“Şirketleri büyüten girişimciyi patron yapan” fuar kapılarını açtı

13 Ekim 2018 Cumartesi 09:00
12
14
16
18

Medyafors Fuarcılık organizasyonu, UFRAD işbirliği ve Coldwell Banker Türkiye Ana Sponsorluğunda gerçekleştirilen “16. Bayim Olur musun Franchising ve Markalı Bayilik Fuarı”, dün görkemli bir törenle kapılarını açtı. Şirketlere yeni şubeler açarak büyüme fırsatı sunan fuar aynı zamanda “iş kurmak” isteyenlere yüzlerce cazip seçenek sunarak onlara kendi işlerinin patronu olma fırsatı sağlıyor…

İstanbul CNR Fuar Merkezi’nde 27 bin 500 metrekare alanda gerçekleştirilen Bayim Olur musun Franchising Fuarı’nda bu yıl 300 yerli ve yabancı marka katıldı. Fuar, Avrupa Franchise Federasyonu Başkanı Sn. Didier Depreay ,UFRAD Franchising Derneği Başkanı Sn. Dr. Mustafa Aydın, Coldwell Banker Türkiye Franchise Satış Koordinatörü Sn. Ayhan Kaya, Medyafors Fuarcılık Yönetim Kurulu BaşkanıSn. Özhan Erem , Medyafors Fuarcılık Yön. Krl. Üyesi ve Uluslararası İlişkiler Direktörü Sn. Ferzan Erem Escobedo, T.C. Devlet ve AB Eski Bakanı Sn. Egemen Bağış, T.C. Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Sn. Dr. Nureddin Nebati ,firma sahipleri ve yöneticilerinin katılımıyla açıldı. Protokol konuşmalarıyla devam eden açılış törende “Marka oluşturmanın önemi ve bu doğrultuda yapılan çalışmalar” dile getirildi.

Bu yıl Türkiye’nin her bölgesinden yatırımcıların akın ettiği fuara, yurtdışından da yoğun katılım yaşandı. Fuara Belçika, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Yunanistan, Macaristan, İtalya, Hollanda, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre ve İngiltere’den yatırımcılar ve işbirliği anlaşmaları için ticari heyetler katıldı. Söz konusu yabancı yatırımcılar Türk markalarıyla dört gün boyunca birebir görüşme fırsatı bulacaklar. Bayim Olur musun Franchising Fuarı, franchise veren markalara ürün ve hizmet konusunda destek olan tedarikçi firmaları ’Tedarikçi Özel Bölümü’nde sektörün tüm paydaşlarıyla ikinci kez buluşturuyor. Ayrıca, Avrupa Franchise Federasyonu (EFF)toplantılarına da ev sahipliği yapacak olan fuar,birçok ülkenin franchise dernekleri üye markaları ve yetkililerini İstanbul’da bir araya getiriyor.

Fuar açılışında konuşan Medyafors Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Özhan Erem, “Benim için fuar açılışları heyecanlı olduğu kadar duygusaldır da… Bir yıl boyunca çalışırsınız emek verirsiniz. Açılış günü bütün bunların karşılığı gözünüzün önünde durur. Muhteşem bir tablo gibi…Fuara katılan stand açan firmalarımıza, markalarımıza vaat ettiğimiz, doğru ziyaretçinin, fuara gelmesi, ziyaret etmesi için, yıl boyunca yaptığınız çalışmaların sonuçlarını da almanız gerekir. Bu nedenle fuarcılar fuarın son gününe kadar aynı heyecan ve görev bilinciyle işin başında olmak zorundadır… Eğitime önem veriyoruz. Fuar çatısı altında dahi eğitim devam ediyor. Birikimlerimi bir markanın franchisee’si ya da bayisi olarak değerlendireyim” diye buraya kadar gelen yatırımcı adayları; marka seçimi yaparken, özgür iradeleriyle hareket edecekler… Bu seçimi yaparken, franchise almadan önce nelere dikkat etmeleri gerektiğini, aldıktan sonra nasıl ilerleyeceklerini özetle işlerini nasıl garantiye alacaklarını fuarımızın gelenekselleşen Ufrad Seminerleri’nde uzmanlarımız tek tek anlatacaklar. Bayim Olur musun Fuarı’nın bugünlere gelebilmesi için gerçekten büyük çabalar sarf edildi. Sadece biz değil, sektörümüzün tüm paydaşları birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmese bu ivmenin, bu büyümenin yakalanması mümkün olamazdı… Bugün Franchise veren markalarımızın Dubaiden Newyork’a, Frankfurttan Londraya, Moskovaya temsilcisi olduğumuz dünyanın en büyük franchise fuarlarına katılabilmesi için çalışmalarımızı tamamladık.. Dünyaya açılmak için hazırlıklarını tamamlayan onlarca Türk markamızın olduğunu da biliyorum. Bugün bu fuar çatısı altında bulunan markaların da bir kısmı yurt dışında franchise vermiş veya verme hazırlığında… Bu nedenle öncelikle MedyaFors’u bu yeni yurtdışı projelerini başlatmaya iten, cesaretlendiren öncü markalarımıza teşekkür ediyorum. Bugün gelinen noktada bu işe katkısı olan herkesi ayakta alkışlamak lazım.. ‘’diyor.

Medyafors Fuarcılık Yön. Krl. Üyesi ve Uluslararası İlişkiler Direktörü Ferzan Erem Escobedo; “Birlikte çalıştığımız UFRAD Franchising Derneği ile birlikte, işletmelere franchise alanında öncülük ediyoruz. Bu alanda belirleyici olmaktan gurur duyuyoruz. Yatırımcıları ve markaları tek çatı altında buluşturuyoruz. Ayrıca dünyadaki birçok danışmanlık firmasıyla bağlantı içerisindeyiz. Dünya çapında çok önemli franchise fuarlarının Türkiye’deki temsilciliğini yürütüyoruz. dedi.

UFRAD Başkanı Dr. Mustafa Aydın ise konuyla ilgili UFRAD Franchising Derneği Başkanı Dr. Mustafa Aydın ise, "Dünyanın ilk 3'ü arasında yer alıyoruz. 3 bin yerli ve yabancı marka burada. Dünyanın her yerinde at koşturan, rekabet eden 200 marka ile Türkiye ekonomisinde yer almanın haklı gururu yaşıyoruz. Dünyanın her yerinden marka sahiplerinin kendi markalarını tanıtmak ve Türk markalarıyla işbirliği yapmak adına fuara katıldığını söyleyen Dr. Aydın, birçok sektörden markalar, kendi çalışmalarını okul niteliğinde olan bu mekanda dünyayla paylaşıyorlar ve yeni iş kurma yöntemlerini birlikte geliştiriyorlar. dedi

Türkiye'deki franchise sektörünün Avrupa'da büyük potansiyele sahip olduğunun altını çizen Avrupa Franchise Federasyonu Başkanı Didier DEPREAY "Türkiye’de birinci sınıf franchise fuarında olmaktan onur duyuyorum. Bu fuar franchising açısndan doğu ile batı arasında bir köprü görevini gördüğünü dile getirdi.

Fuarın açılışında konuşan Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Dr. Nureddin Nebati, "Biz söze başlarken 'doğu ve batı' demeyiz, 'doğu, batı, kuzey ve güney' deriz. Çünkü İstanbul ve Türkiye öyle bir yerdeki uçağa bindiğiniz anda 3 saat içerisinde en az 55 ülkeye ulaşırsınız. Türkiye öyle bir merkezde ve İstanbul öyle bir konumdaki burada olan dünyaya rahat bir şekilde ulaşır. Burada yaşayan, ticaret ve iş yapan şunu bilir; birkaç saat içerisinde Afrika'nın göbeğinde, Rusya'da, İran'da ve Londra'dadır. Onun için burada marka olmak, markayı temsil etmek emin olun dünyaya kendinizi reklam etmek, alışveriş imkanı elde etmek için büyük bir olanaktır". Kamu ve özel sektörün el ele vererek markaları daha güçlü hale getireceklerini belirten Dr. Nebati, "Şimdi kamu ve özel sektör, hepimiz kol kola girerek markalarımızı daha da güçlü hale getireceğiz. Biz Türkiye Cumhuriyeti'nin marka olduğuna, bayrağımızın güçlü bir marka olduğuna inanıyoruz. Bulunduğumuz coğrafik alanın marka olduğuna inanıyoruz ve bunun içinden çıkacak özle sektördeki markalarımızın da başarılı olacağına inanıyoruz" ifadelerini kullandı.

Bayim Olur musun Fuarı kapsamında dört gün boyunca UFRAD tarafından hem girişimcilere hem de markalara yol gösterici nitelikte seminerler düzenlenecek.

 


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» Yönetim kurullarında kadın sayısının artışına ihtiyaç var…
» KALDER-27. Kalite Kongresinin Bu Yılki Konuğu Ünlü Aktör Halit Ergenç 0ldu
» Türkiye mükemmellik ödülleri sahiplerini buldu
» Yeşim, milli istihdam seferberliğine katkısını sürdürüyor
» Meslek Fabrikası Urla’da yeni mezunlar verdi
» Şirketler finansal verilerini müşteri verilerinden daha iyi koruyor!
» Kobiler bu desteklerden yararlansın
» Yabancı Kadın Girişimciler’den Bizimköy Engelliler Üretim Merkezi’ne ziyaret
» TÜSİAD "Ekonomi Toplantıları" dizisinde enflasyon konusu ele alındı
» TAİDER 6. Ulusal Aile İşletmeleri Zirvesi gerçekleşti
» 27.Kalite Kongresi’nin Bu Yılki Teması: Sürdürülebilir ortak gelecek
» Tutkusunun Peşinden Gidenlerin Zirvesi Dijital Topuklar’18 Gerçekleşti
» Ece Vahapoğlu Hepsiburada’nın Girişimci Kadınlara Teknoloji Gücü Seferberliği’ne Katıldı
» INFLOW Ödülleri sahiplerini buldu
» BUİKAD Kadın girişimciliğini destekleyen Avrupa Birliği projelerinde yerini aldı
» Lüleburgazlılar, Kendi kentlerini kendileri tasarladılar
» Girişimcilerin Yeni Rotası: Lüleburgaz inovasyon merkezi
» TÜSİAD "Ekonomi Toplantıları" dizisine enflasyon konusu ile devam ediliyor
» Dijital Topuklar’da “Hepimizin Elinde” Çağrısı
» Programa başvur, girişimcilik hayalin değil, hayatın olsun!
» P&G Türkiye ve Kafkasya’nın yeni İnsan Kaynakları Direktörü Berna Yener Aksu oldu
» Ceolar gücünü kaşlarından alıyor
» EGİAD’da Değişim Zamanı
» Arya ve silikon vadisi’nden 400 milyon dolarlık sektöre oratk ilgi
» İş Dünyası PERYÖN Kongre’de. Peki, 1 – 2 Kasım’da Siz Neredesiniz?