Rehber Köpekler Derneği’nden sonbahar balosu

28 Kasım 2018 Çarşamba 20:00
12
14
16
18

Eğitimli rehber köpekler görme engellilerin yol arkadaşı oluyor. Her bir görme engellinin rehber köpek sahibi olup, güvenle dışarıya çıkabilmesi, kimseye ihtiyaç duymadan kendi potansiyel ve yeteneklerini özgürce ortaya koyabilmelerini sağlamak için Rehber Köpekler Derneği tarafından sonbahar balosu düzenledi. Balodan elde edilen gelirle daha çok rehber köpek eğitilerek görme engellilerle buluşturulacak.Balo Birleşik Krallık Dış Politika Direktörü, Çek Cumhuriyeti Büyükelçisi, Avustralya Başkonsolosu, Guinness Adaları Fahri Konsolosu, İngiltere Başkonsolos Yardımcısı, Guinness Adaları Fahri Konsolosu başta olmak üzere üst düzey diplomat ve iş insanlarının katılımıyla gerçekleşti.

Rehber Köpekler Derneği'nin daha çok görme engelinin gözleri olacak eğitimli rehber köpeklerin sayısını arttırabilmek için düzenlendiği “Sonbahar Balosu 24 Kasım akşamı Le Meridien Istanbul Otel’in sponsorluğunda gerçekleşti. Balonun ev sahipliğini sınırtanımayan kadınlar olarak tanınan Rehber Köpekler Derneği’nin Başkanı ve kurucularından olan başarılıAvukat Nurdeniz Tunçer, derneğin Onursal Başkanı Maggie Moore ve İngiltere eski büyükelçisi şimdilerde ise Birleşik Krallık Politika Direktörü Richard Moore yaptı.

Görme engelli kişilerin de özgürce dolaşmasına, cesurca hayata karışmasına destek olmak için gerçekleştirilen baloya Çek Cumhuriyeti Büyükelçisi Pavel Kafka ve eşi Lucie Kafkova, Avustralya Başkonsolosu Jeffie Kaine, Guinness Adaları Fahri Konsolosu Orhan Argün ve eşi Mina Argün, İngiltere Başkonsolosu Yardımcısı Lorraine Fussey, Kuveyt başkonsolosunun eşi Hebah Almatrook, İngiltere Ticaret Odası Başkanı Chris Gaunt ve eşi Gülten Süzer, İş bankası Genel Müdür Yardımcısı Ömer Karakuş, World Bank’ten Sirli Benarolya ve eşi, dünyaca ünlü ressam Eşref Armağan ve iş hayatının önemli isimleri katılım gösterdi.

Rehber Köpekler Görme Engellilerin Yol Arkadaşı Oluyor

Sonbahara balosunda konuşma yapan Rehber Köpekler Derneği Kurucularından Avukat Nurdeniz Tunçer, “Çok zorluklar çektik ama asla pes etmedik. Görme engellilerin yapabileceklerini göstermek istiyoruz. Rehber köpeklerin sayısını arttırmayı hedefliyoruz.” derken Rehber Köpekler Derneği’nin diğer bir kurucusu olan Maggie Moree ise “Desteğiniz bizim için çok değerli. Nurdeniz bütün sene çok çok çalıştı. Her sene daha çok iş yapmak istiyoruz. Her sene daha çok köpek vermek istiyoruz. Bu tek bir proje değil, bir köpek görme engelliye verildikten sonra ömrü boyunca destek vermek lazım. Daha kuvvetli olmamız gerekiyor. Sizin yardımınız ve desteğiniz için çok teşekkür ederiz. Sizlersiz bu iş olamaz.” dedi.

Richard Moore “Biz İngiltere'den hala bu inanılmaz çabaları destekliyoruz.” dedi

Eski İngiltere büyükelçisi şimdilerde ise Birleşik Krallık Dış Politika Direktörü ve Rehber Köpekler Derneği’nin en büyük destekçilerinden olan Richard Moore, “Maggie ve ben tekrar Türkiye'de olmaktan çok memnunuz. Bildiğiniz gibi Türkiye bizim için inanılmaz bir yer tutuyor. Bir sene önce görevimiz bitti ve Londra'ya döndük. Ama Türkiye'yi çok özlüyoruz. Türkiye bizim için ne kadar özelse Rehber Köpekler Derneği en özel yeri tutuyor. Bu akşam geldiğiniz için teşekkürler. Sizin desteğiniz bizim için çok çok önemli. Biz İngiltere'den hala bu inanılmaz çabaları destekliyoruz.” dedi.

Gecede Albert Helms, Marriott International, Nestle Genel Müdürü Ayça Erkol, Tarabya İngiliz Okulları'ndan Jan İpek, Nur Ziya oğlu Aytekin, Zorlu Center Grup Pazarlama Müdürü, Uygar Koçaş, Le Meridien Genel Müdürü’ne katkılarından dolayı teşekkür plaketleri verilerek balo son buldu

 


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» Uluslararası ‘Şehirler için WRI Ross Ödülü’nün finalistleri arasında Eskişehir de var!
» Kış aylarında bağışıklık sisteminizi güçlü tutmak için ne yediğinize dikkat edin
» Karadeniz’in mistik ağacı Karayemiş belgesele konu oldu
» Randevu İstanbul 21. Yaşını kutladı
» Nlksoft bayiler toplantısı Gaziantep’te yapıldı
» GİLYA’dan stil sahibi hediyeler
» En iyi yılbaşı hediyesi kitaptır: Töz gibi
» Çocuklar ve aileleri içlerindeki ritmi keşfetti
» Burun hakkında 7 şaşırtıcı gerçek
» ‘Türkiye’nin Ödülü’
» Altın Zambak Ödül Töreninde Ayten Elibol ayakta alkışlandı
» H. Hayri İnönü: Önemli olan yüzde 30 kotasının seçimden sonra tutması”
» Yeşilay’dan bağımlılık için başucu kitabı
» İlişkilerin katili: Kıskançlık!
» Genç Yazar Ezgi Kaya, ilk kitabını yayınladı
» Rengigül Ural’ın büyük ilgi gören “Nisan Prens” kitabı, “Prince Avril” ismiyle yabancı okurları bekliyor
» Vakıfbank 3. Kez Dünya Şampiyonu!
» "Onlar sadece ağaç değil, aynı zamanda jandarma"
» Kadıovacık Halkı Taş Ocağına Karşı “Hayır” Dedi
» ‘Pantene Yıldızı Parlayanları’ Ödüllerini aldı
» Periler çok mutlu
» Görsel Dünyada, ‘Kadın Evde, Erkek Her Yerde’
» Aston Martin’in ilk ’suv’u ’DBX’ sahneye çıkmaya hazırlanıyor
» İngiliz efsane Aston Martin’in hikayesi…. Since 1913!
» Kafkas rüzgarı İzmir’de esecek