YAZARLAR Hayriye Gönen
12
14
16
18
03/02/2018 15:51
Kadınlar mühendis olursa girişimlerinde başarılar kaçınılmaz olur!...

Bugün Şubat ayının ilk günü …

Yeni yazım ile siz değerli okurlarım ile buluşmak çok güzel …

Bugün sizlerle kendisini katıldığım girişimcilik eğitiminde tanıdığım genç bayan girişimci Filiz Gökçe’nin başarılı girişim öyküsünü paylaşmak istiyorum. Sevgili Filiz İstanbul Üniversitesinden mezun olduktan sonra tanınmış inşaat firmalarında 10 sene inşaat mühendisi olarak çalışıp, sektörde kazandığı deneyimle 2007  yılında kendi şirketini  “ ERKE Danışmanlık  Eğitim Hizmetleri ve Mühendislik Ltd. Şti’ni ”   kurmuş.

Firması hakkında bilgiyi sizlerle de reklam amaçlı değil genç bir bayanın neleri isterse başarabileceğini görmemiz için paylaşmak istedim ve sizlerde eminim okuyunca bayan olarak hayranlık duyacaksınız.

ERKE Danışmanlık Eğitim Hizmetleri ve Mühendislik Ltd.Şti. ;  köprü, viyadük, otoyol, alışveriş merkezi, havalimanı, toplu konut, altyapı & üstyapı vb. sanat yapıları inşasında ülkemizin önde gelen firmalarında inşaat mühendisi olarak görev yapıldıktan sonra  bu bilgi ve deneyimle 2007’de kurulmuş bir şirket. İş sağlığı ve güvenliği  alanında sadece inşaat sektöründe çalışan ERKE; 36 anahtar teslim proje gerçekleştirmiş.

Ülkemizde, ağır ve tehlikeli sınıftaki kapsamındaki inşaat  sektöründe on binden fazla insana hizmet verip de iş kazası yaşatmayan  firma olmayı başarmış ERKE. Bu başarıyı sevgili bayan girişimci Filiz Gökçe, hizmet verdiği firmalarda sürdürülebilir, uygulanabilir ve ölçülebilir iş güvenliği politikaları geliştirerek kazandığı deneyimlerle sağlamış.

Ve ben sevgili Filiz Gökçe’ye firması olduğu halde  neden bu eğitime katıldığını sorduğumda yeni projesini gerçekleştirmeden önce böylesi bir eğitim ile kendisindeki eksiklikleri gidermek ve finansman yönünden güçlü bir adım atmak istediğini anlatmıştı ve onu dinlerken bir kez daha hayranlık duydum tutkuyla gerçeğe dönüşecek girişim  fotoğrafını çizdiği ve bu hayalini gerçekleştireceği aşikardı. Nitekim girişimcilik eğitiminde katılımcı genç bayanlardan şirket kuran ilk 3 kişiden biri sevgili Filiz Gökçe oldu.

Şu an başarılı bayan girişimci Filiz Gökçe kurduğu Ar-Ge ekibi ile birlikte giriştirilip tasarladığı ürünlerini ve her sektör için gerekli olan marka ürünlerin satışını, edindiği 21 yıllık tecrübeyle kurduğu ERKE İş Güvenliği Ekipmanları İnş. Taah. San. ve Tic. Ltd. Şti ’de yeni nesil ticaret anlayışıyla gerçekleştirmektedir. Ve yenilikçi kişiliği sayesinde satışlarını; internet üzerinden N11  kurumsal  alışveriş sitesine üye olarak gerçekleştirmeyi de sağlamış.

İş ekipmanları sektöründe yerli üretimi artırarak, ülkemizin dışa bağımlılığını azaltmak üzerine kurduğu o harika hayalini gerçekleştirdiğini görmek çok gurur verici…

Başarılı Filiz Gökçe'lerimiz  sayesinde ülkemizin geleceğinin fotoğrafınının netleştiğini görmekteyiz.

Umarım bugünkü yazım sizlere azmin zaferine örnek ve girişimlerinizde rol modeli olabilmiştir. Sizlerin cesur girişim  adımlarınızı atmanız dileği ile önümüzdeki ay yeni yazımda yeni bir başarılı girişim öyküsünde sizlerle buluşmak üzere…

Önceki Yazılar :

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :