Milli okçu, bel ağrılarından 2 ayda kurtuldu

01 Eylül 2017 Cuma 11:00
12
14
16
18

Yıllarca spor yapmasına rağmen bel ve boyun ağrıları sebebiyle büyük sıkıntılar yaşayan Milli Okçu İlke Beşken, hayatını zorlaştıran ağrılarından Fisoterapia’da gördüğü 2 aylık tedavinin ardından kurtuldu. Fisioterapia Egzersiz Eğitim Danışmanlığı Merkezi sahibi Dr. Fizyoterapist Hülya Özlem Şener, “Spor yapmak değil, doğru spor yapmak önemli” dedi.

1997 yılında henüz 12 yaşındayken başladığı okçuluk sporunda kısa sürede yükselen, henüz 15 yaşında Milli Takım’a davet edilerek Türkiye’yi farklı platformlarda temsil eden Beşken, sürekli spor yapmasına rağmen bel ve boyun ağrıları yaşamaya başladı. Aynı zamanda beden eğitimi öğretmeni de olan Beşken’e, yapılan tetkikler sonucunda bel fıtığı teşhisi koyuldu. Uzun süre diğer yöntemleri denemesine rağmen ağrılarından kurtulamayan Beşken, çareyi 2 ay önce gelmeye başladığı Fisioterapia’da buldu.

 Ağrılar 2 ayda son buldu

Yaşadığı bel ağrılarının boyun ağrılarını da tetiklediğini, zaman zaman parmaklarının ucuna kadar uyuşmalar yaşadığını belirten Beşken, “Aynı zamanda beden eğitimi öğretmeni olmama ve düzenli spor yapmama rağmen, bu ağrıları yaşamaya başladım. Hastanede bel fıtığı teşhisi koyulmasının ardından fizik tedavi görmeme rağmen ağrılarımdan kurtulamadım. Daha sonra çocukluktan beri tanıdığım bir fizyoterapistin önerisiyle Fisioterapia ile tanıştım. Burada 2 ay boyunca yaptığımız egzersizlerle hayat kalitem ciddi seviyede yükseldi. Şu an ağrılarım yok denecek kadar az. Çok mutluyum” dedi.

“Doğru teknik çok önemli”

Toplum içerisinde spor yapan kişilerin sağlıklı insanlar olarak kabul edildiğini, oysa bunun her zaman doğru olmadığını belirten Dr. Fizyoterapist Hülya Özlem Şener, “Spor yapmak sağlıklı bir yaşamın anahtarlarından birisi olsa da, önemli olan yalnızca spor yapmak değil, doğru spor yapmaktır. Spor yaparken doğru tekniklerin kullanılması çok önemli. Ancak alt kas gruplarının da çalıştığı egzersizler yaparak tam anlamıyla sağlıklı olunabilir” dedi.

Doğru egzersizle bel ağrılarına son

 

Doğru egzersiz yöntemleri kullanılarak bel ve boyun ağrılarının ciddi ölçüde azaltılabildiğine de dikkat çeken Şener, “Bel ağrıları kişilerin yaşam kalitesini ciddi seviyede düşürebilen bir rahatsızlık. İlke Hanım’da uyguladığımız gibi profesyonel bir egzersiz programıyla çok kısa sürede bu ağrıları ciddi ölçüde azaltmak, hatta yok etmek mümkün” diye konuştu.

 


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» Kalpinizin sesine kulak verin
» Her 10 kadından biri bu hastalıkla tanışıyor
» Ayşe Tolga ile 2018’in sağlık kararları
» Son 5 yılda sinir ilacı kullanımı 2,5 kat arttı
» Ayak bileği sağlığı için atmanız gereken 7 adım
» Sigara sağır ediyor
» Türkiye’de besin alerjisi görülme sıklığı son 10 yılda iki kat arttı
» Meme kanserinden nasıl korunabiliriz?
» Önlem almak, tedaviden daha etkili…
» Donör arayan tüm hastalara Yaşam Bankası kapılarını açtı
» Kış Boyunca bu besinleri tüketin hasta olmayın
» Sedef Avcı uzmanlar ile D Vitamini eksikliğini konuştu
» Sadece burun nefesi ile iyileşeceğinizi biliyormusunuz?
» Yapraklarında 7 fayda gizli
» Kireçlenme hastalığına mucize çözüm: Kolajen peptit
» Çocukluktaki depresyon ergenlikte ağırlaşabiliyor
» Vücudumuzun şekerli besinlerle imtihanı!
» Önemli bir hastalığın sinyali olabilir!
» Siğara kullanan anne adayları dikkat!
» Kışın kilolar artıyor
» Anne-baba olmak isteyen ton balığı ve yumurta sarısı yesin
» 0-2 yaş arası bebekleri olan anne babalar dikkat!
» Kurumsal zindelik ile üretkenlik yüzde 25 artıyor
» Meme kaybı tarih oluyor
» Soğuk hava migreni tetikliyor mu?