Mondelēz International Türkiye’den Kadın Gücüne destek

15 Mayıs 2018 Salı 18:00
12
14
16
18

Ürünleriyle 160’ı aşkın ülkede neşeli anlar yaratmaya çalışan Mondelēz International Türkiye, aynı zamanda çalışanlarıyla gerçekleştirdiği iletişim aktivitelerinde kadının gücüne verdiği destekle dikkat çekiyor. ‘Woman First’ platformu, kadınların dünyasına değer katmaya, iş ve sosyal yaşamlarını desteklemeye devam ediyor.

International Türkiye, sunduğu özel lezzetlerle hayata keyif katarken kadın çalışanlarını da farklı aktivite ve etkinliklerle her fırsatta destekliyor. ‘Woman First’, gerçekleştirdiği çeşitli aktivitelerle kadın çalışanların, kadın kimliğine ilişkin rol ve beklentilerini yerine getirirken bir yandan kendi benliklerini de özümsemeye yönelik kazanımlar elde etmesini hedefliyor. Woman First, yaptığı anket ile de çalışanların fikrini alarak hem şirket içinde hem de dış platformlarda kadını iş hayatında destekleme amacı doğrultusunda bir aksiyon planı çiziyor.

Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde Nezaket Kartları…

Mondelēz International Türkiye Finans Müdürü Seda Gürel’in liderliğinde bu yıl oluşturulan Woman First platformunun ilk etkinliği, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde 125 kadın çalışan ile gerçekleştirildi. O hafta ‘İş Hayatında Kadın’ haftası ilan edilip günün tarihçesini ve anlamını belirten çeşitli bilgilendirmeler ve sürprizler yapıldı. Erkek çalışanların da etkinliğe dahil edilmesi amacıyla kadın çalışanlar, kendilerine dağıtılan nezaket puan kartlarını; 8 Mart haftasında erkek çalışanların yaptığı jestlere karşılık, kendilerine vererek organize edilen kokteyle bu erkeklerin de katılmasını sağladı. Yapılan çekilişle kadın çalışanlara makyaj seti, spa deneyimi gibi çeşitli hediyeler verilirken en çok nezaket puanı toplayan erkek çalışanın eşine de ayrıca makyaj seti hediye edildi.

Kadınların İş Ve Sosyal Hayatlarındaki Farkındalık İçin Yaratıcı Drama Çalışması…

Woman First platformunun gerçekleştirdiği bir diğer aktivite olan yaratıcı drama çalışmasında ise, kadının kimliği ve rolleri işlendi. Çağdaş Drama Kocaeli Temsilciliği lider adaylarından Psikolog Arzu Kuytak ve Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Gaye Tolun ve ‘Toplum Hayatı İçin Ne Yaparım’ Kulübü (T.H.I.N.K) ile iş birliği çerçevesinde gerçekleştirilen sosyal projede, farklı statüde çalışan kadınların bir araya gelerek toplumun kadın rolünden beklentilerinin ve bir kadın olarak kendilerinden beklediklerinin benzer nitelikte olduğunun fark edilmesi hedeflendi.

Mondelēz International Türkiye olarak kadınların iş ve sosyal hayatlarına olumlu yönde katkı sağlamaya yönelik çalışmalarına devam edeceklerini belirten Mondelēz International Türkiye Finans Müdürü Seda Gürel; “Etkinlikler sonrasında kadın çalışanlarımızdan aldığımız geri bildirimler doğrultusunda, çalışanların hedeflediğimiz kazanımları sağladığını görmek Mondelez Woman First Ekibi olarak bizi ayrıca mutlu etti. Bununla birlikte, bu gibi aktiviteler, kuruma bağlılığı sağlarken çalışanlar arasındaki ilişkiyi de geliştirip takım çalışmasını da kuvvetlendiriyor.” dedi.

 


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» Müzikal gibi bir düğünle dünya evine girdiler
» Kadıköy belediyesi’ne ’Sağlıklı şehir planlaması’ ödülü
» Sofralara inci dokunuşu
» Ahmet Mümtaz Taylan : “İnternet, Televizyonu yenebilir”
» Ara Güler’in 70 yıllık arşivi Doğuş Grubu desteğiyle dünyaya açılıyor
» Pour La Bonte, Tohum Otizm Vakfı öğrencileri ile birlikte “Farkında mısınız?” diyor!
» Bu bayram iyiliğin tam zamanı
» Ustalarbilir
» İnternet üzerinden ödemeye alıştık
» İstanbul’da Bir Karadeniz şöleni!
» Trafikte “çevrimiçi” olmayın
» Sokaktan körfeze
» Avcılar Belediyesi gençlik merkezinde rekor başarı
» Dua Lipa, ‘Regnum Live in Concert’ kapsamında Türkiye’deki ilk konserini verdi
» Melek Romee Strijd ve Negin Mirsalehi bir araya gelirse…
» Bayram tatilini iş fırsatına çevirin
» İstanbul Coffee Festival Ana Sponsoru Axess oldu
» ‘KiteMercedes by Bilge Öztürk’ Muğla Akyaka’da Kiteboard tutkunlarını ağırlıyor
» Akbank ve KAÇUV bayram öncesinde çocukları sevindirdi
» Genç Mor Sertifika Programı öğretmen adaylarıyla buluştu
» Urla’da 2600 yıllık gelenek “Bağbozumu Coşkusu”
» Belçika’da doğdular, İzmirli olacaklar
» Golf dünyası Limak Bodrum Golf Cup’ta buluştu
» ‘Plajların Yıldızı’ Özge Ulusoy seçildi
» Aydın Doğan Vakfı, Başarılı Kızları Datça’da buluşturuyor