Milli okçu, bel ağrılarından 2 ayda kurtuldu

01 Eylül 2017 Cuma 11:00
12
14
16
18

Yıllarca spor yapmasına rağmen bel ve boyun ağrıları sebebiyle büyük sıkıntılar yaşayan Milli Okçu İlke Beşken, hayatını zorlaştıran ağrılarından Fisoterapia’da gördüğü 2 aylık tedavinin ardından kurtuldu. Fisioterapia Egzersiz Eğitim Danışmanlığı Merkezi sahibi Dr. Fizyoterapist Hülya Özlem Şener, “Spor yapmak değil, doğru spor yapmak önemli” dedi.

1997 yılında henüz 12 yaşındayken başladığı okçuluk sporunda kısa sürede yükselen, henüz 15 yaşında Milli Takım’a davet edilerek Türkiye’yi farklı platformlarda temsil eden Beşken, sürekli spor yapmasına rağmen bel ve boyun ağrıları yaşamaya başladı. Aynı zamanda beden eğitimi öğretmeni de olan Beşken’e, yapılan tetkikler sonucunda bel fıtığı teşhisi koyuldu. Uzun süre diğer yöntemleri denemesine rağmen ağrılarından kurtulamayan Beşken, çareyi 2 ay önce gelmeye başladığı Fisioterapia’da buldu.

 Ağrılar 2 ayda son buldu

Yaşadığı bel ağrılarının boyun ağrılarını da tetiklediğini, zaman zaman parmaklarının ucuna kadar uyuşmalar yaşadığını belirten Beşken, “Aynı zamanda beden eğitimi öğretmeni olmama ve düzenli spor yapmama rağmen, bu ağrıları yaşamaya başladım. Hastanede bel fıtığı teşhisi koyulmasının ardından fizik tedavi görmeme rağmen ağrılarımdan kurtulamadım. Daha sonra çocukluktan beri tanıdığım bir fizyoterapistin önerisiyle Fisioterapia ile tanıştım. Burada 2 ay boyunca yaptığımız egzersizlerle hayat kalitem ciddi seviyede yükseldi. Şu an ağrılarım yok denecek kadar az. Çok mutluyum” dedi.

“Doğru teknik çok önemli”

Toplum içerisinde spor yapan kişilerin sağlıklı insanlar olarak kabul edildiğini, oysa bunun her zaman doğru olmadığını belirten Dr. Fizyoterapist Hülya Özlem Şener, “Spor yapmak sağlıklı bir yaşamın anahtarlarından birisi olsa da, önemli olan yalnızca spor yapmak değil, doğru spor yapmaktır. Spor yaparken doğru tekniklerin kullanılması çok önemli. Ancak alt kas gruplarının da çalıştığı egzersizler yaparak tam anlamıyla sağlıklı olunabilir” dedi.

Doğru egzersizle bel ağrılarına son

 

Doğru egzersiz yöntemleri kullanılarak bel ve boyun ağrılarının ciddi ölçüde azaltılabildiğine de dikkat çeken Şener, “Bel ağrıları kişilerin yaşam kalitesini ciddi seviyede düşürebilen bir rahatsızlık. İlke Hanım’da uyguladığımız gibi profesyonel bir egzersiz programıyla çok kısa sürede bu ağrıları ciddi ölçüde azaltmak, hatta yok etmek mümkün” diye konuştu.

 


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» Acı Biber, tıbbın yeni mucizesi!
» Okul Çantasındaki Tehlike ’Skolyoz’
» İngiltere’de obezite ameliyatlarının artırılması istendi
» Gürültü işitme kaybı sebebi!
» Sonbahar hastalıkları çocuğunuzun başarısını etkilemesin
» Çocuklarda kontrolsüz internet kullanımı kaygı bozukluğu Nnedeni
» Baba olmak hayal değil
» Vitamin Eksikliğinin 10 İşaretine dikkat
» Her sabah evden çıkmadan önce dişlerini kontrol edin
» Alzheimer’den Tüberküloz’a Mangosten farkı
» Öğrenci kahvaltısına, uzman ayarı
» Kafede Botoks: Sağlık bu kadar ucuz olmamalı, bu bir suçtur
» “Çocuktur Geçer” Demeyin…
» Yazın hızlı büyüyen çocukların göz numaraları da artıyor!
» Migren Kadınlarda 3 kat daha fazla
» Hemoroite doğal çözüm: Propolis Propolisin bilinmeyen faydası
» Çocuğun konuşma bozukluğu, akademik başarısını etkiliyor
» Obezite ve kanser arasındaki 11 bağlantı
» Gırtlak kanseri erkeklerden sonra kadınların peşine düştü
» Erken teşhisle tedavide çok yüksek başarı oranlarına ulaşılıyor
» Çocuklarda el-ayak-ağız salgınına dikkat!
» Plastik maddeleri hayatınızdan çıkarın
» Susuzluk öğrenmeyi zorlaştırıyor!
» Aşırı doz internet intihar eğilimini artırıyor
» Çocuğumun burnu neden kanıyor?