3. Dönem mentisi olan 48 üst düzey kadın yönetici katıldı. Adeta üniversite sıralarına geri dönen kadın yöneticiler, Selen Kocabaş, Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan, Prof. Dr. Ümit Özlale gibi akademisyen ve fikir önderlerinden ekonomi, liderlik ve yönetim üzerine farklı yaklaşımlar dinleme fırsatı buldu.

Boğaziçi Üniversitesi, Bilgi Üniversitesi, Koç Üniversitesi, Özyeğin Üniversitesi, ve Argüden Governance Academy tarafından akredite edilen Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliği Sertifika Programının ev sahipliğini Özyeğin Üniversitesi üstlendi. ‘Yönetim Kurulu Okulu’ olarak da tanımlanan programa, Özyeğin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Esra Gençtürk de bizzat açılış konuşmasını yaparak destek verdi.

Programın ilk gününde, YKKD Yönetim Kurulu Üyesi, Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi ve Stratejik Danışman Selen Kocabaş, kadının iş hayatında lider olarak temsilinin artmasının kurum çıktıları ve topluma faydalarını anlattı. Aynı zamanda programın üçüncü dönem mentorlarından olan Kocabaş konuşmasında “Yönetim Kurullarında üyelerle etkileşim, geçmişi değil geleceği konuşmak, kurum içerisindeki katkımızı göstermemiz açısından önemli” vurgusunu yaptı. Bu dönem teknoloji konu başlığının ağırlığının artırıldığı eğitim programında, Sabancı Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Veri Analitiği ve Bilişim Teknolojileri Yüksek Lisans Programları Direktörü Dr.H.Sait Ölmez, Büyük Veri Analitiğinin Yönetim Kurulları ve kurumlar için önemini aktardı:” Veriyi karar mekanizmasının içerisine yerleştiren genç bir şirket sizi yerinizden edebilir”.

Koç Üniversitesi’nden Dr. Murat Üçer ‘Makro Ekonomi ve Dünya ve Türkiye Ekonomisi’, Özyeğin Üniversitesi Ekonomi Bölümü Başkanı Prof. Dr. Ümit Özlale ise ‘Türkiye Ekonomisi, Genel Görünüm ve Beklentiler’ başlıklı sunumlarıyla YKKD mentilerini Türkiye ve Dünya ekonomisine ilişkin gelişme ve beklentiler konusunda aydınlattı.

3 gün süre sertifika programında Hasan Nazikoğlu, Burçak Güven, Doğan Taşkent, Prof. Dr. Gül Okutan, Dr. Emre Soyer, Ertuğrul Belen, Aziz Emre Günel, Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan’ın da yer aldığı 12 uzman eğitmen, Türk Ticaret Kanunu’ndan Kurumsal Strateji Yönetimine, Kişilik Yapılanmasından Girişimcilik ve İnovasyona kadar farklı başlıklar altında eğitim verdi.

Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliği Sertifika Programı’nın 2. Modülü’nün, 13-15 Eylül tarihlerinde Bilgi Üniversitesi’nde yapılması planlanıyor.

Yönetim Kurulunda Kadın Derneği Şirketlerarası Mentorluk ve Sertifika Programları her iki yılda bir kapılarını yeni kurum ve katılımcılara açmakta olup, bir sonraki dönemin Aralık 2019’da başlaması planlanıyor.

 

 


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» Girişimci kadınlar sertifikalarını aldı
» KAGİDER İşimi Kuruyorum Eğitimleri 10-11 Eylül tarihlerinde KAGİDER’de gerçekleşecek
» Tesla ile kasırgadan kaçmak mümkün mü?
» "Nimet Hanım" modeli
» TÜSİAD Ankara temaslarına devam ediyor
» ‘’Yaptığınız bu büyük iş, bize örnektir’’
» TÜSİAD Ankara’da temaslarda bulundu
» Yılmayın, hayallerinizin peşinden gidin!
» Brookings Enstitüsü’nde TÜSİAD işbirliği ile transatlantik ilişkiler değerlendirildi
» İşveren markasına neden yatırım yapmalısınız?
» Kocaeli Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’a ziyaret etti
» Sosyal Girişimciliğin Tohumları Lüleburgaz’da atıldı
» “2018 Avrupa’nın En İyi İş Meleği” ödülü verildi
» ‘Geleceğin Kadın Liderleri’nin son durağı Trabzon
» Arya Shopping Fest Bodrum’da!
» Türkiye-Avrupa Gelecek Forumu Eğitim Programının Dördüncüsü Paris ve Berlin’de gerçekleşti
» TÜSİAD “Ne okusam ne olsam” Meslek projesi sürüyor
» TÜSİAD Koç Üniversitesi ekonomik araştırma forumu “Merkezi Yönetim Bütçe takip Raporu”nu tanıttı
» TÜSİAD “Merkezi Yönetim Bütçe Takip Raporu” tanıtım toplantısı düzenleyecek
» Franchise Company ile hedef; markaların gelişimine katkı sağlayarak, sürdürülebilir değer oluşturmak
» BİZBİZZE Yaz buluşması ile girişimci kadınlar güçlerine güç katıyor
» ATSO, Dış ticaretin gelişmesi için çalışıyor
» Türk Sanayisinin Dijital Dönüşümüne Destek: "TÜSİAD SD2" Programına Başvurular Başlıyor!
» Urla’da lider kadınlar sertifikalarını aldı
» Kocaeli Kadın Girişimciler Kurulu Bosna Hersek Ziyaret etti