TEV bir dünya çicek ile eğitim bursu bağışlarında yeni bir trend başlatıyor

08 Şubat 2018 Perşembe 19:00
12
14
16
18

Vizyoner işadamı merhum Vehbi Koç önderliğinde 205 hayırsever tarafından, başarılı ve maddi olanakları kısıtlı gençleri desteklemek amacıyla 50 yıl önce kurulan TEV, eğitimle ulaşılacak çağdaş ve aydınlık yarınlara katkıda bulunmak için yeni projelere imza atmayı sürdürüyor.

Vehbi Koç’un örnek teşkil ederek 1972 yılında kız kardeşi Hüsniye Aktar’ın cenazesinde ilk olarak eyleme dönüştürdüğü cenaze çelengi fikriyle Türkiye’de birçok gencin hayatına dokunmayı başardık. 46 yıl önce küçük bağışlar için yepyeni bir mecra açtık. Çiçek gönderimi ile oluşan kaynak israfını, çelenk bağışı yöntemiyle eğitime katkı sağlar hâle getirdik.

Vakfımızın nakit bağışlarının %45’i gibi önemli bir kısmını çelenk bağışları oluşturmakta ve bu tutarla her yıl yurt içi burslarımızın üçte biri karşılanmakta. Şimdi mutlu günler kanalıyla yeni bir bağış kanalı hayata geçirip aynı etkiyi yaratmayı hedefliyoruz. Aydınlanmak için her zamankinden daha fazla mutlu olmanın gücüne ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde TEV Bir Dünya Çiçek mutlu gün elçilerinin destekleri öğrencilerimize ışık olacak.

50. yaşımızda kutlamalarda ‘Bir Dünya Çiçek’ projesini hizmete sokarak eğitime katkı sağlamak isteyenler için yepyeni bir bağış yöntemini hayata geçiriyoruz. TEV’in öncüsü olduğu cenazelerde çelenk bağışı uygulamasının bir benzeri olan projeyle düğün, açılış, kokteyl gibi büyük davetlere çiçek yerine “Bir Dünya Çiçek” gönderenler bu yolla eğitime bağış yapabilecek. Bugün TEV bursuna başvuran her 25 öğrenciden sadece birine destek verilebilirken, ‘Bir Dünya Çiçek’lerin hayata geçmesi ile birlikte bu sayının katlanarak artırılması hedefleniyor.

Bundan sonra nerede bir kutlama varsa, orada TEV BİR DÜNYA ÇİÇEK olacak.

Türkiye’nin duyarlı insanlarının TEV aracılığıyla eğitime büyük katkıda bulunacağı bir kanal daha devreye giriyor.

Kutlama çelenklerinin sadece kutlama mesajları taşımadığını, aynı zamanda doğaya karşı sorumluluk da taşıdığını bilenler için TEV BİR DÜNYA ÇİÇEK güçlü bir seçenek sunuyor.

Her tür mutlu gün için geliştirdiğimiz bu projemizin, düğün, açılış, kokteyl gibi büyük davetlere yönelik üretilen çiçekleriyle sizleri tanıştırıyoruz.

BİR DÜNYA ÇİÇEK konsepti Hakkı Mısırlıoğlu tarafından geliştirildi ve tasarlandı.

Bu dev çiçekler canlı renkleri ve heykelsi formlarıyla geleneksel çiçek çelenklerine karşı modern ve özgün alternatifler getiriyor.

Heykeltraş Cem Sağbil tarafından hayata geçirilen 3 boyutlu dev çiçekler, gül, krizantem ve gerbera olmak üzere 3 seçenek sunuyor. Ve her birinin 3 renk alternatifi var.

Gülde sedef beyaz, kırmızı ve pembe…

Krizantemde sedef beyaz, yeşil ve bordo…

Gerberada ise sedef beyaz, turuncu ve lila ...

Davet mekanlarında diğer çiçekler arasından hemen ayrışacak TEV çiçeklerinin 2 boyutlu tasarım seçenekleri de var. Yine Hakkı Mısırlıoğlu tarafından tasarlanan ve MATEK tarafından yapımı gerçekleştirilen, pleksi çiçeklerimiz şimdilik pembe kırmızı ve beyaz olmak üzere 3 farklı renkte gül seçenekleri sunuyor. Zamanla artan talebe göre bu çiçekleri de çeşitlendirmek mümkün olacak.

Siparişler TEV web sitesi ve çağrı merkezi üzerinden alınmaya başlandı. 1 metre çapında 2 metre yüksekliğindeki bu çiçekler, açılır kapanır krom ayakları, takılıp çıkarılabilen bağışçı isimlikleri ve özel taşıma çantaları ile TEV görevlileri tarafından davet saatinde davet mekanına bırakılacak. Ve davet bitiminde yine TEV görevlileri tarafından geri alınacak.

Bundan sonra davetlerde ve kutlamalarda, daha zarif ve daha bilinçli, hem toplum hem doğa adına daha sorumlu bir mesaj iletmek isterseniz, TEV BİR DÜNYA ÇİÇEK size yepyeni ve bambaşka bir dünya sunmaya hazır

 


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» O dağa daha önce hiç eğitim İçin tırmanan olmamıştı!
» İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Eczacılık Fakültesi ilk öğrencilerini alma heyecanı yaşıyor
» Üniversite adaylarına YÖK’ten müjde!
» “Alev Topları Programı” Yeni bursiyerlerini arıyor!
» Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liseleri’nden YKS rekoru
» Boğaziçi tercih günleri başladı
» İKÇÜ’ye iki “Birincilik Ödülü” birden!
» Koç Üniversitesi’nden yeni kitap : Zamanın Küresel Dönüşümü
» Günde 20 dakika kitap okuyan çocuklar okulda daha iyi performansı gösteriyor
» Yeni Foça Kitap Şenliği
» Koç Üniversitesi’nden tarihi kitap
» Kod Okuryazarları Lüleburgaz’da yetişiyor
» Zaman Yolculuğu: Geçmiş, Şimdi ve Geleceğin Kısa Tarihi
» Koç Üniversitesi Yayınlarından yeni kitap
» Çiğdem Tan’dan Türk edebiyatına yeni bir soluk "Kahramanım"
» "Meslek Liselerinde STEM Eğitimi ve Sanayi 4.0 Farkındalığının Geliştirilmesi İşbirliği Protokolü" imzalandı
» Çocukların dil becerisini geliştirmek için birlikte okumak şart!
» Robert birincisi Nazlı Uğur Köylüoğlu Stanford’a gidiyor
» Dedem nerede?
» TEGV’de yaz etkinlikleri başlıyor!
» Yaz tatilinde kitap okuma keyfi
» Işık Spor Sanat Tasarım Akademisi’nden, Yaz Okulu
» Genç Muhendislerin Bitirme Projeleri Poster Sergisi’
» Karneler alındı, online oyunlara daha fazla dikkat etme zamanı
» Okan Koleji’nden Çince yaz kampı