Roche çalışanları ihtiyaç sahibi çocuklar için yürümeye devam ediyor

28 Haziran 2018 Perşembe 10:00
12
14
16
18

Roche çalışanları, 15 yıldır dünya çapında gerçekleştirilen ve Roche Türkiye tarafından 9. kez destek verilen “Roche Çocuklar İçin Yürüyor” projesi kapsamında adımlarını bu yıl da yardıma muhtaç çocuklara destek olmak için attı

Dünya çapında temel sosyal haklardan mahrum çocuklara yardım etmek ve onlara daha aydınlık bir gelecek sağlamak amacıyla yürütülen “Roche Çocuklar İçin Yürüyor” projesi, uluslararası çapta 15 yıldır düzenleniyor. 157 şirket bölgesinden binlerce Roche çalışanının gönüllü katkısıyla hayata geçirilen etkinliğin Türkiye ayağı bu sene 27 Haziran Çarşamba günü tüm Roche Türkiye çalışanlarının katılımıyla gerçekleşti.

2003 yılında başlatılan bu sembolik yürüyüş sayesinde 220.000’in üzerinde Roche çalışanı, dünya genelinde çeşitli sivil toplum kuruluşlarının çocuklara yönelik sağlık ve eğitim projelerinde değerlendirilmek üzere bugüne dek 17 milyon İsviçre frangının üzerinde bağış topladı. Dünya çapında tüm Roche çalışanlarının katıldığı yürüyüş, bu yıl dünyada 15. Kez yapılırken, Roche Türkiye de bu global yolculuğa 9. kez ortak oldu.

“Roche Çocuklar İçin Yürüyor” girişimi 2003 yılından beri, Afrika’da bulunan ve dünyanın en az gelişmiş ülkeleri arasında yer alan Malavi’de; okullar, sınıflar ve kimsesizler için merkezler kurulması, üniversite mezunlarının desteklenmesi ve gıda ile temiz su sağlanmasıyla, uzun vadeli ve sürdürülebilir bir değişime katkıda bulundu. 2017’de düzenlenen yürüyüşten bugüne, Malawi ve Filipinler’de devam eden programların yanı sıra Etiyopya, Nepal ve Kenya’da 3 yeni eğitim ortaklığı başlatıldı. 75’den fazla çocuk projesi desteklenirken, Etiyopya’da 7300 çocuk erken çocukluk eğitim programından ve Malawi’de 2000 çocuk erken çocukluk gelişim merkezlerinden yararlandı.

Geleneksel yürüyüş coşkusunu beraber yaşayan, Roche Grubu'nun Türkiye'de iki şirketi Roche İlaç ve Roche Diagnostik çalışanlarının topladıkları bağışlar ve şirketin bu tutara denk gelen kurumsal katkısının yarısı, Malavi, Etiyopya ve Filipinler gibi gelişmekte olan ülkelerde yaşayan çocuklara destek olma amacıyla çeşitli projelere yönlendirilirken, diğer yarısı da Unicef Türkiye’nin "Tarım İşçisi Çocukları" projesine bağışlanıyor.

 

 

 

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» Mersin’de ‘İklim Değişikliği Farkındalık Günü’
» Kadın Meclisi’nden anlamlı etkinlik
» İzmir’in Lezzet Festivali başladı
» “Sağlıklı Yarınlara Koş İstanbul”
» İzmir’de "Tasarım Zamanı
» Cif ve Arzum Onan Ev İşlerinde Eşitlik ‘Hepimizin Elinde’ Dedi
» TÜSAD : “Bilginin ve deneyimin aktarımı ülkemizin gelişimi için çok önemli”
» Avrupa’daki gururumuz Tuğçe
» Yüz Binden Fazla Yırtıcı Kuş Adana’dan geçti!
» Türkiye Paris Anlaşması’nı onaylayarak harekete geçmeli
» “Kadın Dilinden Masallar”
» Neslihan Yargıcı Çocuklar ile Moda ve Tasarım Atölyesi’nde buluştu
» Çiğdem Babayiğit Boğaziçi Üniversitesi Klasik Müzik Koordinatörü oldu
» Ebru Demirhan ’Çocuğumla Beraber İyileşiyorum’
» Aleyna Tilki ip üzerinde yürüdü
» Süreya Kuaför Salonu içinizi ısıtacak bir Yeşilçam hikâyesi!
» Kilim Mobilya’dan "Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı"na tam destek
» Demet Cengiz "Aşk Olsun"
» 25 yılda Konya büyüklüğünde tarım alanını kaybettik
» Şirketler 50 çocuğu hayata bağlamak için koşacak
» Bursa’nın Perileri galibiyetle bitirdi
» Balkanlar İzmir’de buluşuyor
» Reklamın cinsiyeti erkek
» Okçuluk şampiyonası Kayseri’de yapılacak
» Canan Tan okurlarıyla buluştu