YAZARLAR Semra Atasoy
12
14
16
18
25/05/2017 23:23
Çocuklara öykülerde Mustafa Kemal Atatrük’ü anlatmak

Her anne baba; çocuğunun, sorumlu duyarlı tutumlu ve topluma faydalı bir birey olmasını ister.

Sorumluluk bilincinin gelişmesi, yaşamın ilk yıllarından itibaren atılan adımlar ile mümkündür.

Çocuklarımıza kitap okuma alışkanlığını aşılayarak ve kitap okumayı sevdirerek geleceğimizin sorumluluk duygusu gelişmiş duyarlı bireylerini yetiştirmiş olacağız ve bu kazanımı çocuklarımıza vermek hepimizin görevidir.

ÇOCUKLARA ÖYKÜLERDE MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’Ü ANLATMAKProjesiyle, çocuklarımızı Atatürk’ün fikirleri ile tanıştırmak amacındayız. İnsan olarak Atatürk’ün neler yaptığı ve düşünceleri öngörüleri fikirleri ile çocuklarımız öyküler içinde tanışmış olacak.

Ulusların tarihinde bir devlet kuran, aynı zamanda eğitim uygulayıcısı olan, öğrenmeyi ve öğretmeyi seven, eğitimci kişiliği ile çocuklarımızı aydınlatan, eğitime olan inancı ve tutkusu sayesinde milletimizin BAŞÖĞRETMEN’i olan tek lider Mustafa Kemal Atatürk’tür.

Gittiği her şehirde mutlaka okulları ziyaret eden, öğrencilerle sohbet eden Atatürk, çocuklarımıza ve geleceğe önemli katkılar sağlamıştır.

Başöğretmen Atatürk’ü çocuklarımızın anlayabileceği ve seveceği bir anlayış ile aydın, çağdaş ve ışık dolu nesiller yetiştirebilmek için önemli ve değerli bir çalışma hazırladık.

Ödevimiz Anıtkabir, Atatürk’ü Gördüm, Atatürk Gibi Düşün Defteri, Atatürk’ün Çocuklarıyız ve Atatürk and Children adlı çocuk öykü kitapları ile çocuklarımıza Mustafa Kemal Atatürk’ü anlatıyoruz.

Aydınlık zihinleri yetiştirmek için aydınlık fikirler ekmeliyiz henüz boş olan çocuk zihinlerine.

Kitap okumak, zihinlerinin aydınlanmasına, özgüvenlerine ve kişilik gelişimlerine de katkı sağlar.

Unutmayınız ki çocuklarımıza verilecek en güzel hediye kitap, en güzel öğreti Mustafa Kemal Atatürk’tür.

ÇOCUKLARA ÖYKÜLERDE ATATÜRK’Ü ANLATMAKadlı Projemize verdiğiniz destek için teşekkür ederiz.

Önceki Yazılar :

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :