"Turizmin parlayan yıldızı Denizli"

03 Ağustos 2018 Cuma 15:00
12
14
16
18

"Bu şehre hizmet etmenin gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz"

Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Star Gazetesinin düzenlediği "Star Şehir Buluşmaları"na Denizli'nin turizm potansiyeli  damga vurdu. Denizli'nin Anadolu'nun göz kamaştıran şehirlerinden birisi olduğunu vurgulayan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, "Bu şehre hizmet etmenin gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz" dedi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Star Gazetesinin düzenlediği "Star Şehir Buluşmaları" Anemon Otel'de yapıldı. "Yeni sistemde Türkiye'nin ve Denizli'nin Geleceği" konulu toplantıya, Denizli Valisi Hasan Karahan, Denizli Milletvekilleri Ahmet Yıldız, Nilgün Ök, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, ilçe belediye başkanları, Star Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Nuh Albayrak, gazeteci yazar Beril Dedeoğlu, Mustafa Kartoğlu, Alper Tekbaş ve davetliler katıldı. Programın açılış konuşmasını yapan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli'nin Anadolu'nun göz kamaştıran şehirlerinden birisi olduğunu belirterek, "Denizli'ye gelenler, bu toprakları görenler, buranın çok farklı güzellikleri olduğunu görür, hisseder ve yaşarlar" dedi.

"Ahilik kültürünün olduğu bir şehirdir Denizli"

Denizli'nin ülkesiyle kol kola olduğunu ifade eden Başkan Osman Zolan, "Geçmişe baktığımızda Denizli bir çok saldırılara göğüs germiştir. Denizli'nin kurtuluş günü yoktur çünkü ecdadımız burayı yurt yaptıktan sonra bir daha bu topraklara düşman postalı basmamıştır" dedi. 15 Mayıs 1919'da Denizli'nin Müftü Ahmet Hulusi Efendi önderliğinde yaptığı kahramanlıkları anlatan Başkan Osman Zolan, "Denizlimiz bu mücadele ile işgale uğramamıştır" dedi. Başkan Osman Zolan, "Denizli tükettiğinden daha fazla üretir. Denizli her yönüyle ülkemize katkı sağlamıştır. Başta tekstil sektörü olmak üzere ihracatta da lider bir şehirdir Denizli. Köklerinde üretmek ve dürüstlük vardır, ahilik kültürünün olduğu bir şehirdir Denizli" diye konuştu.

 Denizli'de turizm çeşitliliği var

Denizli'nin bir turizm şehri olduğunu vurgulayan Başkan Osman Zolan, şöyle konuştu: "Denizli tekstil ve sanayide olduğu gibi turizm sektöründe de güçlü bir şehir olacaktır. Her ne kadar lokomotifimiz Pamukkale olarak gözükse de Denizli'de turizm anlamında çok çeşitlilik var. Yaylalarıyla, termal sularıyla, 19 antik kenti ile Denizlimizin güzelliklerini anlatmaya devam edeceğiz." Denizli'de 12 ay turizm yapılabildiğine dikkati çeken Başkan Osman Zolan, "Biz de bu şehre hizmet etmenin gururunu ve mutluğunu yaşıyoruz. Tabi en büyük güzellik de Denizli'de yaşayan insanımızdır. Çalışkandır, gayretlidir, üretmekten başka bir şey düşünmez. Ülkesine, milletine ve bayrağına bağlıdır" dedi. Denizli'de yaptıkları yatırımları anlatan ve şehrin mutlaka görülmesi gerektiğini ifade eden Başkan Osman Zolan, Büyükşehir Belediyesinin alternatif turizm yatırımlarından bahsetti. Ege'nin Erciyes'i dedikleri Denizli Kayak Merkezi ve Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası'nı Denizli'ye kazandırdıklarını belirten Başkan Osman Zolan, tesislerin ülke ve şehir turizmine verdiği katkıya vurgu yaptı.

"Denizli'de güzel insanların nesilleri devam ediyor"

Denizli Valisi Hasan Karahan ise, dünyaca ünlü Denizli horozunu anlattı. Osmanlı döneminde yetişen büyük velîlerden Merkez Efendi'nin Denizlili olduğunu anlatan Karahan, "Denizli'de o güzel insanların nesilleri devam ediyor, inşallah kesilmeyecek. Denizli bunu 15 Temmuz'da, 15 Mayıs 1919'da ispatlamıştır. İnşallah bundan sonra da kıyamete kadar büyük Türkiye'nin büyük şehri olarak yer alacaktır" dedi.

"Denizli yerli ve milli bir duruş sergiliyor"

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'a ev sahipliğinden dolayı teşekkür eden Star Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Nuh Albayrak da, "Denizli için ne söylesek azdır" diyerek kentten övgüyle bahsetti. Denizli'nin yerli ve milli bir duruş sergilediğini vurgulayan Albayrak, "Denizli bunun yanında üretimiyle de ülke ekonomisine yoğun bir katkı sağlıyor. Tabiri caizse Denizli, tam bir prototip şehir. Bu bakımdan ne kadar takdir etsek, tebrik etsek azdır" dedi. Turizm yazılarıyla dikkat çeken gazeteci yazar Alper Tekbaş, Denizli'nin turizm potansiyeli ile Türkiye'nin geleceğine damga vuracak bir şehir olduğunu söyledi. Daha sonra Star Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Albayrak, gazeteci yazar Dedeoğlu, Mustafa Kartoğlu ve Alper Tekbaş, "Yeni sistemde Türkiye'nin ve Denizli'nin Geleceği" konulu toplantıda konuşmalarını yaptı. Yeni sistem ile birlikte gündemdeki konuları değerlendiren yazarlar Denizlililerin sorularını da yanıtladı.

 


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» Aralık ayında farklı bir gözle Kapadokya
» İstanbul’da Yeni Yıl Eğlencesinin Adresi: Divan Otelleri
» Oman Aır Türkiye’de
» Küçük oteller için erken rezervasyondan faydalanma rehberi
» Setur’dan yılbaşı turları
» Seyahat ettiğiniz ülkenin kültürüne Fransız kalmayın
» Setur, insanlık tarihini yeniden yazan Göbeklitepe’ye Aret Vartanyan ile beraber tur düzenliyor
» İnstagram fenomenlerinin vazgeçemediği 10 rota
» Paylaşmadan duramayanların tercihi
» Kahvenin peşinde dünya turu
» Gurmeleri yollara düşüren 5 ülke!
» Türkiye’nin en keyifli bağ bozumu rotaları
» Yabancı ziyaretçi bu yaz İzmir’i tercih etti
» Eylül’de Ayvalık ve Cunda bir başka
» Okullar açılmadan çocukla seyahatin ideal adresleri
» Tatillerde sosyal medya kullanma rehberi
» Ünlülerin tatildeki vazgeçilmezleri
» 9 Günlük uzun bayram tatilini değerlendirmek için öneriler
» Yapay zeka hobilerimize göre tatil önerisi sunacak
» Mert Fırat Gelecek Turizmde’nin desteklediği “Troya Kültür Rotası”nı ziyaret etti
» 9 Günlük bayram tatili için otel ve bölge seçiminde dikkat edilmesi gerekenler
» Burcunuza göre ideal yaz tatili
» Anne adaylarına 7 yaz tatili önerisi
» INFLOW’dan İsviçre çıkarması
» Çalışmak için en çok gidilen 7 ülke