YAZARLAR Semra Atasoy
12
14
16
18
07/08/2018 09:03
Gündem Terelelli

Herkes atarlı, herkes giderli ve gündem tam hunilik oldu, herkes bir renk beğensin kendisine. Sabah bir kalkıyoruz dolar kaç TL oldu, altın indi mi çıktı mı, bir papazın başımıza açtığı işlere bakın hele!

Papaz daha çok işler açar bu akılsız başımıza, çünkü göbekten bağlıyız yurt dışına.

Fabrikaları özelleştireceğiz deyip birer birer sattık. Millileşelim dedik dedik yalnızca dedik faaliyette tam tersini yaptık, hepsini üç kuruş fazla veren yabancılara sattık.

Bir Kurtuluş Savaşı mücadelesi vermek zorunda kalsak karaya çıkacak liman yok, hepsini sattık.

Sonra ne mi yaptık, hepsini dışarıdan farklı farklı ülkelerden almaya kalkıştık. Nohut Meksika’dan, karpuz İran’dan, et Rusya’dan, üç tarafımızda deniz var fakat balık bırakmadık Norveç’ten alıyoruz ve daha neler neleri alıyoruz buraya yazsam sayfalar yetmez.

Ha bir de bu çok önemli, serum hortumu var ya şu basit plastik hortum, onu da yurt dışından ithal ediyoruz. Bir savaş çıksa bize ambargo uygulansa hastalarımıza serum takmak için serum hortumu yok.

Sonra tarihi olmayan, toplama bir ülke öyle efelenerek papazı bırakın yoksa ümüğünüzü sıkarız diye bağırır.

Üç gün sosyal medyada kahramanlık öyküleri yazdık. Papazı vermeyiz, papazı ver diyen vatan hainidir, dedik estik gürledik, küt dolar beşe çıktı, borç arttı, şirket patronları “biz buna hazır değiliz” dedi ve bu gün papazla ilgili ılımlı görüşmelerin başladığını okuduk.

Millileşelim, kendimiz üretelim, köylerimize topraklarımıza sahip çıkalım, fabrikalar açalım biz yurt dışına satalım sonra bize papaz diyene papazın külahını verelim dedim, beni vatan haini ilan edecekti asıl vatan hainleri…

İki milyon kişinin sıtmayla, bir milyon kişinin veremle boğuştuğu Kurtuluş Savaşı sonrasında ülkede yalnızca 337 doktor vardı.

Elektrik yalnızca İstanbul ve İzmir’de vardı.

Ülkede yalnızca 72 ortaokul, 23 lise vardı ve bu halden çok büyük sıçrama yaparak günümüze dek getirdiğimiz tarih yazan Türkiye’de bolluk bize battı ve her şeyi satmaya başladık.

Sonra geldiğimiz nokta “heeeeyttt be verin papazımızı, sıkarız ümüğünüzü” noktası.

Sıkıyorlar mı ümüğümüzü, herkesin okuma yazması var, bir zahmet dizilere değil iki habere bakalım hep birlikte görelim bakalım ne haldeyiz.

Milli ekonomiyi sağlamak zorundayız. Kimseye muhtaç olmayacak hale getirmek zorundayız bu güzel vatanı.

Eğitimle bu kadar oynamamalıyız, üniversite sınavına giren gençlerin durumu içler acısı. Doğru dürüst eğitim almadan büyüyecek bir nesil gelecekte bu vatana ne kazandırır oturup düşünülmesi tartışılması ve derhal çözüm bulunması gereken konular.

Öyle sosyal medyada atılan naralarla hiç bir şey düzelmiyor. İnsanları etiketleyip ayrıştırmalarla gerçekler değiştirilemiyor.

Tek gerçek var ki o da bir an önce göbek bağlarımızı kesip kendi gücümüzle ayakta kalmak.

Gerçek vatanseverlik budur ve bunları haykıranları işinize gelmediği için düşman sanırsınız fakat asıl vatan için kaygı duyanlar, hangi parti iktidarda olursa olsun millileşelim diye gerçeği haykırır.

UYAN EY MİLLETİM UYAN, GERÇEK ACIDIR!

Önceki Yazılar :

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :