Kadının duygusal kodları

19 Kasım 2018 Pazartesi 12:00
12
14
16
18

Dünyada ve Türkiye’de güzellik trendleri değişiyor. En son yapılan araştırmalar gösteriyor ki yeni trend “Kadının Duygusal Kodları”.

Allergan Türkiye Genel Müdürü Kaniye Onat’ın ev sahipliğinde 15 Kasım Perşembe günü gerçekleşen toplantıya sunumlarıyla katılan Medikal Estetik Hekimi Dr. Mustafa Karataş ve Allergan Türkiye Medikal Estetik İş Birimi Direktörü Cemil Dedeoğlu; dünyada ve Türkiye’de gelişen Medikal Estetik Trendlerini ve son yapılan araştırmanın sonuçlarını paylaştı

Dünya genelinde 17 bin çalışanıyla 100’ün üzerinde ülkede yenilikçi ilaçlar, tıbbi cihazlar ve biyolojik ürünler geliştirerek hizmet sunan global biyofarmasötik şirketi Allergan Türkiye, 15 Kasım Perşembe günü Medikal Estetik Trendleri’nin paylaşıldığı toplantıya ev sahipliği yaptı. Toplantıya sunumlarıyla katılım gösteren Medikal Estetik Hekimi Dr. Mustafa Karataş ve Allergan Türkiye Medikal Estetik İş Birimi Direktörü Cemil Dedeoğlu da Türkiye’de son yıllardaki medikal estetik trendlerinde değişen yaklaşımları ele aldılar.

Toplantıda Allergan Türkiye’nin faaliyetlerinden bahseden Allergan Türkiye Genel Müdürü Kaniye Onat; “Sağlık ve güzelliği buluşturan tek ilaç şirketi olan Allergan’ın sektördeki firmalardan çok farklı bir konumda olduğunu söyleyebiliriz. Sahip olduğumuz açık Ar-Ge modelimiz sayesinde bugün orta ve son aşamada olan 45’in üzerinde ürün geliştirme programıyla ilaç sektöründe en geniş yeni ürün portföylerinden birine sahibiz. Türkiye’de de göz sağlığı, medikal estetik, nörolojik bilimler ve ürolojiden oluşan alanlarda hizmet veriyoruz” dedi.

Allergan Türkiye’nin hem dünyada hem de Türkiye’deki geniş ürün portföyü ile medikal estetik alanındaki öncü ürünlerden bahseden Allergan Türkiye Medikal Estetik İş Birimi Direktörü Cemil Dedeoğlu; “Allergan olarak tüketicilerin duygularına odaklanıyor, çalışmalarımızı bu yönde sürdürüyoruz. Medikal Estetik konusunda özellikle karar verme aşamasında hastaların hekimlerine hekimlerin ise kullandıkları ürünlere güven duyması en önemli konu olarak karşımıza çıkıyorGeliştirdiğimiz tüm ürün ve hizmetlerde firma olarak güven odaklı yaklaşımlar sunuyoruz” dedi.

Medikal estetikte yeni bir dil: Duygusal Kodlar

Dünyada ve Türkiye’deki güzellik trendlerinden ve medikal estetikte duygu odaklı yaklaşımın önemine değinen Medikal Estetik Hekimi Dr. Mustafa Karataş “Medikal Estetik konusunda yapılan son araştırmalar gösteriyor ki kadınlarda duygusal kodlar ön plana çıkıyor. Dünyaca ünlü estetik cerrahı Dr. Mauricio de Maio’un hayata geçirdiği yeni bir yaklaşım olan MD Codes, genel olarak yüzün ifadesiyle ilgilenir. Yüzü; yanak, çene ve dudaklar gibi sekiz ana bölgeye ayırır. Belirli enjeksiyon noktalarına küçük bir dokunuşla, yüz mimarisinin oluşturulmasını sağlar. Bu yaklaşım uygulamayı gerçekleştirecek olanlara ürün seçimi, uygulama derinliği ve anatomik olarak dikkat edilmesi gereken bölgeleri içeren detaylı teknik bir rehber sunuyor. MD Codes, kişilerin bireysel ihtiyaçları göz önüne alınarak yapılmalı. Bu yaklaşımla, uygulamayı yapacak olan uzman, hastası için en iyi sonucu ortaya çıkarak kişiye özel bir tedavi planı tasarlamak için ihtiyaç duyduğu ipuçlarını sahip olabilir” dedi.

 
 

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» Periler çok mutlu
» Görsel Dünyada, ‘Kadın Evde, Erkek Her Yerde’
» Aston Martin’in ilk ’suv’u ’DBX’ sahneye çıkmaya hazırlanıyor
» İngiliz efsane Aston Martin’in hikayesi…. Since 1913!
» Kafkas rüzgarı İzmir’de esecek
» Odunpazarı’nda çocuklar deneyerek öğreniyor
» İstanbul Boğazı’nın 60 ‘incisi’ alıcı bekliyor
» Şişecam Topluluğu 6 milyar cam şişeye eşdeğer atığı geri dönüşüme kazandırdı
» Sahneden kadına şiddeti lanetledi
» Dünyaca ünlü yıldızlar 2019 Pırellı takvimi galasında buluştu
» Visa UEFA Kadınlar Futbolu ana sponsoru oldu
» Neslihan Atagül Doğulu, Yıldızı Parlayanlar ile buluştu
» Avukat Özce Öztürk Boğa: “Kadınlar haklarını bilmeli”
» ’Altın Kalpli’ Kadınlar şehit çocuklarını unutmadı
» "Koçtaş kampüs" Açıldı
» Avrupa Bisiklet Rotası Ağı Çalıştayı ’Fuar İzmir’de yapıldı
» Uluslararası Sivil Havacılık Günü’nde sosyalbenli çocuklar bir arada
» Bağbaşı Yaylası’na mevsimin ilk karı düştü
» TÜSİAD Yönetim Kurulu Anıtkabir’i ziyaret etti
» Dünya Fütüristleri arasında bir Türk Kadını: Ufuk Tarhan
» Denizli’nin başarılı kadınları öğrencilerle buluştu
» “Bu proje İzmir’in önünü açacak”
» Müren Balığı hakkında merak edilen gerçekler…
» Şevval Sam Yılbaşı Gecesi Hilton Istanbul Maslak’ta
» “Atatürk’e ve Cumhuriyet’e dört elle sarılalım”