YAZARLAR Özlem Hatipoğlu
12
14
16
18
03/07/2017 01:27
Beden kendini iyileştirir

Bir yerimiz kesildiğinde beden kendini yavaş yavaş iyileştirir hiçbir şey yapmasanız bile Birkaç gün sonra o kesiğin tamamen yok olduğunu hatta izinin bile kalmamış olduğunu görürsünüz.

Bu yaranın iyileşme sürecini her gün kameraya alsak ve sonra hızlı bir şekilde oynatsak ne düşünürüz. Aynı bilimkurgu filmlerinde olduğu gibi yara bir anda kapanır! İnanılmaz değil mi?

Bunu görür ama inanmayız. Aslında bize olan da budur. Beden kendini nasıl iyileştireceği bilgisine kesin olarak sahip ama biz bunu sürekli gördüğümüz halde inanmıyoruz. İyi ve sağlıklı olmak için birşeyler yapmamız, yememiz, içmemiz gerektiğine inanıyoruz.

Beden sağlığı sizin içinde bulunduğunuz enerji ile yani titreşiminizle ve neye inandığınızla ilgilidir.


Kendinize sağlıklı bir beden yaratmak istiyorsanız ne yerseniz yiyin ne içerseniz için sürekli 'Ben çok sağlıklı besleniyorum.' deyin. 'Bunları yiyorum yine kilo alacağım, şekerim yükselecek, tansiyonum fırlayacak.' gibi şeyler söylemeyin.

Unutmayın ki plesebo etkisi diye kanıtlanmış bir kavram var. Yani neye inanırsanız onu kendiniz için gerçek yaparsınız daha doğrusu zihninizi neye inandırmayı başarırsanız o gerçek olur.

Zaten konunun uzmanları da sürekli fikir değiştiriyorlar bugün yiyin çok sağlıklı dediklerine yarın sakın yemeyin diyorlar. Yıllarca süt için, çocuklara mutlaka içirin dediler ama şimdi kesinlikle içmeyin zararlı diyorlar. Belki birkaç yıl sonra yeniden fikirleri değişir kimbilir.

Bu yüzden sağlıklı olduğunuza inanın, hastaysanız hızla iyileşmekte olduğunuza inanın, kilo vermek istiyorsanız hızla kilo vermekte olduğunuza inanın.

Takıntıları boş verin hayatın keyfini çıkarın çünkü bir sonu var, öyle diyorlar! İnanmak isterseniz. 

Önceki Yazılar :

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :