Sağlıklı ve pratik yemeğin adresi: Servo Kiosk

18 Temmuz 2017 Salı 10:00
12
14
16
18

StartersHub XO* programı girişimlerinden Servo Kiosk,  plaza, ofis, üniversite veya yurt gibi alanlarda taze, sağlıklı ve farklı yiyecek çeşitlerine kolaylıkla ulaşma imkanı sunuyor. Servo Kiosk, modern çağın tercihlerine göre yiyecek sunması, pratik satın alma imkanı sağlaması, hem mekan kirası, hem de personel maliyetlerini ciddi derecede düşürmesiyle rakiplerinden ayrılıyor. 

Yoğun çalışma temposu içinde herkesin sağlıklı ve keyifli yiyeceği kolayca deneyimlemesini amaçlayan Servo Kiosk, yiyecek sağlayıcıların herhangi bir elemana ihtiyaç duymadan veya mekan kiralamadan  pratik bir şekilde satış yapmasını da olanaklı kılıyor.

Servo Kiosk’lar, internete kesintisiz olarak bağlı olduğundan satışları online izlemeyi ve aktarılan veriler doğrultusunda da üretimi, dağıtımı ve stok yönetimini planlamayı mümkün kılıyor. İlk prototipini StartersHub’ın 12 Haziran’da gerçekleştirdiği 2. yıl dönümü etkinliğinde kullanıcıların deneyimine sunan Servo Kiosk, akıllı telefon uygulamasıyla müşterilerin ve  alışveriş seçimlerinin analiz edilmesini sağlıyor.

 Türkiye ve Avrupa’da rakibi yok!

Sunduğu olanaklar ve sahip olduğu teknolojiyle Servo Kiosk’un Türkiye ve Avrupa pazarında birebir rakibi olmadığını söyleyen Servo Kiosk Kurucu Ortağı Bora Karsak, “Geleneksel satış kanalları açısından birincil rakibimizin otomatlar olduğu düşünülebilir ama Servo Kiosk ile çok daha fazla sağlıklı ve taze gıda çeşidi satılabiliyor. Böylelikle hem farklı, hem de modern çağın tercihlerine hitap eden  bir tüketici deneyimi sunuyor. Restoran ve kafe bütçesi kapsamında değerlendirildiğinde ise  hem kira, hem de personel maliyetlerini ciddi derecede düşürüyor. Halihazırda eve veya ofise servis yapan restoranlar  her bir siparişe ayrı kurye gönderiyor. Bu yüzden operasyonel zorluklar ve ciddi maliyetler ortaya çıkıyor. Servo Kiosk’u kullanarak günde tek bir teslimat ile bir çok müşteriye hizmet verir hale gelebilecekler,” şeklinde konuştu.

Tüketicilere ve üreticilere kolaylık sağlıyor

Servo Kiosk’un aslında hem tüketicilere, hem de üreticilere kolaylıklar sağladığını vurgulayan Bora Karsak, konuyla ilgili şunları ilave etti: “Servo Kiosk yoğun tempolu yaşam tarzı içinde kişilerin, kaliteli, sağlıklı ve taze yiyeceğe minimum eforla ulaşabilmesini sağlıyor. Bunun yanında taze gıda üreticileri personel ve kira giderlerinden tasarruf ederek müşterilerinin bulunduğu, yüksek görünürlüklü noktalarda hızlıca çok sayıda şube açıp satışlarını artırabilecek. Satışlarını ve stok durumunu canlı olarak uzaktan izleyerek üretim ve dağıtım süreçlerini optimize etmek de Servo Kiosk ile kazandıkları bir başka anlamlı avantaj. Bu özellikleri sağlayan tüm teknolojik altyapı desteğini Servo Kiosk olarak biz sağlıyoruz.’’

 Tüm işlemler telefondan yapılıyor

StartersHub XO programı girişimi olan Servo Kiosk, kullanıcılar için akıllı telefon uygulamalarını oluşturuyor veya ödeme mekanizmasını mevcut uygulamalarına entegre ediyor. Böylelikle kullanıcıların çalıştıkları veya yaşadıkları yerden menüye mobil olarak erişmesi mümkün hale geliyor. Müşteriler 30 saniyeden kısa bir sürede satın alma işlemi gerçekleştirilebiliyor. Aynı zamanda kredi kartları, üyelik kartları ve mobil uygulama gibi çeşitli kolay ödeme alternatifleri sunuluyor.

Servo Kiosk’un kullanımı kolay yazılımı, her bir satış noktasının stok raporunu herhangi bir zamanda inceleme olanağı sağlıyor. Canlı satış ve stok takibi ile satış verileri analizi; üretim ve dağıtımı optimize etmeye yardımcı oluyor. Akıllı telefon uygulaması, işletmeler için müşterilerini ve seçimlerini tanımayı mümkün kılıyor. Uygulama üzerinden sağlanan sadakat programı ile her Servo Kiosk müşterisi için kolaylıkla özelleştirmeler yapılabiliyor.

 StartersHub XO Hakkında

StartersHub tarafından Mart 2017’de başlatılan girişim geliştirme programı StartersHub XO, nesnelerin interneti, büyük veri ve finansal teknolojiler (fintech) girişimlerine odaklanıyor.  Programa seçilen 15 girişim StartersHub’ın fonundan 20 bin dolar çekirdek yatırıma ek olarak iş ve teknik konularda eğitimler, yeni iş bağlantıları ve uzman mentorlukları gibi ihtiyaç duydukları tüm alanlarda desteklerden faydalanıyor. Girişimlerin aylık büyüme oranlarına göre programa devam etmesi konsepti üzerine oluşturulmuş özgün bir yapı üzerinden ilerliyor. 6 ayın sonunda yeterli büyümeyi gösteren girişimler, StartersHub’dan 250 bin dolara kadar yatırım almaya hak kazanacak. Ana partnerleri İş Bankası, Microsoft, Intel ve Gedik Yatırım olan StartersHub XO programına Arçelik, Marsh, Münich Re, Acıbadem Sigorta, Cardtek ve Başakşehir Living Lab de destek oluyor.

Servo Kiosk Hakkında

Servo Kiosk, plaza ve kampüs gibi alanlarda hızlı ve kolay bir yemek deneyimi sunan kiosk çözümüdür. Servo Kiosk, 2017 yılında StartersHub XO’ya seçilen girişimler arasında yerini almıştır. Bülent Emet ve Bora Karsak kurucu ortaklarıdır.  Semih Solmaz, planlama ve strateji konusunda, Mehmet Ali Gülerer donanım geliştirme, Yiğitcan Aydın ise yazılım geliştirme konusunda destek vermektedir.  Servo Kiosk, kolay ve eğlanceli bir kullanıcı deneyimi ile sağlıklı ve taze yiyeceklerin gözetimsiz satılmasını sağlayan akıllı bir loT cihazdır. Müşteriler ev buzdolabının konforunu deneyimlemektedir. Servo Kiosk, internete her zaman bağlı olduğundan satışları uzaktan izlemek ve buna göre üretim/dağıtım planlamak mümkündür. Akıllı telefon uygulaması müşterilerin ve alışveriş seçimlerinin takip edilmesini sağlar.


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» Müzik aletleri bıçaklar ve sebzeler
» Wish More Hotel Istanbul’dan öğretmenlere özel ziyafet
» Öğretmenler günü’nün en tatlı hediyesi
» Shake Shack’ten kışa özel lezzet
» Kış aylarının vazgeçilmezi:Bitki çayları
» Sağlıklı kışın sırrı artizan lezzetlerde!
» İstanbul Marriott Hotel Şişli’de Japon lezzetleri...
» Çengelköy’ün Boğaz’a Açılan Lezzet Mekanı Beyaz Bosphorus
» Knorr sofrası, baharat dünyasına keyifli bir yolculuk için kuruldu
» Fenix kış aylarının da gözdesi olmaya devam ediyor!
» Ünlü Şef Jamie Oliver’dan yılbaşı önerileri
» Delimonti, menüsünü kış lezzetleriyle yeniliyor
» Çeşnili ekmek karışımı ile nefis aromalı lezzetlere imza atın
» Capricorn yenilenen menüsüyle Boğaz’ın gözdesi olmaya devam ediyor!
» Çikolata ve vişnenin eşsiz dansı
» Teknolojinin ve şıklığın birleşimi
» Sosyal sofra paylaşım deneyimi sunan YeatUp, gezginlere yerel yaşamın kapılarını açıyor
» Evde sos yapmak aslında çok kolay
» Tadında Anadolu’da kahvaltı sofraları hem geleneksel hem leziz
» Ünlü gurmeler Tarsus’ta
» Fast-food çocuklarına geleneksel tatları sevdiriyorlar
» En çok boyozu yiyen kazandı
» Cloud 34, Yenilenen Asya Menüsü ile Hilton İstanbul Bomonti’de sizleri bekliyor
» Tarsus Mutfağı Dünya’ya açılıyor
» Delimonti ile “Yol Hikayeleri” Kasım Ayında Karadeniz’de