Lüleburgaz, geleceğin yıldız girişimcilerini yetiştirmeye devam ediyor!

21 Mayıs 2018 Pazartesi 10:00
12
14
16
18

Lüleburgaz Belediyesi tarafından tematik yıllar kapsamında İnovasyon ve Tasarım yılı ilan edilen 2018 yılı projelerinden Geleceğin Yıldız Girişimcileri konferanslarının üçüncüsü, 15 Mayıs 2018 tarihinde gerçekleştirildi. Katılımcıların tecrübelerini paylaştığı etkinliğe, lise öğrencileri tarafından yoğun ilgi gösterildi.

Lüleburgaz Belediyesi’nin Geleceğin Yıldız Girişimcileri projesi kapsamında düzenlediği Girişimcilik Konferansı’nda, sunuculuk görevini E-ticaret Çağı Genel Yayın Yönetmeni Ümit Öncel yürüttü. Düğün.com CEO’su Emek Kırbıyık ve “Bir İşe Giriştik” adlı öğrenci topluluğunun kurucu ortakları Elif Aleyna Duman ile Berke Yağız Sevim ise lise öğrencileri ile bir araya gelerek girişimcilik dünyasına dair bilgilerini ve deneyimlerini paylaştılar.

“Girişimcilik, yılmadan denemeye devam etmektir”

Trakya Bölgesi’nden lise öğrencilerinin yoğun ilgi ile karşıladığı konferansın ilk konuşmacısı, 2013 yılında Hasan Aslanoba’dan 3 milyon dolarlık yatırım alan ve düğün organizasyonu için araştırma yapan çiftler ile düğün firmalarını buluşturan online pazar yeri platformu Düğün.com CEO’su Emek Kırbıyık oldu. Türkiye’de her yıl evlenmek üzere olan 600.000 çiftin 300.000’ine düğün mekanından kuaföre kadar hemen her adımda destek sağlayan Düğün.com’un kuruluş hikayesini lise öğrencileri ile paylaşan Kırbıyık, online platformun bugün geldiği noktaya ulaşana kadar hangi aşamalardan geçtiği konusunda katılımcıları bilgilendirdi.

Pek çok farklı konudaki deneyimini ortak bir noktada birleştirdiğinden söz eden Emek Kırbıyık, hemen her yerde deneyim sahibi olmanın girişimcilik anlamında insanın kendisi için yaptığı bir yatırım olduğunu ifade etti. Üst üste başarısızlıklarla karşılaşılsa dahi denemeye devam etmenin aslında yeni şeyler öğrenerek nihayetinde önemli bir noktaya varmayı sağladığını vurgulayan Kırbıyık, cesaret ve motivasyonun bir arada bulunması gerekliliğinin önemine değindi.

“Öğren, öğret, değişime öncü ol”

Bir İşe Giriştik adlı girişimin kurucuları Elif Aleyna Duman ve Berke Yağız Sevim, nasıl tanıştıkları ve girişim fikrinin nasıl olgunlaştığı hakkında bilgi vererek konuşmalarına başladılar. Bahçeşehir Üniversitesi’nde Sosyoloji öğrencisi olan Elif Aleyna Duman, Anadolu’nun birçok yerinde öğrencilerin eğitim ve etkinlik anlamında daha fazla imkana ihtiyaç duyduklarını belirtti.

Bahçeşehir Üniversitesi Yazılım Mühendisliği öğrencisi olan Berke Yağız Sevim ise öğrencilerin deneyimli kişilerle bir araya gelmeye ihtiyaç duydukları çıkış noktasıyla hareket ederek hayata geçirdikleri Bir İşe Giriştik adlı öğrenci komünitesinin, öğrenciler ve profesyonellerin buluşma noktası haline gelerek öğrendikleri bilgileri diğerleri ile paylaştığı, bu sayede değişime öncü oldukları bir platform oluşturmaktan mutluluk duyduklarını belirtti.

Bir İşe Giriştik platformunun kurucu ortakları Duman ve Sevim, seminerde lise öğrencileri ile bir yenilik haberini de paylaştılar. Buna göre, öğrenci harçlıklarını biriktirerek oluşturdukları hangiuniversitehangibolum.com’un 15 Mayıs 2018 tarihinde öğrencilerin hizmete açıldığını duyuran Bir İşe Giriştik kurucuları, bu adım ile lise öğrencilerinin gelecek kararlarını en doğru şekilde almalarına yardımcı olmayı amaçladıklarını ifade ettiler.

 


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» Dünyanın en iyi 25 şirketi açıklandı
» Türk ve Çinli İş insanları İstanbul’da buluştu
» Sınger kadınların yanında, kadınlar iş hayatında…
» Muğla’da Kadın Girişimci adayları mezun oldu
» BRICA Zirvesi İpek Yolu Ülkelerini İstanbul’da birleştirdi
» TAİDER ile Dünya Gelecek Nesil Girişimcilik Ödülü Türkiye’de
» Kadın Girişimciler için Arya İş Atölyeleri başladı!
» TÜSİAD: “Kayıp Ütopyalar ve Korkulan Distopyalar: Liberal Dünya Düzeninin Geleceği”
» İş dünyasından “Başarısızlık Zirvesi”
» “Şirketleri büyüten girişimciyi patron yapan” fuar kapılarını açtı
» TEGEP Eğitim ve Gelişim Zirvesi 2018’e Bilet Kazan!
» BTTO - BUİKAD Arasında İşbirliği Protokolü imzalandı
» Yöneticinin kişisel dönüşümü, inovasyona dönüşüyor
» KOBİ’ler için güçlü olmanın yolları
» E-ticarette rekabetin 4 kuralı
» "TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var!" Girişimcilik Programına dönüşüyor
» Güler Sabancı: "Kızkardeşler Geleceğin Nasa’sını Türkiye’de Kurabilirler"
» BUİKAD İŞKUR ile işbirliği protokolü imzaladı
» TÜSİAD Türkiye Enerji Zirvesi’nde özel bir oturum düzenledi
» BUİKAD Kır çiçekleri için koştu
» İhracat Akademisi ile KOBİ’ler ihracatçı olacak
» İhracattaki her üç topuk sesinden biri Egeli kadınlara ait
» Girişimci kadınlar sertifikalarını aldı
» TİM tarihinde ilk kez kadın konseyi oluşturuldu
» Shell&Turcas, Ankara’da kadınlarla güçleniyor