YAZARLAR Hayriye Gönen
12
14
16
18
01/06/2018 19:46
Sürpriz Gelişmeler İle Başlayan Girişimcilik

Değerli okurlarım  nihayet yaz mevsimine girdik ve Haziran ayı geldi çattı. Hepimizin Ramazan ayı ve yaz tatilinin çok güzel geçmesi dileği ile bu ay sizlere farklı sektörden iki genç  bayan girişimcimiz Serpil Akyazıcı ve Nilüfer Dursun hanımı  tanıtmak istiyorum.

Serpil  Akyazıcı hanım ile çalışma hayatımda kendisi kurumsal  yabancı bir firmada yönetici  pozisiyonunda iken tanışmıştım.  Birlikte bir  yabancı yöneticinin yaşadığı problemli işi  başarı ile neticelendirmiştik.  Kendisi ve arkadaşı Nilüfer Dursun hanım  uluslararası yabancı evden eve nakliye yapan bir firmada  hem çalışıyor hem de yüksek lisansını yapıyordu. Serpil hanım kendisine  kısa süreli hedeflediği bu işi sonraları kendisine  eğlenceli ilgi çekici hale gelmiş ve işi sayesinde dünyanın değişik yerlerinden çeşitli değerli güzel insanlarla tanışıyor ve  onlara Türkiye’ye yerleşme süreçlerinde destek oluyordu. Serpil hanım ve Nilüfer hanım yabancı bir firmada Türkiye’ye gelen bir yabancıların yeniden yerleşimine yönelik danışmanlık hizmetleri yani “relocation services” hizmeti veriyorlardı.Ve Serpil hanım 12 yıl çalıştığı başarılı olduğu firmasının yönetim değişikliğinde  kendisine yeni bir rota belirleyerek işten ayrılmayı tercih etmişti. Ve bu arada 2005 yılından  beri  birlikte çalıştığı arkadaşı Nilüfer Dursun hanımda  Serpil hanım ayrılınca firmadan ayrılma kararı alarak Sevgili Serpil Akyazıcı hanıma gel ikimiz bu işi kendimiz yapalım dediği an bu iki genç bayanın Girişimcilik öyküleri de başlamış oldu. Önce Esentepe de bir ofis tutuyorlar sonra marka çalışmaları yapıyorlar ve firmalarının  vizyonunu  belirleyerek iki ortak başarı ile Garanti Istanbul  Mobility  Services şirketini kurarak  girişimlerini gerçekleştiriyorlar ve bu harika girişimci bayanlar  6 yıldır sektörde kalıcı olmayı  başardılar. Ben işim gereği relocation ihtiyacım olduğunda gururla onlara müracaat ederek destek almanın güvenli iş yapmanın keyfini yaşıyorum.

Sevgili Serpil Akyazıcı hanım ve Nilüfer Dursun hanımın tesadüfen adım attıkları Girişim öykülerinin başarılarının kilit anahtarı  cesaretleri ve  iş deneyimlerinin çok iyi olması ve sektörü çok iyi tanımaları.

İşleri çok  yoğun ve stresli ama yaptıkları  işi çok sevdikleri için bir gün bile hallerinden şikayetçi değiller . Hergün farklı ülkeden, farklı kültürden insanlar ile tanışmak, onlara hayatlarının en telaşlı ve hassas zamanlarında  yardımcı olmak, onların hayatlarının tam da içine girmek ve herşeyin yolunda gitmesi için ellerinden  gelenin en güzelini yapma hissi ile ilk günkü  şevk ile çalışmalarını başarı ile sürdürmekteler.  İşe başlarken , kendi işimizi yapacağız  az yorulacağız, diyen bu başarılı iki bayan girişimcimiz  şu an ofiste geç saatlere kadar farklı ülkelere saat farkını hiçe sayarak  özveri ile çalışmaktalar.

Nilüfer Dursun hanım ın siz girişimci adaylara önerileri :

Bildiğiniz işi yapın.

Güvendiğiniz insanlarla yola çıkın.

Asla ve asla vaz geçmeyin.

Müşterilerinizi memnun etmek prensibiniz olmalı.

Serpil Akyazıcı hanımın siz girişimci adaylara önerileri :

Sektörde kendinizi devamlı güncel tutun.

Yurtdışı marketing  ağınızı  kurun.

Kaliteli hizmet verin.

Ve hayallerinizi gerçekleştirecek adımları atmaktan çekinmeyin.

Önemli olan başlamak.

Evet bu ay ki yazımda  tanıdığımız bu genç iki bayan girişimcimize sektörde nice yıllar başarılar diliyor siz girişimci adaylarımıza haydi sırada sizin Girişim öykünüz var hazır mısınız ? diye soruyorum ….

Hazır mıyız ?

Temmuz  sıcağında  sıcacık  başarı  ile  dopdolu  bir  bayan  girişimcimizin öyküsünde  buluşmak üzere … Sevgi ile kalın !

Önceki Yazılar :

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :