İş Dünyasından Down sendromlular yararına konser

16 Mayıs 2017 Salı 09:00
12
14
16
18

İş dünyasının önemli isimlerinden oluşan C Majör İş'ten Sesler Korosu, İstanbul Down Sendromu Derneği yararına konser verdi. İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilen konserde ünlü sanatçılar Alişan, Özgün ve Ege misafir sanatçı olarak yer aldı.

Türkiye’de başta çocuklar ve gençler olmak üzere nüfusu harekete geçirmek ve geleceğin sağlıklı toplumunu oluşturmak için iş dünyasının önde gelen başarılı isimleri tarafından 2016 yılında kurulan C Majör İş’ten Sesler Korosu 15 Mayıs Pazartesi günü gerçekleştirilen konserden elde edilecek tüm geliri İstanbul Down Sendromu Derneği’ne bağışladı. Sianji Group Yönetim Kurulu Başkanı Recai Çakır, DenizBank CEO’su Hakan Ateş, Atasay Group Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Kamer, Dedeman Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Murat Dedeman, Ener Holding Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Işık, Proje Koordinatörü ve Koro Şefi Nergis Yıldırır ve Orkestra Şefi Keman Virtüözü Muhammed Yıldırır’ın girişimleriyle kurulan C Majör İş’ten Sesler Korosu izleyicilere unutulmaz anlar yaşattı.

Yeliz Yesilmen’in sunuculuğunu gerçekleştirdiği konserde açılış konuşmasını yapmak üzere sahneye davet edilen Sianji Group Yönetim Kurulu Başkanı ve ayrı zamanda C Majör İş'ten Sesler Korosu'nun kurucusu Recai Çakır, 2016 yılında kurulan koronun ilk konserini, Dünya Engelliler Vakfı koordinatörlüğünde 30 Kasım 2016'da Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda verdiğini anlatarak, ikinci konserlerini de bu akşam gerçekleştirdiklerini söyledi. Çakır, koroda yer alan iş adamlarına, üst yöneticilere ve konseri dinlemeye gelenlere teşekkür etti.

OTUZ DOWN SENDROMLU GENÇ 2018’DE ÇALIŞMAYA BAŞLAYACAK

Konser öncesi konuşma yapan İstanbul Down Sendromu Derneği Başkan Yardımcısı ve Uluslararası Down Sendromu Federasyonu Genel Sekreteri Aydan Gömügen Tuncay ise, derneğin down sendromlu çocuklara istihdam ve eğitim konularında yardım amacıyla kurulduğunu belirtti. Tuncay, "Misyonumuz, 18 yaşına kadar eğitim almış ama 18 yaşından sonra evlerine dönen gençlere, evlerine kapanmadan bir iş sağlamaktır. Bunun ilk örneğini, 23 hafta süren Down Şefler projesiyle hayata geçirdik ve şu anda üç gencimiz Eylül ayından itibaren işe başlayacak. Hedefimiz önümüzdeki sene 30 down sendromlu gencimize mesleki eğitimi verip onlara istihdam sağlamak. Bunun için İngiltere merkezli Marriott Otelleri zincirinin Türkiye’de bulunan otellerinde işe başlamaları için görüşmeler tamamlandı" diye

konuştu. İstihdam projelerinin devam edeceğini aktaran Tuncay, kendilerine destek veren herkese teşekkür etti.

Proje Koordinatörü ve Koro Şefi Nergis Yıldırır ile Orkestra Şefi Keman Virtüözü Muhammed Yıldırır'ın yönettiği, 60 kişilik iş adamları ile üst düzey yöneticilerden oluşan ve 45 kişilik senfoni orkestrasının eşlik ettiği koro, sevilen 25 şarkıyı, hem koro halinde hem de solo olarak seslendirdi. Söylenen parçalara, katılımcılar da eşlik etti.

 

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» Zeki Müren’in adı notalarda yaşıyor
» Ünlü oyuncu Yılmaz Gruda Çivi Kabare tiyatrosunu kurdu
» İlhan Şeşen tüm dinleyicilerini " Ciddi eğlence"ye davet ediyor
» 4. İstanbul Tasarım Bienali Milano Tasarım Haftası’nda
» İş Sanat’ta sezonun son ayı yine dopdolu
» 8. Eskişehir Opera Bale günleri başlıyor
» Tiyatroda yılın en iyilerini eleştirmenler belirledi
» Yerli sahnenin güçlü kadın vokalleri
» Funda Arar Bursa’da engelleri kaldırdı
» Atiye’den Samsung Galaxy Studio için özel konser
» Tarkan’ın son klibi “Çok Ağladım”
» Adana Tiyatro festivali son haftasında
» Kemanın Parlayan Yıldızları
» 37. İstanbul Film Festivali Ödülleri Sahiplerini Buldu
» 46. İstanbul Müzik Festivali "Yarının Kadın Yıldızları" Belirlendi
» Salon’da Bu Hafta: Colin Stetson Ex Eye ve Everything Everything Sahneyi devralıyor
» Gamze Şiriner, “Temas/Contact” Sergisi izleyiciyle “temas” kuruyor
» Balkan İzleri ’bis’ yaptı
» ’’Kelebek Olmalıydık’’ resim sergisi açıldı.
» Mayıs’ta Salon’da
» Şehir Tiyatroları’nda 34.Çocuk Şenliği başlıyor
» British Council’dan ‘Kültür ve Sanat Alanında Kadın ve Liderlik’ Programı
» 16. Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali Mersin’de
» Şehir Tiyatrolarında bu hafta
» Şebnem Ferah yepyeni şarkılarıyla bu yılda Koç spor fest’te!