Kalben ‘Dost Meclisi’nde konuştu: Sevmekten vazgeçmek istemiyorum

31 Mayıs 2018 Perşembe 12:00
12
14
16
18

RedBull.com’un yeni video serisi Dost Meclisi’nde müzisyenler yakın çevresinden gelen soruları cevaplıyor. Programın ilk konuğu Kalben, Yekta Kopan, Gonca Vuslateri, Eda Solmaz ve Cem Adrian’ın sorduğu soruları en içten şekilde cevapladı. Kaygılarından, aşklarından ve hayatında müziğini etkileyen olaylardan bahseden sanatçı, Cem Adrian’ın ‘Her şeye rağmen yine sevmeyi seçer misin?’ sorusuna, ‘Birileri doğru ya da uygun değildi diye sevmekten asla vazgeçmem’ diyerek cevap verdi. Kalben’in içten cevapları www.redbull.com/music adresinde.

RedBull.com’un yeni video serisi Dost Meclisi’nin ilk bölümünde sevilen şarkıcı Kalben yer aldı. Son yıllarda yakaladığı çıkışla tanınan sanatçının yakın çevresi Kalben’e en içten sorularını yöneltti. Kalben de tüm soruları içtenlikle cevapladı. Söz yazarı Yekta Kopan, oyuncu Gonca Vuslateri, Müzik yazarı Eda Solmaz ve ünlü sanatçı Cem Adrian’ın sorularını yanıtlayan Kalben, yaşadığı tüm olumsuzluklara rağmen ‘sevmekten vazgeçmeyeceğini’ belirtti.

‘Ankara size bir şey veriyorsa mutlaka sizden bir şey alır’

Söz yazarı Yekta Kopan’ın, Ankara ile ilgili sorusuna, ‘Ankara’yı o kadar çok seviyorum ki onu düşlediğimde hüzünlendiğim oluyor’ diyerek yanıt veren Kalben, üniversite hayatını geçirdiği şehirle olan ilişkisini anlattı. Sözlerini bitirirken de “Ankara size bir şey veriyorsa mutlaka sizden bir şey de alır” ifadelerini kullandı.

‘Çok fazla konuda kaygılanıyorum’

Ünlü oyuncu Gonca Vuslateri’nin, kaygılarını sorduğu sanatçı, “Çok fazla konuda kaygılanıyorum. Konsere çıkmadan önce ne anlatacağım konusunda kaygılanıyorum. Ev taşırken kaygılanıyorum. Sabah evden çıktığımda kaygılanıyorum. Bir edebiyat dergisine yazı yazıyorum. Yazımı yetiştirir miyim diye kaygılanıyorum. Sevdiğim insanlara bir şey söylerken onları kırar mıyım diye büyük kaygılarım var. Kimi zaman gruptaki arkadaşlara söylediğim sözler onları gücendirmiş midir diye çok düşünüyorum” şeklinde konuştu.

‘Şarkılarımı yazarken hiç utanmıyorum’

Müzik yazarı Eda Solmaz’ın, ‘En üzgün, en komik ve en aşık şarkıların hangileri? Evde şarkılarını mırıldanır mısın’ sorusuna, ‘En üzgün şarkımın ‘Sadece’ olduğunu düşünüyorum. Onu yazarken içinde olduğum hisleri de hesaba katarsak bundan 10 yıl önceydi ve hiçbir şeyden haberim yoktu. En komik şarkımın ‘Yalakanım bebeğim’ olduğunu düşünüyorum ve evet. Bunca seneden sonra artık kendi şarkılarımı evde mırıldanabiliyorum’ dedi.

‘Sevmekten asla vazgeçme’

Yakın dostu Cem Adrian’ın, ‘Her şeye rağmen yine de sevmeyi seçer misin?’ sorusuna ise ‘İnsanları sevebiliriz ve kaybedebiliriz. Yanlış yollara girebiliriz. Kalbimiz kırılabilir. Birileri doğru olmadı diye, uygun olmadı diye sevmekten asla geçmem’ sözleriyle yanıtladı.

 

 

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» Bunun adı "İzmir mucizesi"
» Turuncu Salyangoz Büyük Ödülü Seferihisar’ın
» En "taze" mezunlar
» Cappadox Çağdaş Sanat Programı sanatseverlerden tam not aldı
» Baba Kızın Muhteşem Düeti
» Kizlar Soruyor anketi: İlker Kaleli ve Burçin Terzioğlu mürüvveti beklenen çift seçildi.
» Karşıyaka’da ‘Köy’ Bereketi
» Zülal Altın Avrupa Şampiyonası yolcusu
» Zirvede İzmir vardı
» Toprağı korumak, yaşamı kazanmaktır
» Tarihi semtte çamaşır ipleri arasında sıra dışı gösteri
» Twitter’dan futbolcu kadınlara yepyeni bir emoji
» Workinton OneCoworking oluşumuna dahil oldu
» Burçin Terzioğlu The Protector’un oyuncu kadrosuna dahil oldu!
» Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, İspanya’nın Bilbao Kenti’nde Türkiye’yi temsil etti
» “Objects of Şişhane” isimli sergisi açıldı
» Babaların yüzünü kızları güldürüyor
» Sütaş ve TEMA Vakfı, tarım topraklarının geleceği için organik ve organomineral gübre kullanımına dikkat çekti
» Çukur ekibi “Otizmin farkında”
» Ergenlik yaşa değil, kiloya bağlı gelişiyor
» Eskişehirli sporculardan büyük başarı
» Küçük karikatüristlerin büyük başarısı
» Tatil yolunda araçta çocuk güvenliği için öneriler!
» İstanbul Modern Sinema’da yıla damgasını vuran kadın filmleri
» Babalar günü hediyesi almak isterken tuzağa düşmeyin