Şişecam Düzcam Dünya Mimarlık Haftası’nı kutladı

09 Ekim 2017 Pazartesi 19:00
12
14
16
18

Türkiye düzcam pazarının lideri ve Avrupa’nın en büyük üreticisi Şişecam Düzcam, Dünya Mimarlık Haftası’nı kutladı. Şişecam Düzcam Yapı Endüstri Merkezi tarafından düzenlenen “Bence Mimarlık” etkinliğindeki standıyla ziyaretçilerden büyük ilgi gördü.

 Cam sektörünün global oyuncusu Şişecam Topluluğu bünyesinde faaliyet gösteren, Türkiye düzcam pazarının lideri ve Avrupa’nın en büyük üreticisi konumunda olan Şişecam Düzcam, bu yıl "İklim Değişikliği İçin Harekete Geç" temasıyla düzenlenen Dünya Mimarlık Haftası’nı enerji tasarrufu sağlayan ürünleriyle kutladı.

Dünya Mimarlık Haftası kapsamında Yapı Endüstri Merkezi tarafından düzenlenen “Bence Mimarlık” etkinliğindeki standında cephe camlarından dekorasyon camlarına kadar uzanan geniş ürün yelpazesiyle ısı ve güneş kontrolü, emniyet, güvenlik ve gürültü kontrolü sağlayan mimari ürünlerine de yer veren Şişecam Düzcam ziyaretçilere, doğru cam seçiminin en hızlı ve kolay biçimde yapılmasını sağlayan “Cam Danışmanı, Performans Hesaplayıcı, Cam Akustik ve Isıcam Seçim Sihirbazı” gibi mobil aplikasyonları ile ilgili bilgiler de aktardı. “Malzeme Üreticileriyle Mimarlık” paneli kapsamında da mimarlarla buluşarak, enerji tasarrufu, emniyet, güvenlik, gürültü kontrolü, konfor ve estetik gibi çok farklı ihtiyaçları karşılayacak doğru cam seçiminin önemini paylaştı.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Şişecam Düzcam Kaplamalı Camlar ve Franchise Ürün Müdürü Esra Aydınoğlu “Mevcut durumda Türkiye'deki 19 milyon konut stokunun % 45'inin tek cam, % 50'sinin çift cam ve yalnızca %5'inin Low-E kaplamalı yalıtım camından oluştuğu gerçeği ile karşı karşıyayız. Bugün, tek ve çift camlı konutların camlarını, ısı ve güneş kontrolü sağlayan camlarla değiştirdiğimiz takdirde, sadece ısıtma giderlerinden yılda 5 milyar TL tasarruf şansı elde ediyoruz. Bu sayede sağlanan enerji tasarrufu ile ayrıca 8,2 milyon ton CO2 emisyonunun azaltılması da mümkün olabiliyor” dedi.

Mimaride camda, şeffaflıktan ödün vermeden en etkin ısı ve güneş kontrolü arayışının devam ettiğine dikkat çeken Esra Aydınoğlu sözlerine şöyle devam etti: “Konut sektörünün yanı sıra ticaret, eğitim, havacılık, kamu ve turizm sektörüne yönelik projelerin enerji tasarrufu, emniyet, güvenlik, gürültü kontrolü, konfor ve estetik gibi çok farklı ihtiyaçları için doğru çözümler sunan ürünler geliştirmeye devam ediyoruz. Şişecam Düzcam olarak, “cam danışmanlığı” ile cama hayat veren değerli mimarların, cephe danışmanlarının projenin tasarım aşamasından, binanın kullanılır hale gelmesine kadar ve hatta kullanım sonrasındaki süreçte dahil cam ile ilgili her konuda ve ihtiyaç duydukları her zaman, yanlarında yer alıyoruz”.

Bu yıl ikincisi düzenlenen Mimarlık Haftası etkinliklerinin sekizinci oturumunda, “Malzeme Üreticileriyle Mimarlık” paneline katılan Şişecam Düzcam Mimari Cam Projeleri Ürün Yönetim Şefi Yudum Demirkol, camın mimarlıkta alternatifi olmayan bir malzeme olduğunu hatırlatarak konuşmasına başladı. “Mimarlar camın sınırlarını zorlamayı seviyor. Camdan beklentilerimiz giderek artıyor. Mimarlar, cephe danışmanları, yatırımcılar mümkün olduğunca şeffaf, büyük ebatlı, etkin enerji tasarrufu, gürültü kontrolü, emniyet ve güvenlik sağlayan camlar talep ediyorlar. Şişecam Düzcam bu taleplerin hepsini birden geniş ve nitelikli ürün gamı ile karşılayabiliyor” dedi.

“Araştırmalara göre doğal ışık alan ve doğru cam kullanılan bir ofiste çalışanların konsantrasyonu artıyor, hastalar daha çabuk iyileşiyor, öğrenciler daha başarılı oluyor” sözleriyle doğru cam seçiminin insan sağlığına etkisine değinen Demirkol, proje özelinde verdikleri cam danışmanlığının kapsamını şöyle anlattı: “Şişecam olarak Avrupa’nın en büyük firmasıyız, dünyanın en büyük beş firması arasındayız. Cam statiği, performans ve ısıl kırılma hesapları yaparak, projenin ihtiyaçları doğrultusunda en uygun ve doğru cam çözümleri sunuyoruz. Geleceğin mimarlarına ürünlerimiz ve üretimimiz ilgili bilgi aktarmak amacıyla fabrikalarımıza teknik geziler düzenliyor, ayrıca mimarlara yönelik pek çok etkinliği hayata geçiriyoruz. Cam çözüm önerilerimizi anlatmak için İTÜ Cephe Tasarımı ve Teknolojisi Tezsiz Yüksek Lisans Programı sektörel danışma kurulunda yer alıyor, derslere katılarak bilgi ve tecrübelerimizi paylaşıyoruz. Üniversitelerin mimarlık ve inşaat mühendisliği fakültelerinde camla şeffaf çözümlere değindiğimiz seminerler veriyoruz. Ayrıca Cam Danışmanı, Performans Hesaplayıcı, Cam Akustiği ve Isıcam Seçim Sihirbazı’ndan oluşan dört yeni mobil uygulamayla hayatı kolaylaştırıyoruz.”

 

 


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» Kültürünü tasarla
» Mobilyacılık sektöründe dünyada ilk sıralarda yer alıyoruz
» Gönye Proje tasarım’dan yeni nesil mutfak ve banyo trendleri...
» Vücut Hareketlerine Anında Uyum Sağlayan Yatak; Yataş Visco Ultimate Support!
» Rafine ve Şık Tasarımlar Enza Home Elegante serisi’nde buluştu
» Şeffaflıkla Biçimlenen Kolektif Çalışma Ortamı: ASD MERKEZ OFİSİ
» Eda Tahmaz: “Y kuşağı ile beraber değişen kurumsal hayatta, yönetici odalarında şeffaf tasarım anlayışı hakim…”
» Mobilyada ezber bozan strateji dönemi başlıyor
» LAV’dan Aşureye yenilikçi bir sunum
» Her yönüyle benzersiz bir kanepe: Don Giovanni
» Kelebek, İskandinav havasını evlere taşıyor
» Mimarları paydaşları anlattı: "“21. yüzyıl şımarma yüzyılı değildir”
» Sonbaharda Yataş’la yatak odalarında renkler geçidi!
» Sonbahar kokan evler!
» Basamakları çıkmak hiç bu kadar keyifli olmamıştı…
» 10. Istanbullight Fuarı, Aydınlatma Sektörünün Liderlerini bir araya getirdi
» “KDV İndirimleri Kalıcı Hale Getirilmeli”
» 2017 sonbahar dekorasyon anlayışında ‘nostalji’ rüzgarı esiyor…
» "Seyahatname" Mimari Tasarımın Sıfırıncı Fazı
» Araba yataktan vazgeçemeyenlere
» Enza Home’ dan Tasarım ve El Emeğini Buluşturan Seri: Alessa
» Kale, 30 yıldır katıldığı Cersaie’de yine fark yarattı
» GROHE Red, tek dokunuşla anında kaynar su sağlıyor
» Aydınlatma Sektörü ATMK’nın gala yemeğinde buluştu
» Aydınlatma Devi Sylvania’dan Türkiye’ye yatırım