YAZARLAR Hayriye Gönen
12
14
16
18
02/11/2018 07:59
Hobilerini kariyere dönüştüren başarılı kadınlarımız gururumuz !

Sevgili Nazire Kaya Hanım ile bir sergide tanışmıştım. Kendisinin yapmış olduğu Hat eserini beğendiğimi görünce içten gülümsemesi ile bana eserleri hakkında açıklamalarda bulunmuştu.

Eserini severek yapan bayan sanatçımızı daha sonra Arapça Dil Okulunda arkadaşım olan bir öğrencisi ile sohbet ederken daha yakından tanıma fırsatı buldum.

Arap ülkelerinde ülkemizi defalarca sergilerde temsil etmiş ve eserleri ülkemiz dışında tanınmış yurt içi ve yurt dışında hayran takipçileri olan sanatçımıza mütevazi kişiliği ile bir kez daha hayranlık duydum.

Kendisi aynı zamanda tek başına 2 çocuğunu okutmuş başarılı bir iş kadını idi.

Türkiye'nin ve dünyanın tanınmış hat ustaları arasında yer alan Hattat Yusuf Sezer’in öğrencisi olarak yetişmiş Hattate Nazire Kaya hanım hat sanatı öğrenmeye Ortaokul yıllarında başlamış. Her öğrenci gibi kendisine sanat sevgisini aşılayan hocasına vefalı olan Nazire Kaya Hanım “

Hat yazma kursuna devam ederken değerli Hattat Yusuf Sezer beyin öğrencisi olmam benim için büyük şans oldu.

Aldığım derslerden sonra güzel eserleri ortaya çıkarmak değerli hocamdan övgüler almak beni motive ediyordu.

Hat sanatına olan sevgim tutkuya dönüştü ve tutkum eserlerimin ortaya çıkmasını sağladı. “ diyerek Nazire Kaya Hanım değerli hocasını minnetle anıyor.

Sanatçımız Nazire Kaya hanımın başarı için gençlere tavsiyesi :

Her zaman hayallerinizin peşinden koşun

Sevdiğiniz şeyleri yapmaya zaman ayırın

Hayatta bir hobiniz muhakkak olsun

Hiçbir zaman eleştirilerden olumsuz etkilenmeyin

Burada sizlerle sanatçımızın son iki eserini paylaşıyorum.

Bu ay farklı bir kariyeri seçmiş değerli Sanatçımız Nazire Kaya hanımın siz bayanlarımıza kariyer yolculuğunuzda güzel bir örnek rol modeli olması dileği ile hepinize mus mutlu bir Kasım ayı diliyorum. Aralık ayında sizlere çok harika iki başarılı iş kadınını tanıtmak dileği ile sevgiler.

Önceki Yazılar :

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :