Lüleburgaz, geleceğin yıldız girişimcilerini yetiştirmeye devam ediyor!

21 Mayıs 2018 Pazartesi 10:00
12
14
16
18

Lüleburgaz Belediyesi tarafından tematik yıllar kapsamında İnovasyon ve Tasarım yılı ilan edilen 2018 yılı projelerinden Geleceğin Yıldız Girişimcileri konferanslarının üçüncüsü, 15 Mayıs 2018 tarihinde gerçekleştirildi. Katılımcıların tecrübelerini paylaştığı etkinliğe, lise öğrencileri tarafından yoğun ilgi gösterildi.

Lüleburgaz Belediyesi’nin Geleceğin Yıldız Girişimcileri projesi kapsamında düzenlediği Girişimcilik Konferansı’nda, sunuculuk görevini E-ticaret Çağı Genel Yayın Yönetmeni Ümit Öncel yürüttü. Düğün.com CEO’su Emek Kırbıyık ve “Bir İşe Giriştik” adlı öğrenci topluluğunun kurucu ortakları Elif Aleyna Duman ile Berke Yağız Sevim ise lise öğrencileri ile bir araya gelerek girişimcilik dünyasına dair bilgilerini ve deneyimlerini paylaştılar.

“Girişimcilik, yılmadan denemeye devam etmektir”

Trakya Bölgesi’nden lise öğrencilerinin yoğun ilgi ile karşıladığı konferansın ilk konuşmacısı, 2013 yılında Hasan Aslanoba’dan 3 milyon dolarlık yatırım alan ve düğün organizasyonu için araştırma yapan çiftler ile düğün firmalarını buluşturan online pazar yeri platformu Düğün.com CEO’su Emek Kırbıyık oldu. Türkiye’de her yıl evlenmek üzere olan 600.000 çiftin 300.000’ine düğün mekanından kuaföre kadar hemen her adımda destek sağlayan Düğün.com’un kuruluş hikayesini lise öğrencileri ile paylaşan Kırbıyık, online platformun bugün geldiği noktaya ulaşana kadar hangi aşamalardan geçtiği konusunda katılımcıları bilgilendirdi.

Pek çok farklı konudaki deneyimini ortak bir noktada birleştirdiğinden söz eden Emek Kırbıyık, hemen her yerde deneyim sahibi olmanın girişimcilik anlamında insanın kendisi için yaptığı bir yatırım olduğunu ifade etti. Üst üste başarısızlıklarla karşılaşılsa dahi denemeye devam etmenin aslında yeni şeyler öğrenerek nihayetinde önemli bir noktaya varmayı sağladığını vurgulayan Kırbıyık, cesaret ve motivasyonun bir arada bulunması gerekliliğinin önemine değindi.

“Öğren, öğret, değişime öncü ol”

Bir İşe Giriştik adlı girişimin kurucuları Elif Aleyna Duman ve Berke Yağız Sevim, nasıl tanıştıkları ve girişim fikrinin nasıl olgunlaştığı hakkında bilgi vererek konuşmalarına başladılar. Bahçeşehir Üniversitesi’nde Sosyoloji öğrencisi olan Elif Aleyna Duman, Anadolu’nun birçok yerinde öğrencilerin eğitim ve etkinlik anlamında daha fazla imkana ihtiyaç duyduklarını belirtti.

Bahçeşehir Üniversitesi Yazılım Mühendisliği öğrencisi olan Berke Yağız Sevim ise öğrencilerin deneyimli kişilerle bir araya gelmeye ihtiyaç duydukları çıkış noktasıyla hareket ederek hayata geçirdikleri Bir İşe Giriştik adlı öğrenci komünitesinin, öğrenciler ve profesyonellerin buluşma noktası haline gelerek öğrendikleri bilgileri diğerleri ile paylaştığı, bu sayede değişime öncü oldukları bir platform oluşturmaktan mutluluk duyduklarını belirtti.

Bir İşe Giriştik platformunun kurucu ortakları Duman ve Sevim, seminerde lise öğrencileri ile bir yenilik haberini de paylaştılar. Buna göre, öğrenci harçlıklarını biriktirerek oluşturdukları hangiuniversitehangibolum.com’un 15 Mayıs 2018 tarihinde öğrencilerin hizmete açıldığını duyuran Bir İşe Giriştik kurucuları, bu adım ile lise öğrencilerinin gelecek kararlarını en doğru şekilde almalarına yardımcı olmayı amaçladıklarını ifade ettiler.

 


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» Türkiye’nin Kadın Girişimcisi Yarışması 12. kez başlıyor
» Projem var ama param yok diyenlere…
» Girişimci kadınlar sertifikalarını aldı
» KAGİDER İşimi Kuruyorum Eğitimleri 10-11 Eylül tarihlerinde KAGİDER’de gerçekleşecek
» Tesla ile kasırgadan kaçmak mümkün mü?
» "Nimet Hanım" modeli
» TÜSİAD Ankara temaslarına devam ediyor
» ‘’Yaptığınız bu büyük iş, bize örnektir’’
» TÜSİAD Ankara’da temaslarda bulundu
» Yılmayın, hayallerinizin peşinden gidin!
» Brookings Enstitüsü’nde TÜSİAD işbirliği ile transatlantik ilişkiler değerlendirildi
» İşveren markasına neden yatırım yapmalısınız?
» Kocaeli Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’a ziyaret etti
» Sosyal Girişimciliğin Tohumları Lüleburgaz’da atıldı
» “2018 Avrupa’nın En İyi İş Meleği” ödülü verildi
» ‘Geleceğin Kadın Liderleri’nin son durağı Trabzon
» Arya Shopping Fest Bodrum’da!
» Türkiye-Avrupa Gelecek Forumu Eğitim Programının Dördüncüsü Paris ve Berlin’de gerçekleşti
» TÜSİAD “Ne okusam ne olsam” Meslek projesi sürüyor
» TÜSİAD Koç Üniversitesi ekonomik araştırma forumu “Merkezi Yönetim Bütçe takip Raporu”nu tanıttı
» TÜSİAD “Merkezi Yönetim Bütçe Takip Raporu” tanıtım toplantısı düzenleyecek
» Franchise Company ile hedef; markaların gelişimine katkı sağlayarak, sürdürülebilir değer oluşturmak
» BİZBİZZE Yaz buluşması ile girişimci kadınlar güçlerine güç katıyor
» ATSO, Dış ticaretin gelişmesi için çalışıyor
» Türk Sanayisinin Dijital Dönüşümüne Destek: "TÜSİAD SD2" Programına Başvurular Başlıyor!