Tuz Gölü Maratonu’nda bir kere daha Tip1 diyabete meydan okudu

02 Ağustos 2018 Perşembe 10:00
12
14
16
18

Diyabetli algısını değiştirmek için Türk Diyabet Cemiyeti ve Novo Nordisk Türkiye’nin işbirliğiyle oluşturulan Tip1 diyabet koşu takımı TEAM1 yeni üye kaydına başladı. Başvurular takımı oluşturan Türk Diyabet Cemiyeti’nin web sitesinden yapılabiliyor. Temmuz ayı başında Türk Diyabet Cemiyeti’nin yaz kampına katılarak kendi başarı hikayelerini katılımcılarla paylaşan Team1 takımı, 28 Temmuz’da yapılan Tuz Gölü Maratonu’nda bir kere daha Tip1 diyabete meydan okudu

Diyabet, obezite, hemofili, büyüme hormonu ve hormon replasman tedavilerinin öncü şirketi Novo Nordisk Türkiye’nin koşulsuz desteği ile, Türk Diyabet Cemiyeti’nin oluşturduğu TEAM1 Koşu Takımı yeni üyeleriyle büyüyecek. Tip1 diyabetlilerin yaşamın her alanında olduğu gibi sporda da engel tanımadığını göstermek ve farkındalığı artırmak amacıyla kurulan ve çok kısa sürede yılın en iyi sosyal sorumluluk projesi ödülünü kazanan TEAM1 başvuruları 15 Eylül 2018’e kadar devam edecek.

Türk Diyabet Cemiyeti’nin 53. Diyabet eğitim yaz kampına katılarak başarı hikayelerini diğer diyabetli bireylerlepaylaşan TEAM1, 28 Temmuz’da Tuz Gölü’nde gerçekleştirilen maratona katılarak başarılarına bir yenisini ekledi.

Tip1 diyabetlilerin yaşamın her alanında olduğu gibi spor konusunda da engel tanımayacağını göstermek amacıyla Türk Diyabet Cemiyeti tarafından oluşturulan “TEAM1 Koşu Takımı” Novo Nordisk Türkiye’nin ve şirketin dijital markası www.diyabet.com web sitesinin koşulsuz sponsorluğuyla yola çıktı. Tip1 diyabetli olup da sporla, özellikle koşu sporuyla ilgilenen bireyleri bir araya getirmeyi hedefleyen projenin danışmanlığını kendisi de maraton koşucusu olan Prof. Dr. Taner Damcı, kaptanlığını ise dünyanın tek Tip1 diyabetli ultra maraton koşucusu Gürkan Açıkgöz yapıyor.

Takım, diyabet ve spor ilişkisine dikkat çekmek amacıyla ilk olarak 4 Mart’ta yapılan Runatolia Maratonu’nda koştu. TEAM1, daha birinci yılında Doğa Sporları Ödülleri kapsamında ilk kez verilen Outdoor Fitness Dergisi’nin “Yılın En İyi Sosyal Sorumluluk Projesi” ödülüne de layık görüldü.

Bu projeye sponsor olmaktan mutluluk duyduklarını belirten Novo Nordisk Türkiye Genel Müdürü Dr. Burak Cem, konuya ilişkin şu değerlendirmeyi yaptı:

“Her 100 kişiden 14’ünde görülme oranıyla Türkiye, Avrupa’da en yüksek diyabet görülme sıklığına sahip ülke. Bu popülasyon içinde yaşamları boyunca insülin kullanmak zorunda olan Tip 1 diyabetli insanlarımız önemli bir yere sahip. Vücutları az veya hiç insülin üretmeyen Tip 1 diyabetli insanlarımız, modern insülin tedavisi ve hareketli bir yaşam ile diyabetlerini etkin olarak yönetebilirler. Diyabet konusunda sürekli yeni tedaviler geliştiren bir şirket olarak amacımız, diyabetli insanların modern insülin tedavisi sayesinde hayatlarında hiçbir aktiviteden geri kalmalarına gerek kalmadığını göstermek. TEAM1 Koşu Takımı ile öncelikle diyabet hastalarına aktif bir hayat sürmeleri gerektiği mesajını vermek istiyoruz. Bu takım sadece koşmuyor, aynı zamanda tüm tecrübelerini de çevresiyle paylaşıyor. Sporun diyabetle olan ilişkisini anlatıp farkındalık yaratarak gençlere rol modeli oluyorlar. Bu takımın yeni katılımcılarla birlikte giderek büyüyeceğine ve ulusal ya da uluslararası yarışlara katılarak herkesi gururlandıracağına inanıyoruz.”

TEAM1 Koşu Takımı’na ilişkin duyurular ve başvurular Türk Diyabet Cemiyeti web sitesi, Team1 Facebook sayfası (https://www.facebook.com/Team1-160969594641378) ile sosyal medya kanalları kullanımı ile yapılıyor. Başvurmak için, www.diyabetcemiyeti.orginternet adresinden ulaşılabilecek olan başvuru formunun eksiksiz olarak doldurulması gerekiyor. Team1 takımına sadece 18 yaş ve üstü koşucular başvurabiliyor.

 


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» Tohum Otizm Vakfı’na Karagümrük Spor ve Unico Sigorta’dan anlamlı destek!
» Beslenme saati
» 30 Saniyede bulaşıcı hastalıklardan korunun
» Günlük iyot miktarınıza dikkat edin!
» TÜSAD: Hekimlere karşı şiddet son bulmalı
» Sezaryen doğumda Avrupa birinciyiz
» Vitaminlerle ilgili şaşırtıcı gerçekler
» Sağlıklı beslenme, beyin sağlığını koruyor
» Negatif düşünce menopoz dönemini zorlaştırıyor
» Tek seansta ayrık dişlerinizden kurtulun!
» Kalp idare etmez!
» Masa başında çalışıyorsanız egzersizi ihmal etmeyin
» Menopoz döneminde kemik erimesi artıyor
» Dünya gıda günü 4 maddede temiz beslenme!
» Dünyada her yıl 2 milyon, Türkiye’de ise 25 bin kadına meme kanseri tanısı konmaktadır
» Konuşma Bozuklukları Kongresi
» Mağdurlara destek verdi Nobel ödülünün sahibi oldu
» Gebelik döneminde gözlere dikkat
» Sosyal medyadaki abartılı hayatlar gençleri tehdit ediyor
» Obez erkeklere babalık müjdesi
» Hastalık hastalığından psikolojik destekle kurtulmak mümkün
» Ünlü oyuncular meme kanseri için çağrıda bulundu: "Asla bana olmaz demeyin"
» Gıda güvenliğinizden ödün vermeyin!
» Meme Kanserinde erken tanı ömrü 7 yıl uzatıyor
» Kat kat giyinin, sofrayı hafifletin