Kurumsal Gönüllülüğün Liderliğini Borusan Danışmanlık Genel Müdürü Semra Akman devraldı

11 Nisan 2018 Çarşamba 09:00
12
14
16
18

Türkiye’de Kurumsal Gönüllülük Programları geliştiren Özel Sektör Gönüllüler Derneği’nin (ÖSGD) 8. Olağan Genel Kurulu’nda Başkanlığa Borusan Danışmanlık Genel Müdürü Semra Akman seçildi.

Şirketler için Kurumsal Gönüllülük Programları geliştirilmesi, çalışanların gönüllü olarak bilgi ve deneyimlerini paylaşabilecekleri projelerin kurgulanması, kurumsal gönüllülüğün teşvik edilmesi amacıyla 2002’den beri faaliyet gösteren Özel Sektör Gönüllüleri Derneği 8. Olağan Genel Kurul Toplantısı, üyelerinin katılımı ile 6 Nisan 2018 Cuma günü Point Otel’de gerçekleştirildi.

Kurumsal Gönüllülük Programları ile gönüllülük çalışmalarını sürdüren, 60 üye şirket, 10 binin üzerinde aktif gönüllü çalışan ve işbirliği yapılan sivil toplum kuruluşları ile bir gönüllülük ağı yaratan ÖSGD Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Borusan Danışmanlık Genel Müdürü Semra Akman seçildi.

ÖSGD’de göreve gelen diğer Yönetim Kurulu Üyeleri; Pınar Ilgaz – Başkan Yardımcısı (ARGE Danışmanlık), Başak Tekin Özden - Sayman (Koç Holding), Devrim Çubukçu – Sekreter (Eczacıbaşı Holding), Okan Öncel (Bilim İlaç), Hakan Timur (Sabancı Holding), Meltem Okyar Perdeci (Shell), Aysun Sayın (Boyner Grup), Seda Gürkaynak (IBM), Zülal Öztürk Kaya (Zorlu Holding), Ediz Aksoy (Cargill), Atilla Demir Yerlikaya (Coca-Cola İçecek), Murat Göllü (Akbank), Semih Boyacı (ImpactHub).

Özel Sektör Gönüllüleri Derneği, kuruluşundan beri uyguladığı Okul Dostu Programı, 2012’de başladığı Meslek Lisesi Koçları Programı, 2017’de Argüden Yönetişim Akademisi ortaklığı ile geliştirmeye başladığı Öğrenen Çocuk Sorumlu Birey Programı yanı sıra sürekli genişleyen ve gelişen bir yelpazede projeler sunuyor. Dernek, kurumsal gönüllülük programı danışmanlığı, gönüllülük projeleri, gönüllülük eğitimleri düzenliyor ve şirketlere özel programlar geliştiriyor.

Özel Sektör Gönüllüleri Derneği’nin 2007’den itibaren her yıl özel sektörde gönüllülük çalışmalarını teşvik etmek için Gönülden Ödülleri düzenliyor ve En Başarılı Gönüllülük Programı, En Başarılı Gönüllülük Projesi ve En Yaratıcı Gönüllülük Projeleri kategorilerinde şirketlere ödüller veriyor. Gönülden Ödüller’in en önemli kategorisi olan En Başarılı Gönüllülük Programı kategorisinde bugüne kadar ödül alan şirketler; Boyner Grup, Citibank, Bilim İlaç, Koç Holding, Panasonic, Borusan Otomotiv, Sabancı Holding.

Özel Sektör Gönüllüleri Derneği kuruluşundan itibaren gönüllülüğü destekleyen liderlerin başkanlığında çalışmalarını sürdürdü. Derneğin kuruluşundan beri yönetim kurulu başkanlığını üstlenen yöneticiler; Burak Başarır (2016 – 2018 Dönemi), Dr. Erhan Baş (2012 – 2016 Dönemi), Agah Uğur (2010 – 2012 Dönemi), Tayfun Bayazıt (2006 – 2010 Dönemi), Ümit Boyner (2004 – 2006 Dönemi).

Özel Sektör Gönüllüleri Derneği, Kurumsal Gönüllülük alanında gerçekleştirdiği çalışmalar başarılı sonuçlarını, üyelerinin kurumsal gönüllülük alanında uluslararası arenada aldıkları ödüller ile gösteriyor; Bilim İlaç Toplum Takımı 2009’da CSR Europe Ödülü’nü alırken, Boyner Grup Gönüllüleri; 2010 yılında Avrupa Gönüllü Merkezi tarafından İyi Örnek olarak seçildi, 2011 Avrupa Gönüllülük Yılı’nda Avrupa Çalışan Gönüllülüğü Ödülleri İnovasyon Ödülü’nü ve 2014’te Uluslararası Gönüllü Çalışmalar Derneği’nin(IAVE) En İlham Veren Gönüllülük Programı ödülünü aldı. ÖSGD’nin kurucularından olan ARGE Danışmanlık; Avrupa Parlamentosu’nda kurumsal sosyal sorumluluk alanındaki çalışmaları nedeniyle Geleceği Şekillendiren En İyi Üç Şirket arasında değerlendirildi.

 

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» İzmir Modeli için geldiler
» Sabahattin Ali unutulmadı!
» Sadri Alışık ve Çolpan İlhan Sergisi’ne Duygusal açılış
» 21 yaş altı gençlık ’Benim Festivalim’’
» Ünlü oyuncu Engin Akyürek’den ‘’Sessizlik’’ adlı kitab
» İzmir’in "Tarım Bayramı
» Saran’dan sağlıklı nesiller için yeni bir etkinlik!
» Ray-Ban yılın en çool markası seçildi!
» Ben anneyim
» 4 Gün İstanbul 3 gün mandıra
» Tasarımcı gençler vitrine çıktı
» Citroën CEO’su Linda Jackson 2018 yılının en iyi otomotiv yöneticisi seçildi
» Asya ve Avrupa Kadın Müzeleri Konferansı’nın ilki İstanbul’da yapılıyor
» Türkiye’nin en medyatik şehirleri belli oldu
» Meme kanserine karşı zumba
» Kuru meyve sektörü 6 ülkeyi hedef pazar seçti
» Mutfağın ustalarına emek ödülü
» Mersin’de ‘İklim Değişikliği Farkındalık Günü’
» Kadın Meclisi’nden anlamlı etkinlik
» İzmir’in Lezzet Festivali başladı
» “Sağlıklı Yarınlara Koş İstanbul”
» İzmir’de "Tasarım Zamanı
» Cif ve Arzum Onan Ev İşlerinde Eşitlik ‘Hepimizin Elinde’ Dedi
» TÜSAD : “Bilginin ve deneyimin aktarımı ülkemizin gelişimi için çok önemli”
» Avrupa’daki gururumuz Tuğçe