Selçuk’ta turizm konferansı

20 Ekim 2017 Cuma 20:00
12
14
16
18

Uluslararası Turizm, Seyahat, Eğlence ve Misafirperverlik Konferansı 20- 21 Ekim tarihleri arasında Selçuk’ta başladı.  Yurtdışından ve Türkiye’nin dört bir yanında öğrenim veren üniversitelerin turizm ile ilgili bölümlerinden akademisyenlerin katılacağı konferansa Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı da katıldı.

Sosyal Bilimler Araştırmaları Derneği ve Selçuk Belediyesi işbirliği ile Richmond Hotel’de düzenlenen konferansın Selçuk için önemli bir fırsat olduğunu dile getiren Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı; “ Selçuk, daha önce Avrupa Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmaları Konferansı, Uluslararası Devecilik Kültürü ve Deve Güreşleri Sempozyumu, Dünya Matematikçileri Konferansı gibi önemli bilimsel etkinliklere ev sahipliği yapmış bir kent. Bugün özellikle turizm ile ilgili bir konferansın ilçemizde yapılması bizleri çok mutlu etti. Aslında kültür ve medeniyetin birleştiği bir kent olan UNESCO Kenti Selçuk’un bu tür organizasyonlara ev sahipliği yapması son derece normal. Selçuk turizmin Türkiye’de yer alan önemli başkentlerinden biri olmasının yanı sıra, çeşitlendiği bir kent. Burası deniz, kum, güneş turizminin yanı sıra kültür turizminin de merkezlerinden biri olmayı hak ediyor. Ben bir kez daha Prof. Dr. Sayın Coşkun Can Aktan hocamıza ve konferansa katılan tüm akademisyenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Yuriçi ve yurt dışında 120 akademisyen katılıyor

Yaşar Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Turizm Rehberliği Bölümü Öğretim Üyesi  ve Sosyal Bilimler Araştırmaları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Sabah Balta konferansla ilgili olarak ; “Teması uluslararası turizm, seyahat, eğlence ve misafirperverlik olan konferansımıza 50 bildiri ile katılım sağlandı. 120 kadar da katılımcımız var. Katılımcılarımızın bir çoğu Türkiye’den. Konferansımızın dili İngilizce ve Türkçe. Sektörün tüm çatılarının konukseverlik teması ile incelenmesi, bu konuda hizmet eden araştırmalar ve bu araştırmaların bildiri olarak sunulması konferansın temel amacı.  Tüm katılımcılara ve organizasyonun yapılanmasında önemli katkıları olan Selçuk Belediyesi ve çalışanlarına çok teşekkür ediyoruz” dedi.

 


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» Burcunuza göre ideal yaz tatili
» Anne adaylarına 7 yaz tatili önerisi
» INFLOW’dan İsviçre çıkarması
» Çalışmak için en çok gidilen 7 ülke
» 5 yılda 3 defa ‘Türkiye’nin En İyi İş Oteli’ seçildi
» Kızlar Soruyor anketi: ‘Cennet Ülkemizin Favori Tatil Mekanı’ Bodrum seçildi
» Bayramda seyahat edenlere altın değerinde öneriler
» Çocukların bayılacağı tatil fikirleri
» Ünlü isimler Orman Terapisi ile rahatladı
» Işıklar şehrinde kısa bir mola
» Genç Turizmcilerin mezuniyet sevinci
» Hint Okyanusu’nda Lüks Kaçamak!
» Tatil rezervasyonlarında kart ve kimlik güvenliğini elden bırakmayın
» Türkiye’nin Glutensiz Mutfağa Sahip Tek Oteli..
» Global Turizm Organizasyon 18. yaşını kutladı
» Düğünlerin vazgeçilmez adresi Dedeman İstanbul
» Paris tahtını Orta Avrupa’ya bıraktı
» Sevgililer Günü tatilinizi burcunuza göre planlayın
» Doğan güneşin ülkesi Japonya
» Mars’ta kuymak bulundu!
» Karlar ülkesine yolculuk
» Sömestir tatiline hazır mısınız?
» Alışveriş cennetine uygun uçak bileti
» Sağlık Turizmi gelecek 10 yıla damga vuracak
» Sömestr tatilinde eğlencenin adı Conrad İstanbul Bosphorus