Kurumsal Gönüllülüğün Liderliğini Borusan Danışmanlık Genel Müdürü Semra Akman devraldı

11 Nisan 2018 Çarşamba 09:00
12
14
16
18

Türkiye’de Kurumsal Gönüllülük Programları geliştiren Özel Sektör Gönüllüler Derneği’nin (ÖSGD) 8. Olağan Genel Kurulu’nda Başkanlığa Borusan Danışmanlık Genel Müdürü Semra Akman seçildi.

Şirketler için Kurumsal Gönüllülük Programları geliştirilmesi, çalışanların gönüllü olarak bilgi ve deneyimlerini paylaşabilecekleri projelerin kurgulanması, kurumsal gönüllülüğün teşvik edilmesi amacıyla 2002’den beri faaliyet gösteren Özel Sektör Gönüllüleri Derneği 8. Olağan Genel Kurul Toplantısı, üyelerinin katılımı ile 6 Nisan 2018 Cuma günü Point Otel’de gerçekleştirildi.

Kurumsal Gönüllülük Programları ile gönüllülük çalışmalarını sürdüren, 60 üye şirket, 10 binin üzerinde aktif gönüllü çalışan ve işbirliği yapılan sivil toplum kuruluşları ile bir gönüllülük ağı yaratan ÖSGD Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Borusan Danışmanlık Genel Müdürü Semra Akman seçildi.

ÖSGD’de göreve gelen diğer Yönetim Kurulu Üyeleri; Pınar Ilgaz – Başkan Yardımcısı (ARGE Danışmanlık), Başak Tekin Özden - Sayman (Koç Holding), Devrim Çubukçu – Sekreter (Eczacıbaşı Holding), Okan Öncel (Bilim İlaç), Hakan Timur (Sabancı Holding), Meltem Okyar Perdeci (Shell), Aysun Sayın (Boyner Grup), Seda Gürkaynak (IBM), Zülal Öztürk Kaya (Zorlu Holding), Ediz Aksoy (Cargill), Atilla Demir Yerlikaya (Coca-Cola İçecek), Murat Göllü (Akbank), Semih Boyacı (ImpactHub).

Özel Sektör Gönüllüleri Derneği, kuruluşundan beri uyguladığı Okul Dostu Programı, 2012’de başladığı Meslek Lisesi Koçları Programı, 2017’de Argüden Yönetişim Akademisi ortaklığı ile geliştirmeye başladığı Öğrenen Çocuk Sorumlu Birey Programı yanı sıra sürekli genişleyen ve gelişen bir yelpazede projeler sunuyor. Dernek, kurumsal gönüllülük programı danışmanlığı, gönüllülük projeleri, gönüllülük eğitimleri düzenliyor ve şirketlere özel programlar geliştiriyor.

Özel Sektör Gönüllüleri Derneği’nin 2007’den itibaren her yıl özel sektörde gönüllülük çalışmalarını teşvik etmek için Gönülden Ödülleri düzenliyor ve En Başarılı Gönüllülük Programı, En Başarılı Gönüllülük Projesi ve En Yaratıcı Gönüllülük Projeleri kategorilerinde şirketlere ödüller veriyor. Gönülden Ödüller’in en önemli kategorisi olan En Başarılı Gönüllülük Programı kategorisinde bugüne kadar ödül alan şirketler; Boyner Grup, Citibank, Bilim İlaç, Koç Holding, Panasonic, Borusan Otomotiv, Sabancı Holding.

Özel Sektör Gönüllüleri Derneği kuruluşundan itibaren gönüllülüğü destekleyen liderlerin başkanlığında çalışmalarını sürdürdü. Derneğin kuruluşundan beri yönetim kurulu başkanlığını üstlenen yöneticiler; Burak Başarır (2016 – 2018 Dönemi), Dr. Erhan Baş (2012 – 2016 Dönemi), Agah Uğur (2010 – 2012 Dönemi), Tayfun Bayazıt (2006 – 2010 Dönemi), Ümit Boyner (2004 – 2006 Dönemi).

Özel Sektör Gönüllüleri Derneği, Kurumsal Gönüllülük alanında gerçekleştirdiği çalışmalar başarılı sonuçlarını, üyelerinin kurumsal gönüllülük alanında uluslararası arenada aldıkları ödüller ile gösteriyor; Bilim İlaç Toplum Takımı 2009’da CSR Europe Ödülü’nü alırken, Boyner Grup Gönüllüleri; 2010 yılında Avrupa Gönüllü Merkezi tarafından İyi Örnek olarak seçildi, 2011 Avrupa Gönüllülük Yılı’nda Avrupa Çalışan Gönüllülüğü Ödülleri İnovasyon Ödülü’nü ve 2014’te Uluslararası Gönüllü Çalışmalar Derneği’nin(IAVE) En İlham Veren Gönüllülük Programı ödülünü aldı. ÖSGD’nin kurucularından olan ARGE Danışmanlık; Avrupa Parlamentosu’nda kurumsal sosyal sorumluluk alanındaki çalışmaları nedeniyle Geleceği Şekillendiren En İyi Üç Şirket arasında değerlendirildi.

 

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» Bisikletçiler "Engelsiz Bir Dünya İçin" Avrupa yollarına düştü.
» Organik besleniyorlar
» Bu çocuklar çok şanslı
» Mersin’de Kıyı Düzenlemesi Fikir Projesi Yarışması ödülleri sahiplerini buldu
» Tohum Otizm Vakfı ve Teknosa’dan semptom reklamar
» Masal şatosu 4. Çocuk akademisi sona erdi
» Sevimli dostlarımız için keyif ve keyifin adresi: Fizyopet Köpek Oteli
» b-smart akıllı iş platformu ile akıllı iş yapma dönemi başladı
» Güneş gözlüğü seçimi yaparken burcunuzdan ilham alın!
» Dünya balıkçılıkta en iyi yıllarını geride mi bırakıyor? Yeni FAO raporuna göre bunu söylemek için çok erken
» Devamlılık Hatası: Müzakerenin Koreografisi Gökcan Demirkazık ile İş Yorumları
» Bebekli tatilde valizde olmazsa olmazlar
» Annem, Pastam ve Ben’ yarışmasının kitapçığı çıktı
» Gaziantep “Kentimi Seviyorum” kampanyasında 8’inci oldu
» Urla’da kum deniz zamanı
» Büyükler Evlenir, Çocuklar Sevinir!
» “Çocuk Anlatır Sen Dinle! İstismarı Önle!”
» Çocuklarda reflü sıklığı artıyor mu?
» Gaziantep’te Dünya’nın ilk ve tek Fıstık Müzesi’ni açılacak
» “Yabancılarla konuşma!” uyarısı dijital dünyada ne kadar işe yarıyor?
» Bodrum’da oyunla çocukları kendilerini korumayı öğretiyorlar
» Akdeniz’in ilk çocuk şehri QCity, Ela Quality Resort Belek’te kuruldu
» Tasarlamayı seven yaratıcı kızlar için “Gel-a-Peel” setleri
» Dikiş dikmek kadınlara iyi geliyor
» Başarılı bir kariyer için edinmeniz gereken 5 yetkinlik