Sağlıklı Yaşama Dair Herşey Chenot Methodunda

15 Şubat 2017 Çarşamba 09:00
12
14
16
18

Sağlıklı Kalmanın Formülü Chenot Gabala'dan Geçiyor

ZİHNİ VE BEDENİ ARINDIRMAK İÇİN CHENOT METODU...

Anti-aging tıbbının amacı, vücut, zihin ve ruh arasında dengeyi sağlamak için vücudun işlevlerini bütüncül bir şekilde optimize etmektir.

Chenot metodu ile kişilerin vücut ve zihin sağlığı korunuken, enerji kanallarını ve vücut işlevlerini canlandırarak mümkün olan en uzun süre genç kalmaları sağlanır. . 

Sağlıklı Yaşama Dair Herşey Chenot Metodu'nda...

Chenot Terapi diyeti,Kişiye Özel Program ile hücreleri toksinlerden “arındırma”yı, ideal metabolizma için gerekli besin maddelerini sunmayı ve tüm vücudu yenilemeyi amaçlar.Chenot Terapi Diyeti'nde Kişiye Özel Program; Sağlık Değerlendirmesi, Yoğun Terapi ve Zenginleştirilmiş Hayat Tarzı olarak3 adımda gerçekleştirilir.

İlk adım; diyet, fiziksel aktivite, uyku düzenleri, eğlence ve sosyalleşme gibi kişisel yaşam tarzı alışkanlıklarının değerlendirilmesinden oluşur. Yoğun Terapi isesağlıklı yaşama ve yaşlanmaya ilişkin güncel araştırmalara dayanmaktadır.

Yemek yemek fiziksel ve zihinsel sağlığın temelidir...

Yaşam tarzına uyarlanmış bir beslenme düzeni, kişiye, enerji, konsantrasyon ve hatta çeşitli hastalıklara karşı direnç kazandırarak fiziksel ve zihinsel performansı artırır. Chenot Metodu'nun temelinde ise yiyeceklerin sağlıklı bir yaşam için en iyi kaynak olduğu anlayışı üzerine şekillenen geleneksel Çin tıbbı bulunmaktadır

Sağlıklı Yaşam İçin Nereden Başlamak Gerekir ?

Chenot'nun bilim ekibi, gıda seçimi, işleme ve pişirme konularına , araştırma kanıtlarını da ekleyerek iki farklı plan tasarladı: DETOX ve BIOLIGHT Diyet..

Her iki diyet de antienflamatuar özellikler taşıyan taze ve özenle seçilmiş malzemeler, hücreleri koruyan negatif PRAL (Potansiyel Renal Asit Yükü) , oksidatif stres ve asit ortamından kaynaklanan yapısal proteinlere dayanmaktadır.Yemekler, diyetin AGE (İleri Glikasyon Son Ürünleri) içeriğini azaltan , asitli terbiye, düşük ateşte ve nemli ısıda pişirme yöntemleri ile hazırlanır. AGE'ler Diyabet, Ateroskleroz ve Alzheimer hastalığı gibi birçok dejeneratif hastalığın gelişimi ile ilgilidir.

DETOKS Diyeti, farklı biyolojik özellikleri (örneğin;indirgenmiş glikoz ve insülin seviyeleri) değiştirmek içinkalori kısıtlaması ileenerji akışını ve metabolizma hızını düşürerek ,oksidatif hasarı en aza indirgemeye dayanan 7 günlük bir plandır. Yoğun terapi sürecinin yanı sıra, DETOX diyeti geçici oruç tutmak için mükemmel bir seçenektir. Haftada bir veya iki gün, vücudun gençleşip onarılmasına ve genel olarak sağlıklı kalmasına yardımcı olduğu için Chenot metodunun faydası devamlıdır.

BIOLIGHT diyeti, vücudun işlevlerini en üst düzeye çıkarmak ve hormonal dengeyi eski haline getirmek için uygun makro besin oranına dayanan günlük bir plandır. Bu diyet, enerji düzeylerini iyileştirmek, sağlıklı bir kiloya ulaşmak ve korumak için metabolizmasını optimize etmek isteyenler için idealdir.

Chenot Diyet Felsefesinin son adımı danışanlarınını, üst düzey sağlıklı yaşam sürdürmeleri için davranış ve yaşam tarzı değişiklikleri konusunda eğitmeyi amaçlar.

Chenot Metodu ; Zenginleştirilmiş Yaşam Tarzı, Wellness değerlendirmesinin sonuçlarını, Chenot diyetinin bileşenleriyle harmanlayan kişiselleştirilmiş bir danışmanlıktır. Sağlıklı yaşam ve başarılı yaşlanmanın sırrı sadece diyet değildir. Gerçek “Gençlik Çeşmesi”nin kaynağı, her gün nasıl yaşadığımız ve vücudumuza nasıl baktığımızda gizlidir.

 

Sağlık ve İyilik uzmanı Henri Chenot Azerbaycan Gabala da modern ve son teknolojik donanımlara sahip yarattığı beş yıldızlı merkez de, lüks ve yeniden canlandırıcı Chenot metotlarının uyguluyor. Detoks merkezi ve resort Azerbaycan’daki Nohur Gölü’nün hemen yanındaki muhteşem doğanın içinde Türkçe bilen ekibi ile Türkiye’den gelecek misafirlerini bekliyor.


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» Dilara Koçak’tan İyi yaşam günlüğü
» Bebeğinizdeki ani değişimlerin nedeni ’büyüme atağı’ olabilir
» Cildiniz kışın sert etkilerini yumuşacık atlatsın!
» Kaşıntı, kanserin habercisi olabilir
» Öğün atlamak, sonraki öğünde daha çok yemeyi tetikliyor!
» Adet düzensizliğine yol açan hastalıklara dikkat!
» Zayıflama cerrahisi sonrası estetik kaçınılmaz mı?
» Antibiyotik ne zaman, ne kadar kullanılmalı?
» Zehir olmasın şifa olsun
» Griple ilgili doğru bilinen 11 yanlış
» Bu diş telleri üflemeli müzik aletlerini çalmayı engellemiyor!
» 1060 Umut Elçisi İstanbul Maratonu’nda KAÇUV İçin umuda koştu
» En sık görülen 9 cilt sorununa modern çözümler
» Diş eti problemleri bebeği etkiliyor
» Doğadan gelen yardım
» Sakın ovalamayın
» “AIDS ile mücadelenin en etkili yolu, korunma önlemlerini uygulamaktır.”
» Çocukları bekleyen tehlike: miyopi
» Kış hastalıklarından korunmanın ipuçları
» Soğuk havalarda hastalıklara kalkan beslenme önerileri
» Astımda erken teşhis önemli
» Olumsuz ebeveyn tutumları çocuklarda psikolojik sorunlara neden oluyor!
» Benim normalim diye bir şey yok! Tansiyonun normali 12-8’dir!
» Diş tedavisi engel tanımıyor!
» Tohum Otizm Vakfı Kırıkkale’de eğitim atölyeleri düzenledi