Şampiyon Alptekin Işıkalp ile Röportaj…

09 Haziran 2017 Cuma 17:00
12
14
16
18

Birsel Çiftçi

Bu hafta Güncel Kadın okurları için Otomobil  ve Motor sporları,  İleri  Sürüş Eğitimi konularında uzman Alptekin Işıklap ile sohpet tadında bir röportaj gerçekleştirdik. Keyifle okumanız dileğiyle,

Merhabalar Alptekin Bey, kendinden biraz  bahsedebilir misin ?

1973 Kırklareli doğumluyum. Ortaokul ve Liseyi  İstanbul’da özel Ortadoğu kolejde okudum. Boğaziçi üniversitesi  Meslek Yüksek okulunda iki yıl Turizm okuduktan sonra bir yıl kadar Avusturya’da ‘’International Tourism Managment’’ eğitimimi tamamladım. 1992 yılında başlayan otomobil sporları kariyerim boyunca yaklaşık 100’ün üzerinde yarışta start alıp 6 kez sınıf birinciliği, Opel Motorsport Türkiye fabrika takımı pilotluğu sırasında da pist kategorisinde 3 kez Türkiye Markalar Şampiyonlukları elde ettim. Profesyonel iş yaşamı haricinde halen çeşitli dergiler ve TV programlarında güvenli sürüş teknikleri hakkında bilgiler paylaşıyor ve otomobil testleri yapıyorum.

Uğraştığınız diğer sporlardan bahseder misiniz ?

Mesleğim gereği neredeyse tüm spor dalları ile uğraşıyorum. Yüzme, koşu, bisiklet bunun dışında hobi olarak ta yaptığım bir çok spor dalı var Snowboard, Wakeboard, Kickboks, Basketbol, Motorsiklet, Kaykay …

Aileniz, ticari işiniz ve özel hayatınız içinde spora zaman ayırmayı nasıl başarıyorsunuz ?

Herhangi bir spor dalı ile uğraşmak insanı daha planlı ve disiplinli yapıyor.  Özellikle motor sporları gibi bir branşla uğraşırken, zamanı en iyi şekilde kullanmak adına, her saniyesini  planlı olarak yürütmeye alıştığınız için sorun olmuyor. Haftada en az üç gün spor yapıyorum, günde yaklaşık  üçer saat kadar sürüyor, tabii bu arada dinlenme ve beslenme olayına da ayrıca dikkat ediyorum. Size Iron Man yarışlarından örnek vereyim. Bu yarışlar başlamadan önce üç ,dört ay kadar antrenmanları  arttırıyorum.Yarış öncesinde yaklaşık on gün kadar kamp yapıyoruz. Planlı yaşadığım için diğer işlerime de vakit ayırabiliyorum.

Bu sezon hangi yarışlara girdiniz ve hangi yarışlara gireceksiniz ?

Bu sene Antalya’da Eylül ayında gerçekleşecek olan  Iron Man yarışları için Avrupa’dan ve dünyanın bir çok ülkesinden yarışmacıların katılacağı bu yarış benim için önemli , yarışa hazırlık için iki tane yarı maraton koştum biri İstanbul diğer ise Antalya’daydı.  Ayrıca 18 Haziran’da Çanakkale’de bir treatlon var aynı sürelere denk gelen (1,9 km yüzme- 90 km bisiklet ardından 20 km koşma olarak devam eden )bu seneki programlarım bunlar. Bunun yanında asıl uğraştığım spor dalı olan Türkiye rally şampiyonası , bu sezon iki yarış var programımda birini İzmir’de gerçekleştirdik. Ege rally’si ile orda sınıfımda birinci oldum. İkincisi 1 Temmuz’da Çanakkale’de gerçekleşecek. İki hafta öncesinde Treatlona  katılıp koşup yüzüp  iki hafta sonunda ise Türkiye Rally’sini yapacağım.

Son olarak Güncel Kadın okurlarına söylemek istedikleriniz var mı ?

Öncelikle bana bu fırsatı verdiğiniz için teşekkür ediyorum.  Tabii ki bir iki önerim olacak. Yapamadığımız her şeye bir bahanemiz oluyor, ama tembel olmayın , sporu hayatınızdan eksik etmeyin, planlı yaşayarak daha dinç, dinamik ve çekici olacaksınız.  Sağlıkla ve sporla kalın.

Güncel kadın okurları adına bu keyifli röportaj için size teşekkür ediyorum.  Sevgiler…

 

 

 

 

 

 


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» Ressam Nazan Pamuk ile Röportaj…
» Hazal Filiz Küçükköse:" Bazen seksi bazen de yaramaz bir çocuğum"
» Babasının Kızı: Gül Ergi...
» Profesyonel Yaşam Meleği: Dr. Ebru Nurluoğlu
» Nur Fettahoğlu :" Kadın olarak güçlü kalmak zorundayız"
» Diyetisyen Burcu Dilek Demir ile sağlıklı beslenme üzerine röportaj…
» Ekranın güzel yüzü
» İçimizden Biri “Deliha”nın Hikayesi
» Tutkulu aşık bir dünya güzeli
» Mutlu çocuğun sırrı
» Sağlığınız için hep yanınızda
» Türk Modasının Uluslararası temsilcileri
» Özgen Berkol Doğan Bilimkurgu Kütüphanesi
» Ünlü Oyuncu Betül Arım’ın en büyük hayali: “Sevgi ve Sanat Çiftliği” kurmak
» Kahkaha ile kalın
» Ayşe Tolga: “Yiyecek seçimlerinde hata yapıyor olabilirsiniz”
» “Sanat Basına Yansımıyor”
» Güzel spiker canlı yayında
» Burcunuza göre eğitim ve kariyer planlamanız nasıl olmalı?
» Bass: " Türkiye’nin güçlü, demokratik ve barış içinde olması bizim de yararımızadır."
» Türkiye güzeli Açalya Samyeli Danoğlu Röportaj...
» Göç,Dram,Hüzün ve İki Yaka Yarım Aşk...
» Moda tasarımcısı Selma Çilek güzellik sırlarını anlattı
» “Ayrılan Kadınların El Kitabı”
» İsrail Büyükelçisi Eitan Naeh, Türkiye- İsrail ilişkilerini anlattı