Yeşim, milli istihdam seferberliğine katkısını sürdürüyor

14 Kasım 2018 Çarşamba 22:00
12
14
16
18

Bin kişilik ek istihdama imza atarak ekonomiye önemli katkı yapmaya hazırlanan Yeşim Tekstil, İŞKUR’la gerçekleştirdiği protokol kapsamında 500 kişiyi firma bünyesinde düz dikiş makineci olarak eğiterek istihdama kazandıracak. Uludağ Üniversitesi’nden alınan yeni bir eğitim modülü üzerinde kurgulanan 4 aylık eğitim programı, yüzde 50 istihdam garantisi içeriyor.

Dünya markalarına hazır giyim - ev tekstili üretimi gerçekleştirenve geleceğe dönük planlamaları çerçevesinde 2019 yılı sonuna kadar 1000 kişilik ek istihdam sağlama kararı alan Yeşim Tekstil, İŞKUR Bursa İl Müdürlüğü ile imzalanan özel protokol çerçevesinde 500 kişiyi düz dikiş makineci olarak eğiterek istihdama kazandıracak.     

Türkiye’de tek çatı altında en fazla kadın çalışan istihdam eden firmalardan biri olan Yeşim Tekstil’de gerçekleştirilen protokol imza törenine; Bursa İŞKUR İl Müdürü Eren Türkmen, İl Müdür Yardımcısı Mehmet Çiftçi, Şube Müdürü Sibel Zengin, Yeşim Tekstil İnsan Kaynakları ve Sosyal Uygunluk Direktörü Fatoş Hüseyinca, Personel Müdürü Yaşar Muratoğulları ile Yeşim Akademi Yöneticisi Özlem Şenkoyuncu katıldı.

Törende konuşan Yeşim Tekstil İnsan Kaynakları ve Sosyal Uygunluk Direktörü Fatoş Hüseyinca, İŞKUR’la Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme Programı kapsamında 500 kişiyi kapsayan bir eğitim protokolüne imza attıklarını belirtti. Yeşim olarak İŞKUR’la sürekli iş birliği içinde olduklarını ve staj ile işbaşı programları düzenlediklerini ifade eden Hüseyinca, “Söz konusu protokolün en büyük farklılığı, iş birliği çerçevesinde Uludağ Üniversitesi’nden alınan eğitim modülü üzerinde programın kurgulanmış olması.  Programa katılanlar söz konusu modül sayesinde Uludağ Üniversitesi, İŞKUR ve Yeşim Tekstil onaylı sertifika sahibi olacak. Bu sertifika, katılımcıların gelecek kariyerleri ve gelişimleri açısından son derece değerli. İŞKUR’la gerçekleştirdiğimiz bu protokolün hayırlı olmasını dilerim.” diye konuştu.

“Milli istihdam seferberliğimiz tüm hızıyla devam ediyor”

Bursa İŞKUR İl Müdürü Eren Türkmende Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü olarak Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) arasında imzalanan Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İş Birliği Protokolü ile işverenlerin işgücü piyasasında aradığı nitelikli iş gücü ihtiyacını karşılamaya çalıştıklarını söyledi. Yeşim Tekstil ile birçok alanda iş birliği yaptıklarını hatırlatan Türkmen, firma ile yeni bir kulvarda iş birliğine gittiklerini dile getirdi. Türkmen, şöyle devam etti: “Programa dahil olanların yeni bir eğitim modülü ile firma bünyesinde teorik ve pratik eğitim alarak sertifika sahibi olacakları bir protokol düzenledik. Düz dikiş makinecisi mesleğindeki 500 kişiyi Yeşim’in uzman ekibi aracılığı ile yetiştirerek istihdama kazandıracağız. Milli istihdam seferberliğimiz tüm hızıyla devam ediyor. Yeşim’in ortaya koyduğu performans ve iş birliğinden dolayı başta Yeşim’in İnsan Kaynakları ve Sosyal Uygunluk Direktörü Fatoş Hüseyinca olmak üzere tüm Yeşimlilere teşekkür ediyor, protokolün hayırlı olmasını diliyorum.”

Konuşmaların ardından imza törenine geçilerek, taraflar arasında gerçekleştirilen iş birliği protokolüne imza atıldı.

 


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» TÜSİAD Sanayide Dijital Dönüşüm Hızlandırıcı Programının başarı hikayeleri paylaşılacak
» MARKA Konferansı’nda sahne başarı hikayeleriyle dolu
» 60 Erkek ceo iş yaşamında eşitlik için elçi oldu
» Bu sene yılbaşı hediyeleri girişimci kadınlardan
» TÜSİAD’dan "İş Hayatında Blokzinciri" Konderfans
» MARKA 2018’in ilk gününde fikir fırtınası
» Marka konferansı ailesi, kutlama yemeğinde buluştu
» Castrol Türkiye, Ukrayna ve Orta Asya Direktörlüğü görevine atandı
» BizBizze 1 yaşında!
» Kadınların iş hayatına dahil edilmesi için neler yapılmalı?
» Yönetim Kurulunda Kadın Derneği 2019’da, her yönetim kuruluna en az iki kadın üye vermek için çalışacak
» Fark Yaratan Kadınlar Ödülleri 2018 Dağıtıldı
» Kadın girişimci sayısı yüzde 78 arttı
» 4. Ofisten mutfağa şirketler arası yemek yarışması başlıyor!...
» , Sema Güral Sürmeli: ’Ya ilk ya en iyi olanı yapacaksın’
» “Bir Gün CEO” programı Türkiye’deki ikinci yılında güçlenerek devam ediyor
» Türkiye’nin en önemli işveren markası konferansı
» Institut du Bosphore siyaset, ekonomi ve kültür aktörlerini İstanbul’da buluşturdu
» El Elden Ele çarşısı açılıyor
» Tekfen Holding’e “Kadınlarla Güçlendirilmiş Yönetim Kurulu”Ödülü
» Türkiye’nin İlham Veren Girişimci Kadınları ödüllerini aldı
» 140 ülke arasında 61. sıradayız
» Girişimcilikte Önce Kadın
» Marka konferansı’nın 19’uncu yılında zeka ve duygu dolu konferans deneyimi
» Geleceğin İK’sı nasıl olacak?