Yeşil binalar için akıllı teknolojiler

15 Kasım 2017 Çarşamba 10:00
12
14
16
18

Schindler yeni atılımlarıyla geleceğin konforunu bugünden sunuyor.

Yaklaşık 60 binden fazla çalışanı ile beş kıtada hizmet veren Schindler, akıllı dijital çözümler ve Yeşil bina konseptlerinde inovasyon ve estetiği bir arada sunan yeni çözümleriyle fark yaratmayı hedefliyor.

Dünyanın en önemli asansör ve yürüyen merdiven tedarikçilerinden biri olan Schindler Group, projenin tüm aşamasında kaynakları topluma ve çevreye duyarlı bir şekilde verimli kullanan binalar olarak tanımlanabilen "Yeşil" ya da “Sürdürülebilir” bina konseptlerinde ve kullanıcılara akıllı diiital çözümler sunan, Sayfa İçeriğinesnelerin interneti konusunda önemli ilerlemeler getiren yeni atılımlar ve yeni işbirlikleri içinde yol alıyor.

Schindler Türkeli Asansör Genel Müdürü Zafer Kabadayı, insana, teknolojiye ve çevreye yatırım; inovasyon ve estetiğin bir arada sergilenmesi; geleceğin konforunu bugünden sunmak gibi kavramları ilke edindiklerini hatırlatarak, bu amaçla geliştirdikleri yeni teknolojiler, sağladıkları sinerjiler hakkında açıklamalarda bulundu.

Dünyamızın hızla değiştiğini, yenilenen teknoloji sayesinde Dünya nüfusunun yüzde 39’unun birbirine bağlı hale geldiğini, iş süreçlerinin yüzde 80’ine teknolojinin güç sağladığını, geçen seneye göre 5 bin kat daha fazla data kullanıldığını, dünyada birbirine bağlı nesne sayısının 13 milyar olduğunu söyleyen Kabadayı, “Veri merkezimiz ve ürünlerimizin içindeki sensörlerin birbirleriyle konuşması olarak açıklayabileceğimiz IOEE ile veriler Saha Teknisyenlerimize, saha yönetimine ve müşterilerimize ulaşıyor. Böylece herkes dogru dataya doğru zamanda ulaşıyor” dedi.

Nesnelerin interneti

Schindler Türkeli Asansör olarak mevcut müşterileri  elde tutmayı, ürün ve servis portfoyünü genişletmeyi ve yeni iş modelleri geliştirmeyi hedeflediklerini belirten Kabadayı, kullanıcılara akıllı diiital çözümler sunacak ve Sayfa İçeriğinesnelerin interneti konusunda önemli ilerlemeler sağlayacak yeni atılımlar ve yeni işbirlikleri içinde oldukları bilgisini de verdi. “Schindler olarak insana ve teknolojiye sürekli olarak yatırım yaparken işbirliklerini de çok önemsiyoruz. Bu bağlamda General Electric ve Huawei firması ile yeni işbirlikleri kurduk. Basit sensörler ve bunların Predix bulut uygulaması üzerinden data center’ımıza bağlantı kurulacak. Gelişmiş makine öğrenme fonksiyonelliği ve tahmin etme yeteneği sağlanacak. Halihazırda olan ürünlerimiz üzerinden yeni dijital ürünler sunma yeterliliğine ulaşmayı sağlayacağız. Bu bizlere, saha çalışanlarımıza, müşterilerimize ve yolcularımıza yeni fırsatların olduğu bir dünyanın kapısını açma fırsatını sunacak. Schindler önceden tahmin edici görevleri yerine getirecek ve bu ünitelerin servis dışı kalma sürelerini çok büyük oranda azaltacak. Predix bulut sistemi ve kapalı devre servis platform sayesinde en iyi Müşteri Deneyimini sunmamıza olanak sağlayacak. Tamamen kurulduktan sonra 1 milyondan fazla asansör ve yürüyen merdiven hakkında sanki test kulelerimizde çalışıyorlarmış gibi bilgi sahibi olacağız. Bu önemli datalar müşterilerimiz, iş destek analistlerimiz ve ürün mühendislerimiz için çok değerli bir bilgi kaynağı oluşturacak. Müşterilerimiz durmaksızın çalışma zamanı ve iyileştirilmiş yolcu deneyiminden faydalanmış olacaklar. İleri sensor teknolojisi ve analizler bakım ve arıza aksiyonlarının ürün sorunlar yaşamaya başlamadan önce devreye girmesini sağlayacak bu da güvenliği önemli ölçüde geliştirmiş olacak. Uzun dönemde edinilen bütün bu bilgi birikimi ürün dizayn süreçlerini iyileştirmiş olacak.”

Akıllı teknolojiler  ile hem çalışanlara, hem de kullanıcılara önemli konforlar sağlandığını vurgulayan Kabadayı, Schindler olarak hizmet içi eğitime büyük önem verdiklerini ve yeni ürünlerin daha derinlemesine anlaşılması için kapsamlı eğitim programlarını düzenlediklerini hatırlattı.

Schindler olarak kurumsal surdürülebilirlik politikasına büyük önem verdiklerini ifade eden Kabadayı,Schindler firmasının küresel kentleşmenin devam ettiği ve edeceği yıllar boyunca optimum, güvenli ve etkili mobilite çözümlerini sağlamaya kendini adadığını söyledi: “Sürekli artan enerji talebi, yenilenmeyen enerji kaynakları ve karbondioksit seviyelerinin kontrol altına alınması için asansörlerimizde ve yürüyen merdivenlerimizde enerji verimliliğini ve enerji optimizasyonunu sürekli iyileştirme çabası içindeyiz. Schindler sürdürülebilirlik üzerine küresel bir bakış açısı kazanmayı ilgili anahtar performans göstergelerine odaklanarak sağlıyor. Sürdürülebilirliğe olan bağlılığımız Kurumsal sürdürülebilirlik Politikamızda ele alınmıştır. Bu politika, sürdürülebilirliğe olan yaklaşımımızı insanlar, gezegenimiz ve performans üzerine konumlandırarak önemli sürdürülebilirlik zorluklarına karşı aldığımız yönü tarif eder.”

Endüstride ilklerden 

Asansörlerin ve yürüyen merdivenlerin interneti olan Schindler Ahead ile gerçek zamanlı olarak gerekli bilgilerin paylaşıldığı ve ilgili tüm tarafların birbirine bağlı olduğu bir platform kurduklarını, ekipmanı, müşterileri ve yolcuları Schindler’in İletişim Merkezleri ve teknisyenleri ile bağladıklarını belirten Kabadayı bu kapalı platformun endüstride ilklerden olduğunu da ifade etti.

Asansörlerin ve yürüyen merdivenlerin interneti konusunda 1 numara olma hedefine doğru hızla gittikleri bilgisini veren Kabadayı, verileri müşteri faydalarına dönüştürdüklerini,  servis problemlerini oluşmadan önce farkına varma ve çözüme kavuşturmayı sağladıklarını, müşteriye binalarını daha iyi yönetmek ve bakım yapmak için rakipsiz gerçek zamanlı operasyonel olarak peformans ve ticari bilgilere ulaşma imkanı verdiklerini, interaktif ve kişiselleştirilmiş servis ile üstün yolcu deneyimi yaşattıklarını söyledi.

Kabadayı çevreyi korumayı ilke edinen Schindler’in Yeşil binalar için akıllı teknolojiler sunduğunu da hatırlattı: “Schindler 5500 ile temiz enerji sunuyoruz. Schindler 5500 gücü daha verimli kullanarak enerji tüketimini minimumda tutar. Rejeneratif tahrikler, yeni kayış ve dikkatle seçilmiş malzemeleri gibi Schindler 5500'in yeni teknolojik ilerlemeleri, ekolojik olarak sağlam bir çözüm sağlar.Daha az enerji kullanır ve anında elektrik şebekesine geri beslenebilen enerji dahi üretebilir. Kullandığımız LED ışıklar son derece uzun bir kullanım ömrüne sahiptir. Standart ampüllerden 20 kat daha uzun süre dayanırken, aynı zamanda daha az enerji tüketirler. Yolcular ve çevre için parlak bir çözümdür. Optimize edilmiş motor ve kayışın performansı büyük, ebatları kompakt seyirde verimli, enerji kullanımında etkilidir. Yeni tahrik ve kayış konfigürasyonu, önceki versiyonundan yüzde 50'ya kadar daha hafiftir ve daha az yağ kullanır. Yağsız bir sistem opsiyonu bile mevcuttur.Tüm dünyada, binalar, enerji verimliliklerine göre sınıflandırılır. Bu çevreci bina sertifikaları çerçevesinde, gözler asansörlerin performansına da yönelir. Schindler 5500'ın VDI 4707-7 standardına* göre A sınıfına ulaşması ile, yalnızca enerji verimliliği için yüksek dereceler elde etmiyoruz, aynı zamanda sizin yüksek puanlar, dolayısıyla yeşil bina sertifikalarınız için daha fazla kredi kazanmanıza yardımcı oluyoruz.”

İnovasyon ve estetik bir arada

Ürünlerini sadece birer makine olarak değil aynı zamanda binalara hareket ve estetik sağlayan tamamlayıcı unsurlar olarak da gördüklerini söyleyen Kabadayı, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu bağlamda inovasyon ve estetiğe önem vererek her geçen gün  müşteri memnuniyet seviyemizi daha da artırmayı hedefliyoruz. Endüstrimizin devrim niteliğindeki  gelişmiş kişiselleştirilmiş erişim hizmeti olan Schindler PORT teknolojimizi çözümlerimizde kullanarak müşterilerimize ve onların müşterilerine değer sağlıyoruz.Aynı zamanda çevreye duyarlı bileşenlerimiz ve yüzde yüz güneş enerjisi ile çalışan Schindler Solar Asansör’lerimiz ile sürdürülebilirlik konusunda önemli adımlar atıyoruz.Son günlerde gündemde olan, projenin tüm aşamasında kaynakları topluma ve çevreye duyarlı bir şekilde verimli kullanan binalar olarak tanımlanabilen "Yeşil" ya da “Sürdürülebilir” bina konseptlerinde biz de Schindler olarak LEED sertifikalı ve A seviyesinde enerji tasarrufu sağlayan ürün çözümlerimiz ve Schindler Solar Elevator adını verdiğimiz güneş enerjisi ile sıfır enerji harcayarak 100% verimlilik ile çalışan asansörümüz ile yer alıyoruz.“

Kabadayı, tüm bunların yanında Schindler firmasının, güç için sadece güneş ışığı kullanan, devrim niteliğinde bir uçak olan Solar Impulse’ın geliştirilmesini desteklemek için güçlerini birleştiren dört ana ortaktan birisi olduğunu hatırlatarak, “Hareketlilik için talepler büyüdüğünden ve yakıt kaynakları gitgide azalarak, daha pahalı hale geldiğinden, bu ortaklık bizim için önemlidir. İnsanlığın geleceği, yenilenebilir kaynaklardan edinilen temiz, sürdürülebilir enerjiyi kullanmakta yatıyor.  Schindler, ürünlerini, daha temiz ve daha sürdürülebilir olmaları için sürekli olarak geliştiriyor“ dedi.

Schindler Group

Schindler Group, dünyanın en önemli asansör ve yürüyen merdiven tedarikçilerinden biridir. Yaklaşık 60 binden fazla çalışanı ile beş kıtada faaliyet göstermektedir. Schindler, dünya çapında hemen her yapı tipi için taşıma sistemlerinin tasarımını, montajını ve modernizasyonunu gerçekleştirerek ilgili servis hizmetlerini sunar. Schindler ekipmanı, global olarak günde bir milyar kişiyi bir yerden başka bir yere taşır. Schindler'in günümüzdeki başarısı, müşteri hizmeti, kalite ve güvenlik gibi temel değerlere olan bağlılığına ve müşterilerin ihtiyaçlarına cevaben akıllı çözümler üretmekte kullandığı yaratıcılık ve yenilik gibi güçlü yönlerine dayanır.

1947 yılında Türkeli Asansör olarak faaliyetine başlayan firma, 1992 yılından bu yana yüzde yüz İsviçre sermayeli Schindler Türkeli Asansör Sanayi A.Ş. olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. İstanbul Avrupa ve Anadolu bölgeleri başta olmak üzere Ankara, İzmir, Antalya, Adana'da bölge ofisleri ve birçok ilde temsilcilikleri vardır. Vizyonu "hizmet yoluyla liderlik" üzerine kurulu olan Schindler, alışveriş merkezlerinden havalimanlarına, hidroelektrik santrallerinden hastanelere, konutlara ve iş merkezlerine kadar sayısız projeye imza atmıştır. Türkiye’nin ISO 9001 belgesine sahip ilk asansör ve yürüyen merdiven firmasıdır.

 

 

 

 

 

 

 


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» Ünlü oyuncu Engin Akyürek’den ‘’Sessizlik’’ adlı kitab
» İzmir’in "Tarım Bayramı
» Saran’dan sağlıklı nesiller için yeni bir etkinlik!
» Ray-Ban yılın en çool markası seçildi!
» Ben anneyim
» 4 Gün İstanbul 3 gün mandıra
» Tasarımcı gençler vitrine çıktı
» Citroën CEO’su Linda Jackson 2018 yılının en iyi otomotiv yöneticisi seçildi
» Asya ve Avrupa Kadın Müzeleri Konferansı’nın ilki İstanbul’da yapılıyor
» Türkiye’nin en medyatik şehirleri belli oldu
» Meme kanserine karşı zumba
» Kuru meyve sektörü 6 ülkeyi hedef pazar seçti
» Mutfağın ustalarına emek ödülü
» Mersin’de ‘İklim Değişikliği Farkındalık Günü’
» Kadın Meclisi’nden anlamlı etkinlik
» İzmir’in Lezzet Festivali başladı
» “Sağlıklı Yarınlara Koş İstanbul”
» İzmir’de "Tasarım Zamanı
» Cif ve Arzum Onan Ev İşlerinde Eşitlik ‘Hepimizin Elinde’ Dedi
» TÜSAD : “Bilginin ve deneyimin aktarımı ülkemizin gelişimi için çok önemli”
» Avrupa’daki gururumuz Tuğçe
» Yüz Binden Fazla Yırtıcı Kuş Adana’dan geçti!
» Türkiye Paris Anlaşması’nı onaylayarak harekete geçmeli
» “Kadın Dilinden Masallar”
» Neslihan Yargıcı Çocuklar ile Moda ve Tasarım Atölyesi’nde buluştu