Türkiye’nin en önemli işveren markası konferansı

03 Aralık 2018 Pazartesi 14:00
12
14
16
18

Türkiye’nin ve dünyanın işveren markalarını ağırlayan ve bu yıl bir ilke imza atarak üniversite öğrencilerine de özel bir program gerçekleştiren People Make The Brand Konferansı’nın 6.yılında da unutulmaz konuşmalara imza atıldı.

Her yıl merakla beklenen ve alanında uzman konuşmacıları ile dikkat çeken People Make The Brand Konferansı “organizasyonel kültür”ü ele aldığı 2018’de de yoğun ilgi gördü. Kültür temasının işlendiği PMB, konuşmacıların keyifli sunum ve sohbetlerine sahne oldu. Kültürün şirketler için önemi ve kültürü yaratan insanların deneyimleri pek çok işveren markasına ilham oldu.

Universum Orta Doğu Direktörü ve Dinamo Danışmanlık Kurucu Ortağı Evrim Kuran’ın açılışını yaptığı konferansın moderatörlüğünü Harvard Business Review Türkiye Genel Yayın Yönetmeni Serdar Turan yürüttü.

Konferansın konuşmacıları arasında, Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Faruk Eczacıbaşı, Abdi İbrahim CEO’su Dr. Süha Taşpolatoğlu, Futurebright Araştırma Kurucusu ve Ortağı Akan Abdula, Adel Genel Müdürü Evrim Hizaler, The Tap in Team Kurucusu Erin Willett, Universum Stratejik Danışma Kurulu Başkanı Claudia Tattanelli, Gazeteci Serdar Kuzuloğlu, Universum Global Strateji Başkanı Richard Mosley, Nöro Sağlık Beyin Araştırma Uygulama Merkezi Kurucusu ve Yönetici Ortağı Uzm Dr. Kerem Dündar, Garanti Bankası yöneticileri Derya Özet Yalgı, Feryal Kalafatoğlu, Kerem Abuç yer aldı.

Yalnızca öğrencilerin katılımına açık olan ve ilk defa PMB sahnesinde üniversite öğrencilerini ağırlayan People Make The Brand Campus programında ise 21. yüzyıl yetkinlikleri, sektörlerin geleceği, teknoloji, yaratıcılık, deneyim, tasarım düşüncesi ve bir arada çalışma kültürü gibi birbirinden farklı konular ele alındı.

People Make The Brand Campus’de ise Evrim Kuran, Prof. Dr. Özgür Demirtaş, ATÖLYE Kurucu Ortağı Kerem Alper ve Garanti Bankası’nın farklı birimlerinde çalışan Kerem Abuç, Derya Özet Algı, Sinem Doğaneli, Selin Persil konuşmacı olarak yer aldı.

People Make The Brand’in yaratıcısı ve küratörü Evrim Kuran: “Bu yıl altıncısını düzenlediğimiz People Make The Brand Konferansı’na gösterilen yoğun ilgi ve katılım bizi çok mutlu etti. People Make The Brand’in yıllardır üstlendiği bir misyon halini alan “iş dünyasının insana bakışı”nı her yıl araştırmalar ve sektörün güçlü isimleri ile birlikte sunuyoruz. People Make The Brand 2018’de önümüzdeki yıllarda herkesin daha çok konuşmaya ihtiyaç duyacağı “kültür”ü alanında uzman isimlerle ele aldık. Bu yıl altıncısını düzenlediğimiz konferansımızda işveren markalarına dedik ki bir işi nasıl yaptığınız her şeyi nasıl yaptığınızı anlatır. Her yıl People Make The Brand Konferansı ile birlikte dünyanın önemli işveren markalarını bir araya getirmeye ve işveren markalarının geleceğini şekillendirecek ipuçlarını sunmaya devam edeceğiz. Bu yıl ayrıca ilk defa üniversite öğrencilerine düzenlediğimiz PMB Campus’ün heyecanını yaşadık. PMB sahnesinde öğrencilerle bir araya gelmek çok keyifliydi. İlk kez yapılan PMB Campus oturumuna gösterilen yoğun ilgiden çok mutlu olduk. Gençlere dair taşıdığımız umut daha da sağlamlaştı. Gençlerle de PMB sahnesinde buluşmaya devam edeceğiz.” dedi.

 


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :



+ Benzer Haberler
» MARKA Konferansı’nda sahne başarı hikayeleriyle dolu
» 60 Erkek ceo iş yaşamında eşitlik için elçi oldu
» Bu sene yılbaşı hediyeleri girişimci kadınlardan
» TÜSİAD’dan "İş Hayatında Blokzinciri" Konderfans
» MARKA 2018’in ilk gününde fikir fırtınası
» Marka konferansı ailesi, kutlama yemeğinde buluştu
» Castrol Türkiye, Ukrayna ve Orta Asya Direktörlüğü görevine atandı
» BizBizze 1 yaşında!
» Kadınların iş hayatına dahil edilmesi için neler yapılmalı?
» Yönetim Kurulunda Kadın Derneği 2019’da, her yönetim kuruluna en az iki kadın üye vermek için çalışacak
» Fark Yaratan Kadınlar Ödülleri 2018 Dağıtıldı
» Kadın girişimci sayısı yüzde 78 arttı
» 4. Ofisten mutfağa şirketler arası yemek yarışması başlıyor!...
» , Sema Güral Sürmeli: ’Ya ilk ya en iyi olanı yapacaksın’
» “Bir Gün CEO” programı Türkiye’deki ikinci yılında güçlenerek devam ediyor
» Institut du Bosphore siyaset, ekonomi ve kültür aktörlerini İstanbul’da buluşturdu
» El Elden Ele çarşısı açılıyor
» Tekfen Holding’e “Kadınlarla Güçlendirilmiş Yönetim Kurulu”Ödülü
» Türkiye’nin İlham Veren Girişimci Kadınları ödüllerini aldı
» 140 ülke arasında 61. sıradayız
» Girişimcilikte Önce Kadın
» Marka konferansı’nın 19’uncu yılında zeka ve duygu dolu konferans deneyimi
» Geleceğin İK’sı nasıl olacak?
» Türkiye’nin“Transkriptli Başarı Sertifikası” ilk satış Akademisi başladı
» TÜSİAD’dan Avrupa Birliği Girişimleri