iSight ile görmek, herkesin hakkı!

28 Kasım 2017 Salı 19:00
12
14
16
18

EYAFEXPO’17, engelli bireylerin hayatını kolaylaştıran son teknoloji ürünlerin ilk kez kullanıcı ile buluştuğu bir platform olarak da öneme sahip. Yeni teknolojilere ev sahipliği yapan fuarın bu yılki gözde ürünlerinden biri de az gören bireylerin görmesini sağlamak üzere geliştirilmiş bir teknoloji: iSight.

iSight, az gören bireyler için ezber bozan bir çözüm. Gözlük formunda hazırlanan eSight, bünyesinde bir HD video kamera ile iki adet OLED ekran barındırıyor ve beraberinde özel bir kontrol ünitesi ile geliyor. Kişilerin baktıkları noktaları kayıt altına alan HD kamera, bu video görüntüsünü kontrol ünitesine gönderiyor ve seçilen kişisel ayalar ile özel algoritmalar doğrultusunda işlenen bu görüntü bu kez ekran üzerine getiriliyor. Sonuç olarak her zaman net bir okuma ve izleme performansı elde edilmiş oluyor. Farklı renk, yakınlaşma ve kontrast ayarlamalarına izin veren kontrol ünitesi, isteğe bağlı olarak aktarılan görüntünün dondurulmasını da sağlayabiliyor.

ESight, çeşitli görme bozuklukları ve her gün çözüm aramaya devam edilen pek çok hastalık için çalışıyor. Bunlar; Maküla Dejenerasyonu, Diyabetik Retinopati, Stargardt Hastalığı, Oküler Albinizm, Optik Atrofi, Optik Sinir Hipoplazisi, Kon-Rod Distrofisi, Nistagmus, Glokom ve Prematüre Retinopatisi.

Ulusal ve uluslararası ölçekte engellilere özel ürün, teknoloji ya da hizmet sunan kuruluşları bir araya getirecek olan EYAFEXPO’17, aynı zamanda %100 istihdam hedefli Engelsiz Kariyer Günleri ile iş arayan engelli adaylar ile engelli aday arayan firmaları buluşturacak. Türkiye’nin ilk engelliler haber ve bilgi kaynağı Yasadikca.com,

EYAFEXPO’17’de Karsan’ın destekleriyle ilk kez ‘Yaşadıkça Engelli Farkındalık Ödülleri 2017’yi düzenleyecek. Yasadikca.com’da yer alan haberler arasında toplumun engellilik konusunda önyargı ve ayrımcılığa karşı bilinçlendirilmesi, örnek rol model olması, sosyal fayda ve sosyal etki oluşturarak kamuoyunda farkındalık yaratılması gibi kriterler üzerinden yapılan değerlendirmeler sonucu, engelli hedef kitle için profesyonel yaklaşım, duyarlılık ve farkındalık örneği sergileyen kurum ve kuruluşlara ödüller verilecek.

Alanında dünyanın en büyük 6 organizasyonu arasında yer alan Engelsiz Yaşam Fuarı EYAFEXPO, 30 Kasım’da kapılarını açıyor. İstanbul Fuar Merkezi 11. Hol’de 03 Aralık’a kadar sürecek olan fuar, engelli ve bakıma muhtaç kişilerin yaşam kalitesini arttıracak yüzlerce ürüne ev sahipliği yapacak.

 


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» Bisikletçiler "Engelsiz Bir Dünya İçin" Avrupa yollarına düştü.
» Organik besleniyorlar
» Bu çocuklar çok şanslı
» Mersin’de Kıyı Düzenlemesi Fikir Projesi Yarışması ödülleri sahiplerini buldu
» Tohum Otizm Vakfı ve Teknosa’dan semptom reklamar
» Masal şatosu 4. Çocuk akademisi sona erdi
» Sevimli dostlarımız için keyif ve keyifin adresi: Fizyopet Köpek Oteli
» b-smart akıllı iş platformu ile akıllı iş yapma dönemi başladı
» Güneş gözlüğü seçimi yaparken burcunuzdan ilham alın!
» Dünya balıkçılıkta en iyi yıllarını geride mi bırakıyor? Yeni FAO raporuna göre bunu söylemek için çok erken
» Devamlılık Hatası: Müzakerenin Koreografisi Gökcan Demirkazık ile İş Yorumları
» Bebekli tatilde valizde olmazsa olmazlar
» Annem, Pastam ve Ben’ yarışmasının kitapçığı çıktı
» Gaziantep “Kentimi Seviyorum” kampanyasında 8’inci oldu
» Urla’da kum deniz zamanı
» Büyükler Evlenir, Çocuklar Sevinir!
» “Çocuk Anlatır Sen Dinle! İstismarı Önle!”
» Çocuklarda reflü sıklığı artıyor mu?
» Gaziantep’te Dünya’nın ilk ve tek Fıstık Müzesi’ni açılacak
» “Yabancılarla konuşma!” uyarısı dijital dünyada ne kadar işe yarıyor?
» Bodrum’da oyunla çocukları kendilerini korumayı öğretiyorlar
» Akdeniz’in ilk çocuk şehri QCity, Ela Quality Resort Belek’te kuruldu
» Tasarlamayı seven yaratıcı kızlar için “Gel-a-Peel” setleri
» Dikiş dikmek kadınlara iyi geliyor
» Başarılı bir kariyer için edinmeniz gereken 5 yetkinlik