iSight ile görmek, herkesin hakkı!

28 Kasım 2017 Salı 19:00
12
14
16
18

EYAFEXPO’17, engelli bireylerin hayatını kolaylaştıran son teknoloji ürünlerin ilk kez kullanıcı ile buluştuğu bir platform olarak da öneme sahip. Yeni teknolojilere ev sahipliği yapan fuarın bu yılki gözde ürünlerinden biri de az gören bireylerin görmesini sağlamak üzere geliştirilmiş bir teknoloji: iSight.

iSight, az gören bireyler için ezber bozan bir çözüm. Gözlük formunda hazırlanan eSight, bünyesinde bir HD video kamera ile iki adet OLED ekran barındırıyor ve beraberinde özel bir kontrol ünitesi ile geliyor. Kişilerin baktıkları noktaları kayıt altına alan HD kamera, bu video görüntüsünü kontrol ünitesine gönderiyor ve seçilen kişisel ayalar ile özel algoritmalar doğrultusunda işlenen bu görüntü bu kez ekran üzerine getiriliyor. Sonuç olarak her zaman net bir okuma ve izleme performansı elde edilmiş oluyor. Farklı renk, yakınlaşma ve kontrast ayarlamalarına izin veren kontrol ünitesi, isteğe bağlı olarak aktarılan görüntünün dondurulmasını da sağlayabiliyor.

ESight, çeşitli görme bozuklukları ve her gün çözüm aramaya devam edilen pek çok hastalık için çalışıyor. Bunlar; Maküla Dejenerasyonu, Diyabetik Retinopati, Stargardt Hastalığı, Oküler Albinizm, Optik Atrofi, Optik Sinir Hipoplazisi, Kon-Rod Distrofisi, Nistagmus, Glokom ve Prematüre Retinopatisi.

Ulusal ve uluslararası ölçekte engellilere özel ürün, teknoloji ya da hizmet sunan kuruluşları bir araya getirecek olan EYAFEXPO’17, aynı zamanda %100 istihdam hedefli Engelsiz Kariyer Günleri ile iş arayan engelli adaylar ile engelli aday arayan firmaları buluşturacak. Türkiye’nin ilk engelliler haber ve bilgi kaynağı Yasadikca.com,

EYAFEXPO’17’de Karsan’ın destekleriyle ilk kez ‘Yaşadıkça Engelli Farkındalık Ödülleri 2017’yi düzenleyecek. Yasadikca.com’da yer alan haberler arasında toplumun engellilik konusunda önyargı ve ayrımcılığa karşı bilinçlendirilmesi, örnek rol model olması, sosyal fayda ve sosyal etki oluşturarak kamuoyunda farkındalık yaratılması gibi kriterler üzerinden yapılan değerlendirmeler sonucu, engelli hedef kitle için profesyonel yaklaşım, duyarlılık ve farkındalık örneği sergileyen kurum ve kuruluşlara ödüller verilecek.

Alanında dünyanın en büyük 6 organizasyonu arasında yer alan Engelsiz Yaşam Fuarı EYAFEXPO, 30 Kasım’da kapılarını açıyor. İstanbul Fuar Merkezi 11. Hol’de 03 Aralık’a kadar sürecek olan fuar, engelli ve bakıma muhtaç kişilerin yaşam kalitesini arttıracak yüzlerce ürüne ev sahipliği yapacak.

 


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» Kilim Mobilya’dan "Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı"na tam destek
» Demet Cengiz "Aşk Olsun"
» 25 yılda Konya büyüklüğünde tarım alanını kaybettik
» Şirketler 50 çocuğu hayata bağlamak için koşacak
» Bursa’nın Perileri galibiyetle bitirdi
» Balkanlar İzmir’de buluşuyor
» Reklamın cinsiyeti erkek
» Okçuluk şampiyonası Kayseri’de yapılacak
» Canan Tan okurlarıyla buluştu
» Artık boşanmış anneler de çocuklarına kendi soyadlarını verebilecek
» FİBA Grubu meşaleyi yaktı
» Sınır aşan dostluk
» MilyonFest’e geri sayım başladı!
» Otizmli Çocuklar İçin Sercan Badur ve Alper saldıran bir araya geldi!
» Çocuklar baleyi Odunpazarı’nda öğreniyor
» FMV Işık Okulları, TEDxYouth’ta ilham veren fikirleri bir araya getirdi
» L’Oréal, cinsiyet eşitliği konusunda Avrupa lideri oldu!
» Yetenekli çalışan adayı bulmak zorlaştı
» Annelerini örnek alıp spora başladılar
» “Güçlü Kızlar ile Güçlü Yarınlar” Hayal Değil
» Biz unutabiliriz, Sen Unutma …
» Zeynep Gözübüyük ile Anne ve Bebekler Yogada buluştu!
» Reklamcılığa duyulan aşktan doğan Kristal Elma Türk yaratıcılığını dünyaya açacak
» Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine Ulaşmak İçin Kız Çocuklarını Güçlendirelim
» Neptün SOYER "Devletimizin üreticiye daha fazla destek olması gerekiyor"