Tuz Gölü Maratonu’nda bir kere daha Tip1 diyabete meydan okudu

02 Ağustos 2018 Perşembe 10:00
12
14
16
18

Diyabetli algısını değiştirmek için Türk Diyabet Cemiyeti ve Novo Nordisk Türkiye’nin işbirliğiyle oluşturulan Tip1 diyabet koşu takımı TEAM1 yeni üye kaydına başladı. Başvurular takımı oluşturan Türk Diyabet Cemiyeti’nin web sitesinden yapılabiliyor. Temmuz ayı başında Türk Diyabet Cemiyeti’nin yaz kampına katılarak kendi başarı hikayelerini katılımcılarla paylaşan Team1 takımı, 28 Temmuz’da yapılan Tuz Gölü Maratonu’nda bir kere daha Tip1 diyabete meydan okudu

Diyabet, obezite, hemofili, büyüme hormonu ve hormon replasman tedavilerinin öncü şirketi Novo Nordisk Türkiye’nin koşulsuz desteği ile, Türk Diyabet Cemiyeti’nin oluşturduğu TEAM1 Koşu Takımı yeni üyeleriyle büyüyecek. Tip1 diyabetlilerin yaşamın her alanında olduğu gibi sporda da engel tanımadığını göstermek ve farkındalığı artırmak amacıyla kurulan ve çok kısa sürede yılın en iyi sosyal sorumluluk projesi ödülünü kazanan TEAM1 başvuruları 15 Eylül 2018’e kadar devam edecek.

Türk Diyabet Cemiyeti’nin 53. Diyabet eğitim yaz kampına katılarak başarı hikayelerini diğer diyabetli bireylerlepaylaşan TEAM1, 28 Temmuz’da Tuz Gölü’nde gerçekleştirilen maratona katılarak başarılarına bir yenisini ekledi.

Tip1 diyabetlilerin yaşamın her alanında olduğu gibi spor konusunda da engel tanımayacağını göstermek amacıyla Türk Diyabet Cemiyeti tarafından oluşturulan “TEAM1 Koşu Takımı” Novo Nordisk Türkiye’nin ve şirketin dijital markası www.diyabet.com web sitesinin koşulsuz sponsorluğuyla yola çıktı. Tip1 diyabetli olup da sporla, özellikle koşu sporuyla ilgilenen bireyleri bir araya getirmeyi hedefleyen projenin danışmanlığını kendisi de maraton koşucusu olan Prof. Dr. Taner Damcı, kaptanlığını ise dünyanın tek Tip1 diyabetli ultra maraton koşucusu Gürkan Açıkgöz yapıyor.

Takım, diyabet ve spor ilişkisine dikkat çekmek amacıyla ilk olarak 4 Mart’ta yapılan Runatolia Maratonu’nda koştu. TEAM1, daha birinci yılında Doğa Sporları Ödülleri kapsamında ilk kez verilen Outdoor Fitness Dergisi’nin “Yılın En İyi Sosyal Sorumluluk Projesi” ödülüne de layık görüldü.

Bu projeye sponsor olmaktan mutluluk duyduklarını belirten Novo Nordisk Türkiye Genel Müdürü Dr. Burak Cem, konuya ilişkin şu değerlendirmeyi yaptı:

“Her 100 kişiden 14’ünde görülme oranıyla Türkiye, Avrupa’da en yüksek diyabet görülme sıklığına sahip ülke. Bu popülasyon içinde yaşamları boyunca insülin kullanmak zorunda olan Tip 1 diyabetli insanlarımız önemli bir yere sahip. Vücutları az veya hiç insülin üretmeyen Tip 1 diyabetli insanlarımız, modern insülin tedavisi ve hareketli bir yaşam ile diyabetlerini etkin olarak yönetebilirler. Diyabet konusunda sürekli yeni tedaviler geliştiren bir şirket olarak amacımız, diyabetli insanların modern insülin tedavisi sayesinde hayatlarında hiçbir aktiviteden geri kalmalarına gerek kalmadığını göstermek. TEAM1 Koşu Takımı ile öncelikle diyabet hastalarına aktif bir hayat sürmeleri gerektiği mesajını vermek istiyoruz. Bu takım sadece koşmuyor, aynı zamanda tüm tecrübelerini de çevresiyle paylaşıyor. Sporun diyabetle olan ilişkisini anlatıp farkındalık yaratarak gençlere rol modeli oluyorlar. Bu takımın yeni katılımcılarla birlikte giderek büyüyeceğine ve ulusal ya da uluslararası yarışlara katılarak herkesi gururlandıracağına inanıyoruz.”

TEAM1 Koşu Takımı’na ilişkin duyurular ve başvurular Türk Diyabet Cemiyeti web sitesi, Team1 Facebook sayfası (https://www.facebook.com/Team1-160969594641378) ile sosyal medya kanalları kullanımı ile yapılıyor. Başvurmak için, www.diyabetcemiyeti.orginternet adresinden ulaşılabilecek olan başvuru formunun eksiksiz olarak doldurulması gerekiyor. Team1 takımına sadece 18 yaş ve üstü koşucular başvurabiliyor.

 


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» Hedef; 10 bin kadına ücretsiz jinekolojik kanser taraması
» Yaz hamileleri ne fazla ne eksik beslenin, bol su için
» Botoksun çözdüğü 8 sorun
» Dakikalar içinde 7 kilo alınırsa mide patlar mı?
» Tüm bilinmeyenleriyle menopoz!
» Tatiliniz burnunuzdan gelmesin!
» Bu önlemler ile göz sağlığınızı koruyun
» Gözlerinizden gelen uyarıları hafife almayın!
» Saç dökülmesinin 8 nedeni
» Diş bakımının olmazsa olmaz 3 kuralı
» Diyabetik Çocuklar Kampı Aygaz’ın desteğiyle 26. kez düzenlendi
» Bebekle tatilin püf noktaları
» Yazın ateşinizi yükselten 8 neden
» Kurban Bayramı’nda sağlıklı beslenme önerileri
» Bugünlerde artışa geçen hastalık!
» Her gün 10 bin adım ve 1 milyon TL bağış
» Kadınların farkedilmeyen hastalağı
» “Sağlık ve başarı isteyen herkes Gentest yaptırabilir”
» Besin zenginleştirme vitamin ve mineral yetersizliklerini önleyebilir
» Sıcak havalar epilepsiyi tetikliyor
» Nermin Işık Uyardı: Sıcak yaz günlerinde sağlıklı beslenmeye dikkat!
» 30 dakika kuralı
» Dünyagöz’de zamanı geriye sarın
» Ağır bavullar bel fıtığına neden olabilir
» Püre yemekler, bebeklerin dil gelişimini olumsuz etkiliyor!