YAZARLAR Özge Günaydın
12
14
16
18
13/01/2018 13:04
Gerçek insanlar
Geçen akşam 65 yaşlarında üç erkek arkadaşımla yemek yedim. Hepsi çocukluktan beri çok yakın arkadaş, aslında arkadaştan, dosttan öte kardeş olan bu adamların en önemli ortak paydaları samimi olmalarıydı. Bu kadar yıldır onları birbirlerine bağlayan samimiyet duygusunu hiç kaybetmemiş ve hayatlarının her döneminde sevgileri artarak çoğalmış. Evet, samimiyet. 
Aslında her alanda olması gereken 'Samimiyet ' 
Arkadaşlıkta, iş hayatında, sanatta, aile ilişkilerinde her yerde samimiyetin birinci derecede önemli olduğunu düşünüyorum. 
Samimiyet olduğu sürece gerçek insanların oluşabileceğini , aksi takdirde maskeli, sahte hayatların esiri olunduğu fikrindeyim. 
Dünya samimi duygular üzerine inşaa edildiğinde sevgi ve saygı anlaşılır ve sadece lafta kalmayan gerçek davranış biçimine dönüşebilir. 
Diğer tarafta pek çok sahte hayat görüyorum. Yüzlerdeki maskeler, şişmiş egolar, beslenen korkular ve yaşanmadan geçen yıllar. Sonunda pişmanlık bile duyamaya vakit kalmadan iki karış toprağa karışan bedenler. 
Bu üç adamı yıllardır birbirine görülmez halatlarla bağlayan ve araya zaman ya da mesafe girse bile ayırmayan samimiyetti. 
Samimiyet, içten bir gülümseme, hoş sohbet, paylaşmak ve sevgiyi dile getirebilmek. 

Her haliyle olduğu gibi kabul etmek. 
 
Önceki Yazılar :

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :