YAZARLAR Hayriye Gönen
12
14
16
18
06/12/2017 06:11
Girişimcilikte ikinci önemli adım!

Sizlerle geçen ay paylaştığım tamamen gerçek girişimci öyküm için beni motive eden geri dönüşümlerinize çok teşekkürler. Gerçek öyküler çok güzel bir yol göstericimiz oluyorlar ve girişim yolculuğumuzda bizleri aydınlatıyorlar. Ve sizleri yeni girişimci öyküm “ Girişimcilikte ikinci önemli adım! “ ile baş başa bırakıyorum. İyi okumalar !

Girişimci bir bayan arkadaşımız iş fikri var ama piyasaya girmenin kriz ortamında şansız olduğunu gözlemliyor ve ilk adımdan sonra ikinci adımını atmaktan vazgeçiyor işte tam bu sırada mucizevî olaylar peş peşe başlıyor… Ve sosyal faaliyetlere katılarak kendisini bekleyiş sürecine alıyor. Ve katıldığı bir etkinlikte kendisi ile aynı durumda olan bir bayan arkadaşı ile karşılaşıyor.

Ve ertesi gün randevulaşıyorlar hem geçmiş anılardan hem güncel konulardan sohbet ediyorlar  hem de iş hayalleri üzerine konuşuyorlar ve ortak iş fikirlerini tartışıyorlar. Ve bir iş fikri ve sektör seçimi üzerinde anlaşıyorlar. Kahvelerini yudumlarlarken ortak tanıdıkları bir mali müşavirden 1 hafta sonrasına randevu alıyorlar. Bu 1 haftalık süreçte iş fikirleri ile ilgili sektörel Pazar araştırmasını yurt içi ve yurtdışı gerçekleştiriyorlar. Logo tasarımı konusunda karar veriyorlar ve iş planlarını hazırlıyorlar. Ve mali müşavir ile olan randevularında her şey netleşmiştir ve seçtikleri mali müşavir ile iş fikirlerini, seçtikleri sektör bilgilerini, ürün marka bilgilerini, şirketin unvanını, şirket ortaklık durumu ve hisse bilgilerini, Şirketin adres bilgilerini, Şirket Sermaye ve payları ve ödeme şekli gibi mali yapı bilgilerini şirket ana sözleşmesinin hazırlanması için paylaşıyorlar. Mali müşavirden gereken resmi prosedürler hakkında bilgilendirmeleri alıyorlar…

Bu iki cesur bayanı hızlı bir şekilde gerçekleştirdikler girişimcilik faaliyetleri için kutlamamız gerekir… İşte girişimcilikte püf nokta bu… Hızlı bir şekilde yola koyulmak… Adımlarımızı çok seri bir şekilde atabilmek…

Kılı kırk yarmaya kalkarsak zaten iş fikrimiz zaman aşımına uğrayacaktır.

Günümüzde piyasada durumlar çok hızlı değişmekte olduğu gerçeğini unutmamalıyız.

Geçen ayki yazımda o ilk adımı yürümeye başlayan çocuk gibi atabilmenin yani başlamanın başlama cesaretimizin önemini aktarmıştım.

Bugün de sizlere çok hızlı bilinçli ve dikkatli hareket etmenin önemini vurgulamaya çalıştım. Ne dersiniz yeni yılda yeni bir şirket kurmaya hazır mıyız?

Hepinize mus mutlu başarılarla dolu bir Aralık ayı diliyorum!

Yazımı noktalarken harika bir haber üniversiteden arkadaşım Sevgili Seven Yılmaztürk ‘ten geldi.  2. Uluslar arası  İŞ’TE KADIN  Zirvesi, Girişimci Kadın Ödülü alan eşsiz örnek kadınlardan birisi olduğu için kendisini gururla yürekten kutluyorum.

Aralık ayı hepimizin olsun bizlere sağlık mutluluk getirsin…  Aralık ayı biz girişimci bayanların ayı olsun, sağlık huzur bereket ve bol kazanç getirsin bizlere  ailelerimize ve ülkemize ♡♡ ♡. Aralık ayı sevgi dolu olsun inşallah tüm dünyaya barışı getirsin! Seneye görüşmek dileği ile J

Önceki Yazılar :

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :