Turizmciler ve Gazeteciler Kayseri’yi keşfetti

17 Aralık 2017 Pazar 12:00
12
14
16
18

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) ve Hürriyet Gazetesi tarafından düzenlenen 4 günlük Kayseri’yi Keşfet programı kapsamında Türkiye’nin en önemli acenteleri ve Hürriyet gazetesi yazarları Kayseri’ye geldi. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Kayseri’yi ekonomik anlamda da büyütmek için gayret gösterdiklerini belirtti.

Tur operatörlerinin yöneticileriyle Hürriyet Gazetesi yazarları Erkilet Havaalanı’nda karşılandıktan sonra ilk olarak Kayseri Mahallesi’ni gezdiler. Kayseri’yi Keşfet programına katılan misafirler tarihi Kayseri evlerine hayran kaldılar. Turizmciler ve gazeteciler Kayseri Mahallesi’ndeki Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı’nın derslerini de takip ettiler. Misafirler Kayseri Mahallesi’ni gezerken Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı ekipleri de konser verdi.

Turizmci ve gazetecilerin bir sonraki durağı Cumhurbaşkanlığı Abdullah Gül Üniversitesi Müzesi ve Kütüphanesi oldu. Müze ve kütüphaneyi gezen turizm ve gazeteciler için Talas Erguvan tesislerinde bir yemek verildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, misafirleri karşılayarak tek tek hoş geldiniz dedi. Başkan Çelik, yemekte tüm masaları gezerek misafirlerle yakından ilgilendi.

Turizmciler ve gazeteciler için verilen yemeğe Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’in yanı sıra Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Vali Süleyman Kamçı, Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, ilçe belediye başkanları, turizm acenteleri ve Hürriyet gazetesi yazarları katıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, burada yaptığı konuşmada klasik belediyecilik hizmetlerini en iyi şekilde yaptıklarını belirtti ve bunların yanında bu şehri ekonomik olarak büyütmek için de gayret gösterdiklerini söyledi. Bu anlamda özel sektörün her zaman yanında olduklarını vurgulayan Başkan Çelik, yapılacak yatırımlara destek verdiklerini kaydetti. Kayseri’nin bölgesel anlamda cazibe merkezi olduğunu da vurgulayan Başkan Çelik, “Her konuda çok güzel bir şehrimiz var; ancak tanıtımda hak ettiğimiz yerde değiliz. Bu nedenle Kayseri Tanıtım Grubu kurduk. Önemli çalışmalar yaptık. Bundan sonra adım adım tanıtımları yapacağız. Turizmde de çok iyiyiz. Erciyes gibi önemli bir değerimiz var. Bu değerimizin bilinmesini istiyoruz. Turizmcilerimiz ve gazetecilerimizin gördüklerini anlatmaları yeterli. Pek çok güzellik görünce anlaşılıyor” dedi.

TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy da bir konuşma yaparak Türkiye’nin dünyanın en büyük arşivi, en büyük kütüphanesi ve en büyük açık hava müzesi olduğunu belirtti; ancak tanıtımda yetersiz kalındığını söyledi.

Hürriyet Gazetesi yazarlarından Sefer Levent de konuşmasında Kayseri’de anlatacak ve görecek çok güzelliğin olduğunu belirterek Hürriyet aracılığı ile Kayseri’yi anlatacaklarını dile getirdi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki de konuşmasında tarihin ve tarihi eserlerin ve tarihin korunmasının önemini vurguladı. Kayseri ve Erciyes konusunda bilgiler veren Bakan Özhaseki, Erciyes’te yapılan yatırımların geçmişini anlattı ve bugünkü durumuna nasıl geldiği hakkında bilgiler verdi. Konuşmaların ardından TÜRSAB Başkanı Ulusoy, Bakan Özhaseki’ye TÜRSAB’ın 45’inci yılına özel hazırlatılan plaketi takdim etti.

 


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» Alışveriş cennetine uygun uçak bileti
» Sağlık Turizmi gelecek 10 yıla damga vuracak
» Sömestr tatilinde eğlencenin adı Conrad İstanbul Bosphorus
» Kuzey ışıklarını izleyebileceğiniz en iyi 5 rota
» Uçak biletinde erken rezervasyon fırsatı
» Sömestre tatilinde genç FEST gezginleri nerede?
» Rixos Hotels yeni yıla ödüllerle girdi
» Kişiye özel seyahat deneyim uzmanı Setur Select ile 10 günde Hindistan’ı keşfedin
» MSC Cruises ödüle doymuyor
» Dünyanın en büyük fener festivalinde dilek tutmaya hazırlanın!
» Kayı Holding Otel Projeleriyle 2 ödüle layık görüldü
» Tuğcan Hotel 2018’ i karşılamaya hazır
» Unutulmaz bir yılbaşı için 10 benzersiz şehir
» H&M’den dünyanın dört bir yanında tatil fırsatı
» Wish More Hotel Istanbul bir yılda iş dünyasının çekim merkezi oldu!
» Baharda sakuraların gölgesinde yürüyün!
» Hilton’a Skalite’den uluslararası otel yatırımcılığı ve işletmeciliği ödülü
» ‘Adım Adım Doğa` rotası Eşkel Tirilye
» Dünyanın en önemli müzisyenleri Notalı Rotalar’da
» argos in Cappadocia, Avrupa’nın ‘Düğün, Parti Ve Özel Günler İçin En İyi Oteli’ Seçildi
» Setur’la 2018’in yaz tatilleri yüzde 50’ye varan indirimle sizi bekliyor
» Mistik bir masal diyarı: Fas
» Dünyanın en çok ziyaret edilen 10 Müzesi
» Sonbahar kaçamakları için vizesiz rotalar
» NG Hotels’de sağlık dolu toplantılar