Türk çocuğundan ABD’deki bin çocuğa eğitim yardımı

04 Eylül 2018 Salı 01:00
12
14
16
18

*ABD'deki San Diego Francis Parker Ortaokulu öğrencisi Kenan Pala, kurduğu  Kids4Community (Toplum için Çocuklar) adlı dernek aracılığıyla, yüzlerce gönüllünün de yardımıyla gelir düzeyi düşük  bine yakın öğrenciye okul malzemeleriyle dolu sırt çantası hazırladı.

ABD'nin konuştuğu ''Türk Çocuğu'' olarak tanınan, San Diego Francis Parker Ortaokulu'nun sekizinci sınıf öğrencisi Kenan Pala (13) kurduğu Kids4Community (Toplum için Çocuklar) adlı dernek aracılığıyla, bu kez de yüzlerce gönüllünün yardımıyla gelir düzeyi düşük, bine yakın öğrenciye okul malzemeleriyle dolu sırt çantası hazırladı.

Kenan Pala, San Diego şehrinde yoksul ve okuma imkanı olmayan çocuklara 9 Eylül 2018 günü ulaştırılmak üzere, yüzlerce gönüllüyü biraraya getirerek bine yakın okul malzemesi dolu sırt çantasının hazırlanmasını sağladı.

Etkinliğe katılan Perkins İlkokulu Müdürü Fernando JHernandez, Kenan Pala'nın bu davranışının her türlü övgünün üzerinde olduğunu bildirdi.

Hernandez,  Kids4Community'nin evsizyoksul çocuklara, okuma imkanı  bulamayanlara okul malzemeleri sağlayarak bunları bağışlamasının  ''Şükür edilecek'' bir durum olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:

''Kenan Pala’nın ve Kids4Community’nin yapmış olduğçalışmalara şükrediyoruz. Okulumuza yaptığı bağışlardan ve yeni sağlayacağı rehberlik programından dolayı çok minnettarız. Okulumuzda 400'den fazla çocuk düşük gelirli, eğitim ve ödev konusunda yardıma ihtiya var. Kids4Kids programı (Çocuklardan Çocuklara Yardım) sayesinde  ilkokul talebelerimizin başarılı lise öğrencileri ağbey ve ablalarından çok iyi okul sonrası ödev vardımı ve rehberlik  alacaklarını inanıyorum. Kenan'ın bu yeni Kids4Kids programını bu sene içinde başlatacağız. Rehberlik programı yıl boyunca devam edecek, yıl sonunu da başarılı bir mezuniyet dönemiyle tamamlayacağız.''

''Yoksul Çocuklara Rehberlik Programı''

Kenan Pala da yaptığı konuşmada, yeni oluşturdukları Kıds4Kids (Çocuklardan Çocuklara Yardım) adında bir rehberlik projesini bu yıl okulda başlattıklarını ilan etti.

Bu rehberlik programı kapsamında lisede okuyan çocukların düşük gelirli ilkokul öğrencileriyle eşleştirerek bire bir rehberlik ve ödev yardımında bulunacaklarını dile getiren Kenan Pala, ''Elimizden geldiği kadar yoksul çocuklara yardım edebilmeyi kendimize bir görev saydık. Ailemden ve Türk kültüründen öğrendiğim değerleri uygulamaya çalışıyorum. Buraya gelen ve katkı koyanherkese çok teşekkür ediyorum''dedi.

Etkinlikte, yüzlerce gönüllünün yanı sıra Kenan Pala'nın babası Serhat Palaannesi Zeynep Ilgaz Pala, kardeşi Arden Pala ile geçmiş dönemde Zonguldak Emniyet Müdürlüğü ve İzmir Emniyet Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulunan dedesi İdris Pala ve baba annesi  Sema Pala da eğitim malzemelerinin sırt çantalarına doldurulmasına yardım etti.

Yılbaşında da Kaliforniya Valiliği San Diego Meclis Salonu'nda düzenlediği törenle, Kenan Pala'nın evsiz ve kimsesizlere yıl boyunca yaptığı yardım  çabasından dolayı 23 Ocak "Kenan Pala Günü" ilan etmişti.

 


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» Avusturya LiselilerTtopluluğu 25. Yılını kutluyor
» Anneler “hayal edilen eğitim”; babalar, “iş bulabilecekleri eğitim”
» Erol Bilecik: “Nitelikli eğitime erişim her çocuğun hakkı ve geleceğimizin güvencesidir.”
» Okullardaki akran zorbalığı siber zorbalığa dönüşüyor
» Küy’den yeni kitap
» Yeni eğitim yılında çözüm bekleyen sorunlar
» TEGV’li Çocuklar 21. Yüzyılın becerilerini kazanacak
» Anadolu’nun Eğitim Çınarı Gaziantep Kolej Vakfı 55.Yaşında
» Nurten Sancak’tan “İlişkinin Dili Gizlidir”
» Çocuklarınıza okul öncesinde kitap okuma alışkanlığı kazandıracak 9 ipucu
» Okula isteksiz giden çocuğa nasıl yaklaşılmalı?
» Okul değişikliği çocuğu nasıl etkiliyor?
» Okulda ilk gün sürprizi
» Koç Üniversitesi’nden yeni kitap
» Düzen ne kadar hızlı değişirse uyum o kadar kolaylaşıyor
» Okul fobisi varsa yargılamayın!
» Bir damla deniz
» Çocuklar okula gitmeden mutlaka kahvaltı yapmalı
» Ailelere anaokulu ilk günü uyarıları
» GKV Özel Liseleri Mehtap Özdemir’e Emanet
» Koç Üniversitesi’nden yeni kitap
» Tıp Fakültesi Rekoru Gaziantep Kolej Vakfı’nda
» Okul çantası seçimi çocuğunuzu sağlığından etmesin
» TAÇ’ın Benim Renkli Sınıfım Projesi’nin yaz kampı Samsun’daydı
» O dağa daha önce hiç eğitim İçin tırmanan olmamıştı!