IRONMAN 4’üncü Kez Belek’te gerçekleşti

28 Ekim 2018 Pazar 16:00
12
14
16
18

Dünyanın en büyük spor organizasyonları arasında gösterilen “Ironman 70.3 Turkey” bu sene 27-28 Ekim 2018 tarihleri arasında Antalya Belek’te gerçekleşti. Mekan sponsorluğunu The Land of Legends’ın yaptığı yarışma 1700’ü aşkın sporcunun katılımıyla toplamda 4 bini aşkın ziyaretçiyi Belek’te ağırladı. Yarışmanın erkekler kategorisinin kazananı Ukraynalı Sviatoslav Tsvetkov olurken, kadınlarda birinciliği Rus sporcu Inna Tutukina aldı.

Dünyanın en prestijli ve popüler yarışı olan “Ironman 70.3 Turkey” The Land of Legends’ın mekan sponsorluğunda Antalya Belek’te yapıldı. Mekan sponsorluğunu The Land of Legends’ın üstlendiği güç, irade ve yarışmayı tamamlama odaklı yarışlarda yüzme, koşu ve bisiklet branşları yer aldı.

Dünyanın en prestijli ve popüler yarışı olan “Ironman 70.3 Turkey” The Land of Legends’ın mekan sponsorluğunda Antalya Belek’te yapıldı. 27-28 Ekim 2018 tarihlerinde organize edilen Ironman 70.3 Turkey’e 370’i yerli olmak üzere toplamda 70 ülkeden 1700’ü aşkın sporcu katıldı. Sporcuların aileleriyle birlikte Belek’te 4 bin kişilik bir katılıma sahne olan Ironman 70.3 Turkey, Antalya’nın yüksek sezon dışında kalan dönemine de önemli bir destek sağladı. 4 bin kişilik bir turizm hareketi oluşturan Ironman 70.3 Turkey, bölgedeki otel doluluklarına katkı yaparken, bölgenin tanıtımına ve ülke imajına da ciddi bir destek sağladı. 

Ironman mücadeleleri Kadriye Beach’te yüzme yarışı ile başladı. Yüzme parkurunu geçen sporcular daha EXPO alanından geçerek bisiklet parkurunu aştı. Son olarak The Land of Legends’a gelen sporcular koşu parkurunu da tamamlayarak yarışmayı bitirdi. Erkekler kategorisinde birinciliği Ukraynalı Sviatoslav Tsvetkov alırken, ikinciliği ve üçüncülüğü Rus sporcular Platon Kiselev ve Denis Krestin elde etti. Kadınlarda ise liderliği Rus Inna Tutukina kazanırken, ikinci İsviçreli Oriana Heer, üçüncü ise Alman Saskia Kas oldu.

Her sene olduğu gibi bu sene de yarışmaya ek olarak 4-12 yaş grubundaki 600 çocuk geleceğin Ironman’i olmak için yarıştılar. Yerli ve yabancı minik sporcuların 27 Ekim Cumartesi mücadele ettiği Ironkids çocukları spora özendirmeyi amaçlıyor. 

Dünyanın en zorlu sporları arasında yer alan ve yüzme, bisiklet ve koşu olmak üzere üç spor dalının bir arada gerçekleştirildiği triatlon yarışı olan Ironman 70.3 Turkey’de en genci 18, en yaşlısı 72 yaşında olmak üzere 1700’ü aşkın sporcu, 500’ü aşkın gönüllü çalışan ile bu sene de izleyenlere unutulmaz anlar yaşattı.

 


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» Conrad İstanbul Bosphorus’tan “Fındıkkıran” Geçti
» L’oréal Türkiye’den bilim kadınlarına 75 Bin TL’lik burs
» Masal Şatosu’nda Camdan hayaller
» Arda ile Ceren çocuklarla buluştu.
» Kayseri’nin şampiyon sultanları
» Atletizm Branşı Sporcumuz Gülçin Güreşçi Yine Kürsüde!
» Ben Anneyim
» “Sarı Melekler”in yeni yol arkadaşı OPET
» Gaziantep Kolej Vakfı öğrencileri akademik başarılarıyla gündemde
» Gaziantep kolej vakfı sultanları filenin namağlup şampiyonu
» Yavaş Gıda Akımı Türkiye’de de yaygınlaşmalı
» İstanbul Art Show kapılarını açtı
» Demet Akalın ’Madonna Gibiyim’
» Yeni yıla MAGical Night ile büyülü başlangıç
» Marka Konferansı, Gala Parti ile sona erdi
» Mersin Kenti Edebiyat Ödülü Şair, Yazar İpek Ongun’un
» MARKA 2018 Gündem yarattı, 2019’un yol haritasını çizdi
» Tüketimin geleceği için işletme modelleri
» Yeni yıla mutlu ve huzurlu girmenin 10 yolu
» Kadın kurucusu olan girişimlere ilgi artıyor
» İyilik varsa umut var
» Dünyayı daha yaşanabilir yapıyorlar!
» Vuslat’ın 745. Yılında Suzidilâra Makamında Mevlevî Âyini
» Dünyanın en ünlü kadın otomobil vlogger’ı Vadistanbul’da
» MARKA 2018 Büyük coşkuyla bitti