Kadın Liderler okul sıralarına döndü!

09 Mayıs 2018 Çarşamba 11:00
12
14
16
18

YKKD Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliği Sertifika Programı’nın 1. Modülü Özyeğin Üniversitesi’nde gerçekleşti

Yönetim Kurulunda Kadın Derneği’nin (YKKD) düzenlediği ve Türkiye’nin ilk ve tek Yönetim Kurulu okulu olma özelliği taşıyan Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliği Sertifika Programı’nın 1. Modülü, 26-28 Nisan tarihlerinde Özyeğin Üniversitesinin ev sahipliğinde gerçekleşti.

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen programa, YKKD’nin 3. Dönem mentisi olan 48 üst düzey kadın yönetici katıldı. Adeta üniversite sıralarına geri dönen kadın yöneticiler, Selen Kocabaş, Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan, Prof. Dr. Ümit Özlale gibi akademisyen ve fikir önderlerinden ekonomi, liderlik ve yönetim üzerine farklı yaklaşımlar dinleme fırsatı buldu.

Boğaziçi Üniversitesi, Bilgi Üniversitesi, Koç Üniversitesi, Özyeğin Üniversitesi, ve Argüden Governance Academy tarafından akredite edilen Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliği Sertifika Programının ev sahipliğini Özyeğin Üniversitesi üstlendi. ‘Yönetim Kurulu Okulu’ olarak da tanımlanan programa, Özyeğin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Esra Gençtürk de bizzat açılış konuşmasını yaparak destek verdi.

Programın ilk gününde, YKKD Yönetim Kurulu Üyesi, Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi ve Stratejik Danışman Selen Kocabaş, kadının iş hayatında lider olarak temsilinin artmasının kurum çıktıları ve topluma faydalarını anlattı. Aynı zamanda programın üçüncü dönem mentorlarından olan Kocabaş konuşmasında “Yönetim Kurullarında üyelerle etkileşim, geçmişi değil geleceği konuşmak, kurum içerisindeki katkımızı göstermemiz açısından önemli” vurgusunu yaptı. Bu dönem teknoloji konu başlığının ağırlığının artırıldığı eğitim programında, Sabancı Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Veri Analitiği ve Bilişim Teknolojileri Yüksek Lisans Programları Direktörü Dr.H.Sait Ölmez, Büyük Veri Analitiğinin Yönetim Kurulları ve kurumlar için önemini aktardı:” Veriyi karar mekanizmasının içerisine yerleştiren genç bir şirket sizi yerinizden edebilir”.

Koç Üniversitesi’nden Dr. Murat Üçer ‘Makro Ekonomi ve Dünya ve Türkiye Ekonomisi’, Özyeğin Üniversitesi Ekonomi Bölümü Başkanı Prof. Dr. Ümit Özlale ise ‘Türkiye Ekonomisi, Genel Görünüm ve Beklentiler’ başlıklı sunumlarıyla YKKD mentilerini Türkiye ve Dünya ekonomisine ilişkin gelişme ve beklentiler konusunda aydınlattı.

3 gün süre sertifika programında Hasan Nazikoğlu, Burçak Güven, Doğan Taşkent, Prof. Dr. Gül Okutan, Dr. Emre Soyer, Ertuğrul Belen, Aziz Emre Günel, Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan’ın da yer aldığı 12 uzman eğitmen, Türk Ticaret Kanunu’ndan Kurumsal Strateji Yönetimine, Kişilik Yapılanmasından Girişimcilik ve İnovasyona kadar farklı başlıklar altında eğitim verdi.

Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliği Sertifika Programı’nın 2. Modülü’nün, 13-15 Eylül tarihlerinde Bilgi Üniversitesi’nde yapılması planlanıyor.

Yönetim Kurulunda Kadın Derneği Şirketlerarası Mentorluk ve Sertifika Programları her iki yılda bir kapılarını yeni kurum ve katılımcılara açmakta olup, bir sonraki dönemin Aralık 2019’da başlaması planlanıyor.

 

 


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» TÜSİAD: “Kayıp Ütopyalar ve Korkulan Distopyalar: Liberal Dünya Düzeninin Geleceği”
» İş dünyasından “Başarısızlık Zirvesi”
» “Şirketleri büyüten girişimciyi patron yapan” fuar kapılarını açtı
» TEGEP Eğitim ve Gelişim Zirvesi 2018’e Bilet Kazan!
» BTTO - BUİKAD Arasında İşbirliği Protokolü imzalandı
» Yöneticinin kişisel dönüşümü, inovasyona dönüşüyor
» KOBİ’ler için güçlü olmanın yolları
» E-ticarette rekabetin 4 kuralı
» "TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var!" Girişimcilik Programına dönüşüyor
» Güler Sabancı: "Kızkardeşler Geleceğin Nasa’sını Türkiye’de Kurabilirler"
» BUİKAD İŞKUR ile işbirliği protokolü imzaladı
» TÜSİAD Türkiye Enerji Zirvesi’nde özel bir oturum düzenledi
» BUİKAD Kır çiçekleri için koştu
» İhracat Akademisi ile KOBİ’ler ihracatçı olacak
» İhracattaki her üç topuk sesinden biri Egeli kadınlara ait
» Girişimci kadınlar sertifikalarını aldı
» TİM tarihinde ilk kez kadın konseyi oluşturuldu
» Shell&Turcas, Ankara’da kadınlarla güçleniyor
» İş hayatında artık “yeni yakalar” oluşuyor
» ​P G, geleceğin kadın liderlerini yetiştiriyor
» Sanayi sektöründe ‘kadın’ın önemi masaya yatırıldı
» Genç iş insanları cinsiyet eşitsizliğine "dur" diyor
» Kauçuk sektörü temsilcilerinden “pozitif ayrımcılık” talebi
» “BricaR Zirvesi” TÜSİAD evsahipliğinde İstanbul’da düzenlenecek
» TÜSİAD Buenos Aires’te düzenlenecek B20 Zirvesi’ne katılıyor