YAZARLAR Hayriye Gönen
12
14
16
18
03/07/2018 00:13
Filiz’in Yeri

Bu sıcak Temmuz ayında   çok özel bir girişimci öyküsü ile sizlerle birlikteyim. Filiz hanım Tatil Beldemize  2014 yılında geldi ve sahilimiz plajımıza onun sanatçı ruhu ile yepyeni bir  imaj getirdi.  Kendisi ile tanışmak  çok istemiştim ve nihayet bu fırsatı yakaladım . Masmavi gözlerine içten gülüşü eşlik ederek bana gurur verici girişimcilik öyküsünü anlattı.

Kendisi 15 Yılını engelli çocuklara adamış İstanbul Büyük Şehir Belediyesinde Rehabilitasyon Merkezinde yönetici olarak çalışmış. Ve o zorlu kariyerinde hayallerinde hep Filiz’in Yeri ni açmak varmış …  Filiz Kotan hanım “ Filiz’in Yeri “ adlı mini tatil otelinde  müşterilerini mutlu etmek için var gücüyle çalışıyor. Kendisini bugün elinde  çiçek  ve mini kürek  otelinin ön girişine yeni bir konsept  yaparken yakaladım . Eldivenlerini  çıkardı ve  odasına giderek öyküsünü anlatmaya başladı. Başarısını  yaratacılığına doğaya tutkusuna  ve insanları sevmesine borçlu olduğunu fark ettim.

Otelinden mini kareleri paylaşıyorum  ne kadar şirin  ve temiz bir aile oteli değil  mi?

Filiz hanım kadın girişimci olarak fark yaratan bir girişimci otelinde sadece bayan çalıştırıyor  böylece hem cinslerine  eşit çalışma koşulu sağlanmasına destek vermeye çalıştığını söylüyor … Gerçekten de tüm görevliler bayan aşçısı ev kadını ve aşçısının hazırladığı birbirinden lezzetli ev yemekleri ile müşterilerine  ev kalitesinde tatil imkanı sunmuş oluyor. En hoşuma giden sözü  “ Kadına her zaman destek verilmeli! ”

Mutfakta burnuma mis gibi karnıyarık kokusu geliyordu …

Otelin her köşesinde kadın eli değmiş olduğunu  görmek mümkün .

Ama  benim en çok sevdiğim konsepti iskelesine yaptığı ağaç süslemesi ve 2014 ten bu yana  her sene sezon açılışı fotoğrafımı bu ağaçta poz vererek gerçekleştirir oldum.

Fotoğrafları görüyorsunuz ne kadar şirin değil mi?

Yaz tatili için yolunuz Küçükkuyu’ya düşerse mola vermenizi tavsiye ederim. Bayramda full dolu olan yörenin doluluk konusunda en şanslı oteli. Müşterileri her sene aylar öncesinden yaz sezonu için odalarını ayırtıyorlarmış.Gelen konukları bir daha  Filiz’in Yerinde tatil geçirmekten vaz geçemiyorlar.

Filiz Hanım’ın girişimcilere tavsiyeleri ;

Asla hayallerinizden vaz geçmeyin

Zorluklar sizin başarınız için vardır

Kalite den asla taviz vermeyin

Saygı en önemli kriteriniz olmalı

Müşteri daima haklıdır.

Evet siz değerli okurlarıma bu ay Temmuz sıcağına sımsıcak bir girişimci öyküsü paylaşma şansı yakaladım. Ağustos ayında yeni bir öyküde buluşmak üzere …

İyi tatiller ! Sevgiler

Önceki Yazılar :

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :