Philips’in ‘Süt Saatim’ projesine Kadının Güçlendirilmesi ödülü

09 Kasım 2018 Cuma 11:00
12
14
16
18

Philips Avent’in 2015 yılından bu yana sürdürdüğü ve 8 bin kadına ulaştığı Süt Saatim projesi, ‘Sürdürülebilir İş Ödülleri’nin ‘Kadının Güçlendirilmesi’ kategorisinde ödüle layık görüldü. Süt Saatim projesinde bugüne kadar 125 şirketin süt odası kurulumuna destek olan Philips Avent, projeyle doğum izninden dönen çalışan annelerin emzirmeye devam etmesinin önemine odaklanıyor.

35 yılı aşkın süredir anneler ve bebekleri doğumdan oyun parkına kadar destekleyerek yaşadıkları her deneyimde yanlarında olan Philips Avent, ‘Süt Saatim’ projesiyle çalışan ve emziren anneler için konforlu ve hijyenik bir emzirme ortamı sunulmasına destek oluyor. 2015 yılı Emzirme Haftası’nda lansmanı yapılan proje çerçevesinde bugün 125 şirkete süt odası kurulumunda danışmanlık ve ürün desteği sunan Philips Avent, Sürdürülebilir İş Ödülleri’nin ‘Kadının Güçlendirilmesi’ kategorisinde ödülün sahibi oldu.

Ödül töreninde konuşma yapan ve doğum izninden dönen annelerin iş yaşamlarında yaşadıkları sıkıntılara, Süt Saatim projesi ile şirketlerde bu konuda yarattıkları farkındalığa dikkat çeken Philips Türkiye Pazarlama Direktörü Sibel Yıldız şunları söyledi: “Philips Avent olarak, anne sütünün taşıdığı hayati önemin son derece farkındayız. 3 yılı aşkın süredir devam ettiğimiz Süt Saatim projemiz, bu farkındalığımızın ve çalışan annelerin yaşadığı zorluklarda onlara destek olma arzumunuz bir sonucu olarak hayata geçti. Hepimiz biliyoruz ki doğum izninin ardından çalışma hayatına dönen annelerin pek çoğu psikolojik olarak zorlandıkları bir dönem yaşıyor. Bu kutsal ve bir o kadar da önemli dönemde ihtiyaç duydukları en önemli şey ise bebeklerini arzu ettikleri gibi anne sütü ile besleyebilmek ve bunun için hijyenik, konforlu ve mahremiyeti olan bir ortamda sütlerini sağabilmek. Biz de Philips Avent olarak şirketlere bunun için çağrıda bulunuyor, süt odalarının kurulumu için danışmanlık veriyor ve ürün desteği sağlıyoruz. Bugüne kadar 125 şirkete süt odalarının kurulumu için verdiğimiz danışmanlık ve ürün desteği ile 8 bin kadına ulaşmayı başardık. Aldığımız bu ödül ise izlediğimiz yolun ne kadar doğru olduğunun bir kanıtı oldu. Projemizin her adımında emeği geçenlere, süt odalarının kurulumu için başvuru yapan tüm şirketlere ve bizi bu ödüle layık gören herkese çok teşekkür ederiz.”

Hem danışmanlık hem ürün desteği...

Philips Avent proje kapsamında, şirketlere süt sağma odalarının standartları konusunda ‘Süt Sağma Odası Hazırlık Kılavuzu’ ile danışmanlık veriyor. Kılavuzda bir süt sağma odasının sahip olması gereken standartlar yer alırken 3 önemli faktör ön plana çıkıyor; hijyen, mahremiyet ve rahatlık…

Başvuran ve gerekli standartları sağlayan şirketlere Avent Natural Elektronik Göğüs Pompası, 3'ü 1 arada Buharlı Sterilizatör, süt saklama kapları, süt saklama poşetleri sağlayan Philips Avent, tüm şirketleri projeye katılmaya davet ediyor.

 

 

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» Sağlık alanında bilgi kirliliği ile mücadelede taraflar bir araya geldi
» Aston Martin yeni modeli
» Yeşilay’ın ‘Bi’liran var mı?’
» Çocuklar Haklarını şenlikte öğrendi
» Kadına yönelik şiddet Odunpazarı’nda masaya yatırılacak
» İhracat Akademisi ilk mezunlarını verdi
» “Yılmaz Morgül: Ben de prematüre bir bebektim”
» Tarım desteğinde "sınır tanımıyor"
» Yarım litre zeytinyağı 30 bin liraya satıldı
» Doğum gününü yanlış bilenlere kötü haber!
» Karşıyaka’da spor kurslarına büyük ilgi
» Dans etmek gençleştirir
» İskelede akşam sürprizi
» Çocuklar için giymediğiniz botları istiyorlar
» Urla Belediyesi: 5 projemiz ödülle taçlandı
» Yeni yıl büyüsünü Conrad İstanbul Bosphorus’un seçkin atmosferinde yaşayın
» Bambi Yatak vites büyüttü
» “Etik” Konuşuldu
» Görsel dünyada kadın olmayı yeniden ve nasıl kurgularız?
» 2019 düğün trendleri ’Kalamış Wedding Fest’ beğeniye sunuldu...
» Bir koşu değiştirir hayatı
» Sonbahar renkleri aşka davet ediyor
» AVM’ler için performansı artırmanın tam zamanı
» Spiker adayları için büyük final yaklaşıyor
» Avcılar’da "Önce İnsan" projesi ödül getirdi