Kadınlara özel Pembe Ekim kampanyası sona eriyor

30 Ekim 2017 Pazartesi 16:00
12
14
16
18

Fibaemeklilik’ten ücretsiz sigortalanmak için son gün 31 Ekim

Fibaemeklilik’in Ekim ayı boyunca Marks & Spencer iş birliği ile yürüttüğü kampanya, 31 Ekim Salı günü sona eriyor. Kampanya kapsamında Marks & Spencer mağazalarından 250 TL ve üzeri iç giyim alışverişi yapan herkes, Pembe Kurdele Paketi’ne hiçbir ek ücret ödemeden sahip oluyor.

Fibaemeklilik’in Pembe Ekim kampanyası, kadın sağlığı alanında farkındalığı artırmak üzere yürütülen Pembe Kurdele projesinin bir parçası. Kampanya ile hediye edilen Pembe Kurdele sigorta paketi, herhangi bir kadın kanseri türüne yakalandığınızda bunu belgelemenizden 30 gün sonra, hastane faturası gibi ek bir belge gerekmeden teminat tutarının nakit olarak ödenmesini sağlıyor.

Türkiye’de kadın sağlığı alanında farkındalığı artırmak amacıyla Fibaemeklilik tarafından yürütülen Pembe Kurdele projesi, Ekim ayına özel etkinlik ve kampanyalarla konuyu bir kez daha kadınların gündemine taşıyor. Hayat kurtarmaya yardımcı olduğu gerekçesiyle uluslararası arenada ödüller kazanan ve özellikle meme kanserine yönelik bilincin Türkiye çapında yükselmesini sağlayan Pembe Kurdele projesi, bu kez “Pembe Ekim” adını taşıyan etkinlik ve kampanya serisiyle sesini duyuruyor.

“Pembe Ekim”’ boyunca Fibaemeklilik’in kadın sağlığına yönelik riskleri kapsayan özel sigorta ürünü “Pembe Kurdele Paketi”ne ücretsiz olarak sahip olmak mümkün oluyor.

Marks & Spencer mağazalarından 250 TL ve üzeri iç giyim alışverişi yapan herkese Pembe Kurdele Paketi hediye ediliyor.

Erol Öztürkoğlu: “Tek bir erken teşhise bile aracı olabildiysek ne mutlu bize”

Fibaemeklilik Genel Müdürü Erol Öztürkoğlu, konuya ilişkin şunları söyledi:

“Dört yıldan bu yana devam ettirdiğimiz Pembe Kurdele projemiz ile milyonlarca kişiye ulaşarak kadın sağlığı konusunda farkındalık yaratma hedefine doğru önemli adımlar atmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Sosyal sorumluluk alanında ödüllü bu projemiz, aynı zamanda sektörde benzeri olmayan Pembe Kurdele Paketi'ni de kapsıyor. Bu kez, grup şirketimiz Marks & Spencer iş birliğinde yürüttüğümüz kampanya ile Pembe Kurdele Paketi hediye ederek daha fazla kadının sağlığını koruyucu şemsiyemiz altına almayı hedefledik. Türkiye’de en yaygın kanser türü olan meme kanseri, erken teşhis ile yüzde 98 oranında tedavi edilebiliyor. Pembe Kurdele ile eğer tek bir erken teşhise bile aracı olabildiysek, fark yaratabildiysek ne mutlu bize. Paketimiz, herhangi bir kadın kanseri türüne yakalandığınızda bunu belgelemenizden 30 gün sonra, hastane faturası gibi ek bir belge gerekmeden teminat tutarının nakit olarak ödenmesini sağlıyor. Böylece kişi, bu tutarı ister tedavi masraflarında, isterse farklı ihtiyaçları için kullanabiliyor. Kanser gibi bir hastalığın, ailevi sorumlulukları da üzerinde taşıyan kadınlarımız açısından ne tür zorluklar ve hastalık dışı ek masraflar yaratabileceğini biliyor ve bu noktada onları desteklemeyi çok önemsiyoruz. Üstelik de AÇEV’e bağış yapıyor ve bilinçlendirme kampanyamızı bu yöntemle daha da güçlendiriyoruz.”

Bir “pembe kalem” ile hayata destek

Fibaemeklilik, “Pembe Ekim”de aynı zamanda Marks & Spencer iş birliğiyle, AÇEV’in yürüttüğü “Genç Kadınlar ile Hayat Dolu Buluşmalar” projesine de destek oluyor.

Ekim ayı boyunca Marks & Spencer mağazalarında satılan “pembe kalemler”den elde edilecek gelirin tamamı ve Fibaemeklilik tarafından yapılacak bağış AÇEV’in “Genç Kadınlar ile Hayat Dolu Buluşmalar” projesine aktarılacak.

Projenin amacı; aktif bir birey olarak eğitimine devam etmek, sağlıklı olmak, çocuklarının gelişimini desteklemek, etkili okuyup yazmak ve hayatı yakalamak isteyen genç kadınlara destek olmak.

Pembe Kurdele nedir?

Pembe Kurdele, konuyu yalnızca kanser haftası, kadınlar günü gibi özel günlerin yanı sıra, tüm yıl boyunca ele alması ile benzer projelerden farklılaşıyor.

Pembe Kurdele Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında Türkiye Meme Vakfı’nın (MEVA) yürüttüğü "Farkındayım Korkmuyorum Arkadaşıma Anlatıyorum " Akran Eğitimiprojesi desteklenerek doğrudan eğitim modeliyle 10,072 genç kıza ve 30 binin üzerinde bir ekosisteme ulaşılmıştır.

Pembe Kurdele Paketi’nden elde edilen gelirin belli bir kısmı ile AÇEV’in yürüttüğü“Kadınların Eğitimi, Ailelerin Sağlığı ve Mutluluğu” kampanyasına bağış olarak aktarılmıştır.

Her ayın son perşembe gününü özmuayene günü ilan edilerek kampanyanın videosu ile tüm kadınlar her ay bir kez düzenli olarak özmuayene yapmaya davet edilmektedir. Kampanya kapsamında, “Pembe Kurdele”nin Facebook, Instagram ve Youtube hesaplarında meme sağlığı farkındalığı konusunda paylaşımlara yer veriliyor.

 
 

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» Bu tır sadece destek taşımıyor, umut ve iyilikte taşıyor…
» İlişkilerin kabusu vajinusmus’un tedavisi mümkün!
» Kolon kanserinin önemli sinyallerinden biri!
» Daha fazla su içirecek ipuçları
» Ekrana bakarken mutlaka göz kırpın, yoksa!
» Polikistik over sendromunda beslenme önerileri
» D vitamini eksikliği, hamilelik ihtimalini yarı yarıya düşürüyor
» Yaşlılığın kaçınılmaz bir sonucu değil!
» Türk halkı sağlık sorunlarını hastaneden önce internete danışıyor
» Mevsim geçişinde hasta olmamak için 8 öneri!
» Gözlerin sinsi düşmanı glokom kör edebilir
» Her iki ergenden biri tırnak yiyor!
» Bebek sahibi olmanın önündeki gizli engel!
» "Erken ergenlik" Diye paniğe kapılmayın
» Uykusuzluk çekenler dikkat!
» Şeyda Coşkun ile Zayıflayan Gülben Ergen Kilosunu Nasıl Koruyor?
» Gebeliğin son üç ayındaki kabuslarla nasıl başa çıkılır?
» Kadınlara özel "Kendine iyi bak" tüyoları
» Tiroid Kanseri ve radyoiyot tedavisi hakkında merak edilenler
» Sosyal medyadaki diş kliniklerine dikkat!
» Glokom bebekleri de tehdit ediyor
» Miyopi hastaları dikkat!
» Bir kadının en güzel makyajı gülümsemesidir
» Lazer epilasyon kısırlık yapar mı ?
» Tüp bebekte Türk buluşu