Raisa Vanessa İlkbahar Yaz 2019 koleksiyonunu sundu: “Butterfly Effect”

26 Eylül 2018 Çarşamba 08:00
12
14
16
18

Türk Modasının yenilikçi temsilcilerinden Raisa&Vanessa, “Butterfly Effect” adı verdikleri 2019 İlkbahar- Yaz koleksiyonunu, 25 Eylül akşamı Çırağan Sarayı’nda görkemli bir şovla tanıttı. 69 görünümün sunulduğu defilede baş rolde bu kez degradeler, tüller ve canlı renkler vardı. Tasarımlarda bir çok detayda yer alan “kelebekler” klişelerden çok uzak. Onlar, sadece narin ve güzel olmakla yetinmiyor; kasırgaların oluşmasını tetikleyerek zamanda kırılmalar yaratıyor.

Bir kelebeğin kendi doğasından çıkıp kadın bedenine dönüştüğü koleksiyonda; metaforik anlatımlar, üstün kalıplar ve işleme teknikleriyle birleştirildi. Zıtlıklardan beslenen bir tasarım felsefesiyle ortaya çıkan “Butterfly Effect” romantik renk ve desenleri seksapeli yüksek kalıplarla birleştiriyor. Hiç olmadığı kadar canlı renklere sahip bir Raisa&Vanessa kadınının hikayesini anlatan koleksiyonda uçuşan transparan tüller, yumuşak şifonlar ve dinamik volanlar baharın gelişini müjdeliyor. Alışkın olduğumuz Raisa &Vanessa kadınını ilk kez romantik renklerle, kadın vücuduyla birlikte haraket ettiğinde süzülerek adeta kanat çırpma etkisi yaratan narin, ve hafif kumaşlarla bir arada görüyoruz.

Degrade tekniğinin marka tarihinde ilk kez kullanıldığı koleksiyonda; mavi, sarı ve pembe tonları öne çıkıyor. Hafif ve hareketli kumaşlara hayat veren bu renkler kendi doğasında cesaretle yürüyen güçlü Raisa&Vanessa kadınının özgürlük mesajını güçlendiriyor. Mevsimsizleşen kadifeler gece açan çiçeklerle birleştiriliyor. Kadife üzerine uygulanan çiçek baskıları, renkli taşlarla mesajını güçlendirmiş bir biçimde karşımıza çıkıyor. Koyu parçalarda bile çiçek desenlerinin yakaladığı feminen enerji, özgür ve güçlü kelebeklerin habitatına dönüşüyor.

Raisa ve Vanessa Sason; değişen ve dinamik bir dünyada, 21.yüzyılın güçlü kadınlarına ait feminen ve romantik bir hikayeyi incelikle kumaşlara ve renklere döküyor.Saç aksesuarları, büyük iddialı kelebek kanadının idealize versiyonu olan küpeler, hem güçlü hem feminen duruşu ustalıkta temsil ediyor. Tüm koleksiyon; iki zıt ruhu barındıran, rüzgarlara karşı uçmaya hazır güçlü kelebekleri hayata geçiriyor.

Raisa &Vanessa’nın özelleştirdiği Nike Air Force 1 ilk defa defilede sunuldu…

Nike Air Force One spor ayakkabısının temsil ettiği kültür ve kadınların gücünden ilham alan Raisa&Vanessa Sason’un özelleştirdiği Nike’ın ikonik Air Force One Sage Low modeli, ilk defa İlkbahar-Yaz 2019 Runway Show’unda sunuldu. Limitli sayıda üretilen Raisa&Vanessa’ın özelleştirdiği Nike Air Force One Sage Low modeli kadınların içinde durmadan yanan, güzel ve kuvvetli ateşi temsil ediyor.

Raisa&Vanessa bu işbirliğini; “Hepimizin içinde durdurulamayan güzel ve kuvvetli bir ateş var. Kadınların gücüne inanıyoruz. Biliyoruz ki kadınlar istediği takdirde dünyada her şeyi değiştirebilir. Ayağını sağlam basan kadınlar için Nike Air Force Sage Low’u alev motifleriyle yeniden tasarladık. Bu iş birliğinin içinde yer almaktan mutluluk duyuyoruz.” diye özetledi.

Raisa ve Vanessa Sason’un ilkbahar – yaz sezonu için yaratmış olduğu; 21.yüzyılın kadınlarına ait feminen, romantik ve kelebeksi dünyasını temsil eden her yönüyle zarif ve güçlü kadınların birlikteliğinin kutlandığı defilenin kapanışı da bu mesajı veren nitelikteydi.

Defile kapanışında özel bir performansı takiben; Raisa&Vanessa markasının kreatif direktörü Vanessa ve Raisa Sason, aktris Berrak Tüzünataç, Tekvando Avrupa ve Dünya Şampiyonu İrem Yaman, Triatlet Esra Gökçek, model ve kaykaycı Deniz Tekin konukları hep beraber selamladı. Bu kapanışla Raisa&Vanessa ve Nike; kadınların gücüne olan inançlarını vurgulamış oldu.

 


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» Şenay Yıldız’dan görkemli defile
» Altın zambak ödül töreni açılış defilesi Perihan Demirdelen Leyla Uluk tarafından gerçekleşti
» Türk modasının önemli tasarımcıları Yerli Malı Haftası için Gizia Gate’te bir araya geldi
» Sofistike Derinlik: Oleg Cassini Collection 2019 Gelinlik Koleksiyonu
» Victoria’s Secret melekleri 2018 Defilesini kutlamak için bir araya geldi!
» The North Face küresel bir harekete imza atıyor: “New Explorers”
» Derin Mermerci güçlü kadınlara ithaf etti: DMxNetWork
» Derinin Kralicesi Ayşe Hatun Önal
» Design Week Turkey Haliç Kongre Merkezi’nde başlıyor
» Hollanda, konfeksiyon ihracatında artış rekortmeni oldu
» Hazır giyim ve konfeksiyon sektöründe yüzler gülüyor…
» Victoria’s Secret Fashion Show 2018
» Avusturya modası İstanbul’da moda severlerle buluştu
» Oriental Fashion Show ilk kez İstanbul’da gerçekleşti
» Design Week Turkey 2018’de Moda Tasarımı Konuşulacak
» LeShow İstanbul’da Deri ve Moda rüzgarı estirecek!
» “Bursa Fashion Week 2019 Moda Tasarım Yarışması İçin Geri Sayım Başladı”
» VAKKO ESMOD Defilesinde ‘Catwalk’ Yapan kedi milyonların sevgilisi oldu
» Raffles Istanbul Oriental Fashion Show Paris’e ev sahipliği yapıyor
» Haremlique’de kişiye özel onlıne alış veriş zamanı
» ‘‘Umut Çınarı’’ Defilesine ünlüler akın etti
» Çocuklar yararına kahvaltıda moda rüzgarı
» İstanbul Moda Akademisi’nde yeni eğitim dönemi başlıyor
» Karışınızda Victoria’s Secret X Mary Katrantzou Koleksiyonundan İlk Kareler!
» Almanların ayakkabısı İzmir’den gidiyor