L’Oréal çalışanları çocuklarıyla birlikte ofiste ağırlandı

02 Ekim 2017 Pazartesi 19:00
12
14
16
18

Her yıl geleneksel olarak hayata geçirilen, L'Oréal çalışanlarının çocuklarıyla birlikte ofiste ağırlandığı L'Oréal Aile Günü bu yıl, 8 Eylül 2017 Cuma günü L’Oréal merkez ofisinde gerçekleşti.

Temanın “Sürdürülebilirlik” olduğu etkinlikte çocuklar, doğal yaşamı ve sürdürülebilirliği renkli ve eğlenceli atölyelerle deneyimledi.

Geleneksel olarak her yıl, farklı bir tema ile hayata geçirilen Aile Günü’nde bu yılki tema, L'Oréal’in Güzelliği Herkesle Paylaşmak 2020 Sürdürülebilirlik taahhütleri programının bir parçası olarak “Sürdürülebilirlik” olarak belirlendi. Ofiste ağırlanan farklı yaş gruplarından yaklaşık 60 çocuk misafir için tüm hazırlıklar “Welcome To the Jungle” (Ormana Hoş Geldiniz) teması ile kurgulandı.

Aile Günü programı; TEMA eğitmenlerinin verdiği doğa eğitimi ile başladı ve L'Oréal çocuklarının hepsi, TEMA gönüllüsü olarak adlarına hazırlanan TEMA kartlarını aldılar. Yaş gruplarına ayrılan çocuklar için sürdürülebilirlik odaklı eğlenceli ve eğitici atölyeler düzenlendi. Etkinlik programında doğa konsepti ile duvar boyama, geri dönüşüme gönderilecek kağıt ve malzemelerinden maske yapımı, anne ve babalarıyla birlikte katıldıkları bitki akvaryumu, geri dönüşümlü malzemelerden müzik aleti yapımı gibi renkli atölyeler yer aldı. Çocuklar bu atölyelerde keyifli vakit geçirirken aynı zamanda Sürdürülebilirlik kavramını, gündelik hayatımızdaki önemini ve bu konuda neler yapabileceklerini öğrenerek, Sürdürülebilirlik konusunda bilinçlendirildiler.

Doğal ve organik malzemelerle hazırlanan kahvaltı, öğlen yemeği ve ikramlar, Sürdürülebilir Dilek Ağacı, Sevimli Maskotlar, Sihirbaz Gösterisi, Taş Devri Arabası, Bando eşliğinde ofis turu gibi aktiviteler de günün çocukları en çok heyecanlandıran detayları arasında yer aldı. Doğal yaşam ve Sürdürülebilirlik üzerine hazırlanan dekorlar ve aynı zamanda sürdürülebilirliğin eğlenceli ve renkli bir sembolü olarak kullanılan rüzgargülleri çocuklardan büyük ilgi gördü.

L'Oréal Türkiye Ülke Başkanı Claude Rumpler’ın katılımcı çocuklara tek tek sertifikalarını ve sürdürülebilirlik temalı hediyelerini ilettği Aile Günü, çocukların aileleriyle ve tüm çalışanlarla birlikte gerçekleştirdiği renkli ve neşeli bir dansla ve orman konseptli pastanın kesilmesiyle sona erdi.

L'Oréal Türkiye Ülke Başkanı Claude Rumpler etkinlik hakkında şunları şöyledi: “L'Oréal Türkiye’de bir aile gibi olabilmek adına her birimizin ailelerimizden aldığımız destek çok değerli. Bunun, başarımızda önemli bir etkisi olduğuna inanıyoruz. Dolayısıyla çalışanlarımızı ve çocuklarımızı her yıl merkez ofisimizde bir araya getirerek, tüm bir günü hep birlikte ve mutlulukla geçiriyoruz. Bu yıl Aile Günü’nde özellikle sürdürülebilirlik temasını seçtik. Çünkü sadece çalışanlarımızla değil, aileleriyle de çevreye karşı sorumluyuz. Bu bilinci böyle güzel bir günde yeşertmek, bunu yaparken de böylesine eğlenmek gerçekten çok anlamlı oldu. Katılan ve sürdürülebilirlik konusunda duyarlılığını gösteren herkese bir kez daha teşekkür ederim.”

 


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» Bunun adı "İzmir mucizesi"
» Turuncu Salyangoz Büyük Ödülü Seferihisar’ın
» En "taze" mezunlar
» Cappadox Çağdaş Sanat Programı sanatseverlerden tam not aldı
» Baba Kızın Muhteşem Düeti
» Kizlar Soruyor anketi: İlker Kaleli ve Burçin Terzioğlu mürüvveti beklenen çift seçildi.
» Karşıyaka’da ‘Köy’ Bereketi
» Zülal Altın Avrupa Şampiyonası yolcusu
» Zirvede İzmir vardı
» Toprağı korumak, yaşamı kazanmaktır
» Tarihi semtte çamaşır ipleri arasında sıra dışı gösteri
» Twitter’dan futbolcu kadınlara yepyeni bir emoji
» Workinton OneCoworking oluşumuna dahil oldu
» Burçin Terzioğlu The Protector’un oyuncu kadrosuna dahil oldu!
» Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, İspanya’nın Bilbao Kenti’nde Türkiye’yi temsil etti
» “Objects of Şişhane” isimli sergisi açıldı
» Babaların yüzünü kızları güldürüyor
» Sütaş ve TEMA Vakfı, tarım topraklarının geleceği için organik ve organomineral gübre kullanımına dikkat çekti
» Çukur ekibi “Otizmin farkında”
» Ergenlik yaşa değil, kiloya bağlı gelişiyor
» Eskişehirli sporculardan büyük başarı
» Küçük karikatüristlerin büyük başarısı
» Tatil yolunda araçta çocuk güvenliği için öneriler!
» İstanbul Modern Sinema’da yıla damgasını vuran kadın filmleri
» Babalar günü hediyesi almak isterken tuzağa düşmeyin