Kadın Liderler okul sıralarına döndü!

09 Mayıs 2018 Çarşamba 11:00
12
14
16
18

YKKD Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliği Sertifika Programı’nın 1. Modülü Özyeğin Üniversitesi’nde gerçekleşti

Yönetim Kurulunda Kadın Derneği’nin (YKKD) düzenlediği ve Türkiye’nin ilk ve tek Yönetim Kurulu okulu olma özelliği taşıyan Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliği Sertifika Programı’nın 1. Modülü, 26-28 Nisan tarihlerinde Özyeğin Üniversitesinin ev sahipliğinde gerçekleşti.

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen programa, YKKD’nin 3. Dönem mentisi olan 48 üst düzey kadın yönetici katıldı. Adeta üniversite sıralarına geri dönen kadın yöneticiler, Selen Kocabaş, Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan, Prof. Dr. Ümit Özlale gibi akademisyen ve fikir önderlerinden ekonomi, liderlik ve yönetim üzerine farklı yaklaşımlar dinleme fırsatı buldu.

Boğaziçi Üniversitesi, Bilgi Üniversitesi, Koç Üniversitesi, Özyeğin Üniversitesi, ve Argüden Governance Academy tarafından akredite edilen Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliği Sertifika Programının ev sahipliğini Özyeğin Üniversitesi üstlendi. ‘Yönetim Kurulu Okulu’ olarak da tanımlanan programa, Özyeğin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Esra Gençtürk de bizzat açılış konuşmasını yaparak destek verdi.

Programın ilk gününde, YKKD Yönetim Kurulu Üyesi, Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi ve Stratejik Danışman Selen Kocabaş, kadının iş hayatında lider olarak temsilinin artmasının kurum çıktıları ve topluma faydalarını anlattı. Aynı zamanda programın üçüncü dönem mentorlarından olan Kocabaş konuşmasında “Yönetim Kurullarında üyelerle etkileşim, geçmişi değil geleceği konuşmak, kurum içerisindeki katkımızı göstermemiz açısından önemli” vurgusunu yaptı. Bu dönem teknoloji konu başlığının ağırlığının artırıldığı eğitim programında, Sabancı Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Veri Analitiği ve Bilişim Teknolojileri Yüksek Lisans Programları Direktörü Dr.H.Sait Ölmez, Büyük Veri Analitiğinin Yönetim Kurulları ve kurumlar için önemini aktardı:” Veriyi karar mekanizmasının içerisine yerleştiren genç bir şirket sizi yerinizden edebilir”.

Koç Üniversitesi’nden Dr. Murat Üçer ‘Makro Ekonomi ve Dünya ve Türkiye Ekonomisi’, Özyeğin Üniversitesi Ekonomi Bölümü Başkanı Prof. Dr. Ümit Özlale ise ‘Türkiye Ekonomisi, Genel Görünüm ve Beklentiler’ başlıklı sunumlarıyla YKKD mentilerini Türkiye ve Dünya ekonomisine ilişkin gelişme ve beklentiler konusunda aydınlattı.

3 gün süre sertifika programında Hasan Nazikoğlu, Burçak Güven, Doğan Taşkent, Prof. Dr. Gül Okutan, Dr. Emre Soyer, Ertuğrul Belen, Aziz Emre Günel, Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan’ın da yer aldığı 12 uzman eğitmen, Türk Ticaret Kanunu’ndan Kurumsal Strateji Yönetimine, Kişilik Yapılanmasından Girişimcilik ve İnovasyona kadar farklı başlıklar altında eğitim verdi.

Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliği Sertifika Programı’nın 2. Modülü’nün, 13-15 Eylül tarihlerinde Bilgi Üniversitesi’nde yapılması planlanıyor.

Yönetim Kurulunda Kadın Derneği Şirketlerarası Mentorluk ve Sertifika Programları her iki yılda bir kapılarını yeni kurum ve katılımcılara açmakta olup, bir sonraki dönemin Aralık 2019’da başlaması planlanıyor.

 

 


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» İş hayatında eş seçimi bu kadar önemli mi? Önemli!
» BUİKAD Geleneksel İftarda Buluştu
» Erol Bilecik: Siyasal istikrar ve güven ortamıyla, ekonomik istikrar “at başı” gider
» Tuncay Özilhan: Hukuk devleti, güven veren, bağımsız ve tarafsız bir yargı, hepimizin ihtiyacı
» Girişimciler sertifikalarını aldı
» EY Türkiye Girişimci Kadın Liderler Programı 2018 başvuruları başladı
» Lüleburgaz, geleceğin yıldız girişimcilerini yetiştirmeye devam ediyor!
» Çalışmak hayat, düşünmek ışıktır!
» Avrupa İş Dünyası Konfederasyonu gerçekleştirildi
» Kadının işgücüne katılım oranı neden düşük?
» İşimi kuruyorum eğitimleri
» Kadın bakış açısı girişimde fark yaratıyor
» TÜSİAD “Ne okusam ne olsam” Meslek projesi sürüyor
» Kadın Yatırımcı ve Girişimciler, Lüleburgaz’da buluşuyor
» BUİKAD’dan coşku dolu anneler günü kahvaltısı
» “TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var!” Yarışmasında ödüller sahiplerini buldu
» İsveçli Yatırımcıların Gözü Antalya’da
» Proje 15 - KAGİDER Kadın Girişimci Geliştirme Programı Başvuruları açıldı
» BUİKAD Avrupa ilişkilerini güçlendiriyor
» Afyonkarahisar İş Kadınları yine farkındalığa imza atacak
» Garanti Bankası ve KAGİDER işbirliğiyle “Girişimci Kadın Buluşmaları” Bolu’da gerçekleşti
» Teknolojinin Kadın Liderleri yarışması’na başvuru tarihi uzatıldı
» Kadın Girişimciliğine Destek Zirvesi’nde “Topluma Katkı Başarı Ödülü”nün sahibi Gaye Donay oldu...
» ICCI 2018 TÜSİAD özel oturumu: Türkiye enerjide 3D formülü ile yılda 34 milyar dolarlık ek katma değer elde edebilir
» Karar Vericilerinin Yüzde 50’sinin Kadın olduğu şirketlerde karlılık yüzde 28.7 daha yüksek…