Nevşin Mengü: Etkili bir sunum için hedef kitlenizi iyi belirleyin

07 Aralık 2017 Perşembe 17:00
12
14
16
18

Gittiğimiz konferanslarda ya da seminerlerde sunum yapmanın aslında ne kadar zor olduğunu fark ediyoruz. Bazı konuşmacıların 5 dakikalık konuşmaları, sanki 1 saatmiş gibi sürerken, kimi katılımcılar 20 dakikalık konuşmalarında tüm dikkatleri üstlerinde toplayabiliyor. İşte bu farkı yaratan noktayı Türkiye’nin en önemli habercilerinden ve
Ünlülerden Eğitim.com’un
eğitmenlerinden biri olan Nevşin Mengü, detaylarıyla anlatıyor.

Bir topluluğunun önünde konuşmamız gerekiyorsa ve onların ilgisini çekmek istiyorsanız, sunumunuzun çok etkili olması gerekiyor. Eğer ki hitap ettiğiniz topluluğun ilgisini çekemiyorsanız ne kadar büyük bir şirketin yöneticisi olduğunuz ya da yaptığınız işte ne kadar başarılı olduğunuzun çok da bir önemi kalmıyor. Çünkü dikkatini size veremeyen izleyicilerin sizden beklediği tek şey konuşmanızı bir an önce bitmesi.

Durum böyle olduğunda da siz anlatmak ve vermek istediğiniz bilgileri iyi bir şekilde aktaramamış olacaksınız. Peki, Etkili Sunum Teknikleri ile karşınızdakileri etkileyebilir misiniz? Türkiye’nin en önemli habercilerinden ve www.unlulerdenegitim.com’uneğitmenlerinden biri olanNevşin Mengü’ye göre evet. www.unlulerdenegitim.com üzerinden takipçilerine seslenen Mengü, eğitim videosunda ‘Sunumda Hazırlık Süreci’, ‘Sunum Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler’, ‘Sunum Kaygısı’ ve ‘Etkili Sunumun Özelikleri’ konu başlıklarıyla etkili bir sunumun parametrelerini takipçileriyle paylaşıyor. Bir sunumda ‘Zaman Yönetimi’, ‘Sunum Türleri’, ‘Hedef Kitlenin Niteliklerine Göre Etkili Sunum’, ‘Sunumda Dinleyici Soruları’ ve ‘Katılımcılarla Göz Temasının Önemine de değinen Mengü,  gazetecilik kariyeri boyunca ve sunduğu programlarda misafirlerini nasıl etik kurallar çerçevesinde organize ettiğini de anlattı.

Eğitimini seç, kişisel gelişimine katkı sağla…

İki genç girişimci tarafından yüzde 100 yerli sermayeyle kurulan Türkiye’nin ilk ve tek eğitim start-up projesi www.unlulerdenegitim.com, farklı sektörlerde hayatımıza dokunan 33 ünlü simayı takipçileriyle buluşturuyor. www.unlulerdenegitim.comeğitim portalı, sanat ve spor dünyasından birçok ünlü ismin deneyimlerini zaman ve mekandan kavramı dışında eğitim tutkunlarıyla buluşturmayı amaçlıyor. ‘Başarı İçin Kariyer Yönetimi’nden ‘Güzel Konuşmanın Şifresi’ne, ‘Etkili İletişim Teknikleri’nden ‘Performans Yönetimi’ne kadar birçok konuyu kişisel eğitimine önem verenlerin bir tık uzağına taşıyan portal; İlk 6 ayda toplam 200.000 tekil kullanıcının hayatına dokunmayı amaçlıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» Bursa’da Eğitimde skandal!
» “Hayallerin Gücü Adına”
» Bu okuldan çok iş çıkar!
» Eskişehirli çocuklara İsveç modeli yaratıcı yazma atölyesi
» Oyun oynayan öğrencinin bilgiyi hatırlama oranı yüzde 90
» Ödüllü kitap raflarda!
» Sevdiğin birini kurtarmak için ne kadar ileri gidersin?
» YEKÜV 25. Yılını özel bir Gala ile kutladı
» “Eğitimsiz bir toplumun gelişmesi mümkün değildir”
» İstanbul Bilgi Üniversitesi yayınlarından çıkan ‘Kadınsız Kentler’e Sedat Simavi ödülü
» Kitapların teknolojiyle sınavı
» SabitFikir yılın "öne çıkan" 50 romanı listesini açıkladı
» Lüks Gen kitabı
» Dikkat dağınıklığı sosyal proje olmalı
» Çinli Öğretmenler İçin öğretmenler günü düzenlendi
» Eyvah Yeni Sınav Sistemi! Şimdi ne yapacağım?
» Türkiye’nin en çok kitap okuyan illeri belli oldu
» “Yazlar da Geçer”
» Yeni sınav sistemine 7 öneri
» Bahriye Üçok Ekolojik Çocuk Yuvası: Dünyanın en iyi tasarlanan 10 okulu arasına girdi
» Türkiye Son 6 ayda ne okudu?
» Türküler öğretmenler için söylendi
» Gala Modern’de yine eğitime destek için yarışıldı
» Kimse yazarın zihnine dizgin vuramaz
» D&R’dan Öğretmenlere Sürpriz