THF Başkanı Sadık Karakan Türkiye’de hokey hızla gelişiyor takımlarımız Avrupa’da yarışıyor

24 Nisan 2018 Salı 09:00
12
14
16
18

21 Nisan’da Konya’da başlayan Kadınlar – Erkekler Açık Alan Hokeyi Süper Lig 1. Etap maçları devam ederken Türkiye Hokey Federasyon Başkanı Sadık Karakan ve başkan vekili Bayram Yüksel tesislerde incelemeler yaparak Süper Lig maçlarını izledi. Başkan Karakan ikinci etap karşılaşmalarının Gaziantep’te yapımı tamamlanan hokey sahasında yapılacağını da açıkladı.

 

Türkiye Hokey Federasyonu Kadınlar – Erkekler Açık Alan Hokeyi Süper Lig 1. Etap maçları Konya’da devam ediyor. Toplam 2 etapta oynanan ve 8 Erkek – 8 Kadın  takımının mücadele ettiği Erkekler - Kadınlar Açık Alan Süper Lig’de Şampiyon ve 2. Olan takımlar ülkemizi 2019 yılında Kulüpler Avrupa Şampiyonasında temsil edecek. Süper Lig’in 3.gününde maçların oynandığı Konya’ya gelen Türkiye Hokey Federasyonu Başkanı Sadık Karakan ve Başşkan Vekili Bayram Yüksel Erkekler-Kadınlar Açık Alan Hokeyi Süper Ligi hakkında bir açıklama yaptı.

KARAKAN ‘’ Erkekler-Kadınlar Açık Alan Hokeyi Süper Lig’i 2 etapta oynanmaktadır. Ligimizin 1. Etabı 21-27 Nisan 2018 tarihleri arasında Konya’da oynayacağız. İkinci etabı ise Gaziantep’te yapımı tamamlanan hokey sahasında oynatma arzusundayız. Süper Ligimiz gerçekten her geçen yıl marka değerini arttırmaktadır. Kulüplerimiz rekabetlerini fair-play çerçevesinde sürdürmektedir. Bu bakımdan Erkekler ve Kadınlar Açık Alan Hokeyi Süper Ligi gün geçtikçe büyüyen ve yükselen Türk Hokeyinin yüzü olmaya devam etmektedir’’ dedi.

Süper lig birincisi ve ikincisi Avrupa Yolcusu

İlk iki sırayı alan takımların, ülkemizi 2019 yılında Avrupa’da temsil edeceğini ifade eden Karakan ‘’ Geçtiğimiz yıllarda katıldıkları uluslararası şampiyonalarda elde ettikleri başarılarla ülkemizi onurlandıran kulüplerimiz, ümit ediyorum ki nice başarılara imza atacaklardır. Tabi bunun ilk adımı öncelikle Süper Lig’de ilk iki sıraya girmekten geçiyor. Ülkemizde hokey sporu hızla gelişirken Avrupa’da ve uluslararası arenada Türk takımları başarıdan başarıya koşuyor’’ dedi.

İkinci etap maçları Gaziantep’te yapılacak

Kadın ve Erkek Süper Lig maçlarını yerinde takip ettiğini vurgulayan Sadık KARAKAN  ‘’ Özellikle takımlar arasında ki güç dengesi ve hokeyin kendine has yapısı izleyenlere müthiş bir görsel şölen sunuyor. Bizlere bu şöleni yaşatan sporcularımız, inanıyorum ki milli arenada da ellerinden geleni yapacaktır.’’   diyerek Açık Alan Hokeyi  Süper Lig’inde mücadele eden sporculardan övgüyle bahsetti.  21 Nisan’da Konya’da başlayan Kadınlar – Erkekler Açık Alan Hokey Süper Lig 1.Etap 27 Nisan’da sona erecek. Kadınlar – Erkekler Açık Alan Hokey Süper Lig 2.Etap maçlarının Gaziantep’te yapımı tamamlanan olimpik hokey sahasında yapılacağı da açıklandı.

 


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» Haz, açken daha zor erteleniyor!
» Toplum Gönüllüsü gençlere bir destek de sanatçı Serap Başol’dan…
» Kız Öğrenci Yurdunda Sertifika töreni
» Staj deneyimleri başarılı bir kariyerin ilk adımı
» Biziz, Halk!: Toplanma Özgürlüğü Üzerine Düşünceler
» Madame Tussauds İstanbul’un Yeni Figürü Türk Sinemasının Efsanevi Oyuncusu Tarık Akan
» Pelin Batu’nun Şiir Kitapları
» Ben anneyim
» Salon sezonun son konserinde Sylvan Esso’yu konuk ediyor
» Çukur’un genç oyuncuları otizmli çocuklarla buluştu
» Avrupa Hokey Gol Kreliçesi Nurhan Çınar
» Hokey sahasında köfte yoğurdular, Türkiyem parçasıyla coştular
» Avrupa Şampiyonları; Kupaları İstanbul’da buluşturup Gaziantep’e getiriyor
» SALT Beyoğlu’nda Uzun Perşembe
» Troya ziyaretçilerini Çanakkale’ye bekliyor
» Denizli’de 60 Bin çocuk gönüllerince eğlendi
» Neslihan Kavas’tan çifte altın geldi
» “Peri’nin Hiyeroglif Günlüğü” ile Mısır’da büyülü bir yolculuk
» Balparmak TEMA Vakfı İşbirliği ile “Arıyı Unutma” Dedi
» Periler uzatmada güldü
» Karşıyaka’da festival coşkusu
» Işığın hiç sönmeyecek
» Alara Koçibey, Tuvana Büyükçınar ve Emine Kütük İstanbullu Gelin setinde
» Kadıköy’de 19 Mayıs coskusu
» Masa tenisinde ‘ikincilik’ başarısı