YAZARLAR Hayriye Gönen
12
14
16
18
01/04/2018 13:50
Girişimci olmak için yaş sınırı yok…

Ve siz değerli okurlarıma bu ay çok genç yeni mezun kendi kızım ile aynı yaşta Gaziantep’ li girişimci bir kızımızı ve girişimci öyküsünü anlatmak çok gurur verici.

Genç Girişimci Sevgili Açelya Özçırpıcı katıldığım girişimci eğitiminde dikkatimi çok genç doğal ve zarif oluşu ile çekti. Hiç makyaj yapmamış güzel genç kızımızın makyajı güleç yüzüydü. Marmara Üniversitesi Eczacılık fakültesi  ile eş zamanlı olarak da Anadolu Üniversitesi İşletme Yönetimini başarı ile bitirmesi hayallerine dört elle sarıldığının göstergesi.

Öğrencilik döneminde firma ve eczane stajları yapmış olan sevgili Açelya okulu bitirmesinin ardından 1 sene kadar bir özel bir firmada çalışırken kendi işini kurmayı hayal etmiş ve ardından girişimci kursuna kayıt yaptırmış. Ve Istanbul’da bir süre eczane yeri baktığında memleketi Gaziantep’te bu hayalini gerçekleştirmek istediğini anlamış.

Sevgili Açelya ailesinden maddi destek almak yerine kendi bileğinin gücü ile finansman desteği sağlamak için Girişimci kursuna devam ederek sertifikasını almış ve sertifikasını aldıktan sonra yaptığı ilk iş memleketi Gaziantep’te eczane acabileceği yerlerle ilgili fizibilite çalışması yapmak olmuş. Ve  bir semt eczanesi açılışı yapmaya karar vermiş.

Sevgili Açelya’dan Eczanesinin açılış davetiyesini aldığımda yaşadığım gurur ve sevinç tarifsizdi.

Sevgili genç girişimci Açelya zor bir yolu seçmiş ve başarmıştı.

Açelya başarısı için şunları söylüyor : -

-Hayallerimden asla vaz geçmedim .

-O ilk adımı atmakta cesur olmak için iyi bir eğitim almak önceliğim oldu .

-Memleketime olan sevgim kariyerime olan sevgim başarmama yardımcı oldu . 

-İnsan ilişkilerimizde başarılı olmamız kariyerimizde başarımızı sağlıyor .

Ben bu ay bu yazımı hazırlarken güzel girişimci kızımın kına gecesi vardı ve şu an bu yazımı balayında okuyacak … Sevgili Açelya’ya ve eşine ömür boyu mutluluklar diliyorum.

25 yaşında bir başarıya imza atmış genç kızımız Sevgili Açelya Özçırpıcı’ nın gerçekleştirdiği bu girişim öyküsü siz değerli girişimci adayı okurlarıma cesaret vermesi dileği ile girişim hayalleriniz için kolları bu güzel bahar gününde sıvamaya hazır mısınız ?  Bir sonraki başarı öykümüz neden siz olmayasınız ? ...

Önümüzdeki ay yeni bir bayan girişimcimiz ile tanışmak üzere hepinize başarılı girişimler diliyorum …

Önceki Yazılar :

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :