YAZARLAR Hayriye Gönen
12
14
16
18
02/03/2018 10:09
Deniz Mısır’ın girişim serüveni

Mart ayının ilk hafta sonunda yine  siz değerli okurlarım ile buluşmak çok güzel mus mutlu bir hafta sonu diliyorum ve bugün sizlere yine azimle başarılı girişimini gerçekleştirmiş Girişim macerasını iş hayatından bildiğim harika bir genç bayan girişimcimizi tanıtmaktan gurur duyuyorum  …

Sevgili Deniz’i iş hayatında Hollanda Dış Yatırım Ajansı Türkiye Direktörü olarak görev yaparken tanımıştım. Çalıştığım firmamız Hollanda’da yatırım yapıyordu ve bu yatırımın her aşamasında sevgili Deniz bizlere yatırımın gerçekleşmesinde destek oluyor sorunlarımızı aşmamıza değerli katkılarda bulunuyordu ve onun iş bitiriciliğine, iş takipçiliğine ve sorunlarımıza nazik yaklaşımına bizzat yaşarak şahit olmuştum. Ve çalıştığım firmanın Hollanda yatırımı başarı ile gerçekleşmişti. Sevgili Deniz ile iş dostluğumuz perçinleşmiş ara ara kendisi ile öğle yemeklerinde buluşuyor ekonomi hakkında fikir alışverişinde bulunuyorduk. Ve sevgili Deniz kendi şirketini kurma hayaline 2013’te, “V22 Uluslararası Danışmanlık A. Ş.” şirketini kurarak kavuştu. Deniz son beş yılda hayallerinin de ötesinde bir yolculukta olmasına rağmen iş ile ilgili yardıma ihtiyacım olduğunda muhakkak geri dönüş yapmaya devam etmekte.

Başarılı girişimi V22’nin ilk servisi Türkiye’nin öncü bir holdingi için ‘Girişim Sermayesi alanındaki Fonların Fonu’ marka uluslararası varlık yöneticisinin satın alınması işlemine yönelik oldu; ve bu satın alma danışmanlığının ardından “Aile Ofisi kurulması” danışmanlığı, “Yatırım Yapılandırma & Planlama” danışmanlığı ile Türkiye’nin öncü aile ve iş gruplarına hizmet vermeye devam etti. Sevgili Deniz’in kurduğu V22 firması Türkiye’nin ilk uluslararası tanınmış güvenilir danışmanlık/çoklu aile ofisi şirketi oldu. V22’nin hizmetleri arasında “Yatırım (tipi, fırsatı, yöneticisi, yapısı seçimi); Varlık dağılımı; Servet raporlama & takip” danışmanlığı yer almaktadır.

Sevgili Deniz yoğun işlerine ve iş seyahatleri rağmen küresel özel varlık forumları, aile işi ve aile ofisi konferansları, melek yatırım ve etki yatırımları konferanslarına konuşmacı olarak da katkıda bulunmakta. Sevgili Deniz, Boğaziçi Üniversitesi “Ekonomi” ve “Executive M.B.A.” mezunu.  “Pictet Aile Ofisi Eğitimi” ve “Richard Wilson Kalifiye Aile Ofisi Profesyoneli Programı” nı tamamladı.

Sevgili Deniz nasıl başarılı bir girişimci oldu?

Başarısını titiz ve fedakâr çalışma temposu, iş takipçiliği, azimli olması, nazik olması, işini sevmesi, mütevazi olması ve en önemlisi hayallerinden asla vaz geçmemesine borçlu. Sevgili Deniz’in girişimcilere en önemli tavsiyesini girişimciliğe adım atmasının hemen sonrasında, TED Ankara Kızılcahamam konuşmasında vermişti ve bu tavsiyesini sizlerle aynen paylaşıyorum. Sevgili Deniz, o günkü konuşmasında “Hayallerinizin ötesine değil gerisine bakın çünkü yaşam işçiliğinden yaşam mucitliğine dönüştüren güç tam da orada” demişti. Girişimcilik tecrübesi ile Deniz, kendi iş hayalinin temelinde “Müşterisine sürdürülebilir değer katma” şevkinin olduğunu ve hayallerinin ötesine geçebilme gücünün de bu şevkten kaynaklandığını gördü.

Ve sevgili Deniz’in yaşama verdiği değeri anlatan bir etkinlik konuşmasında gençler ile paylaştığı çok etkileyici aborjin duasını paylaşıyorum :

HER ŞEY YETERLİ OLSUN

Seni ayakta tutmaya yetecek kadar

Güzelliklerle dolu bir yaşam sürmeni dilerim.

Aydınlık bir bakış açısına sahip olmana

Yetecek kadar güneş diliyorum.

Güneşi daha çok sevmene

Yetecek kadar yağmur diliyorum.

Ruhunu canlı tutmaya yetecek kadar

Mutluluk diliyorum.

Yaşamdaki en küçük zevklerin daha büyükmüş

Gibi algılanmasına yetecek kadar acı diliyorum.

İsteklerini tatmin etmeye yetecek kadar

Kazanç diliyorum.

Sahip olduğun her şeyi taktir etmene

Yetecek kadar kayıp diliyorum.

Son Elvedayı atlatmana yetecek kadar

Merhaba diliyorum.

Bu paylaştığı aborjin duası sevgili Deniz’in herkesi sevgi ile kucaklayan o güzel karakterini ortaya koyuyordu. Sevgili Deniz her zaman zarif ve pozitif yaklaşımı ile iş hayatında müşterilerinin vazgeçilmezi olmayı başardı ve aynı başarıyı hızla artan müşteri portföyü ile sürdürmekte.

Bugünkü girişimci öykümde gurur duyduğum Sevgili Deniz Mısır’ı tanıtmam onun girişim serüvenini paylaşmam umarım sizlere rehber olacak ve girişimcilik yolculuğunuza ışık tutacaktır. Sizlerinde girişimciliğinizde aynı başarıyı yakalamanızı diliyorum.

Ülkemde bir sürü başarılı Deniz’lerin olması dileği ile önümüzdeki ay bir başka değerli bayan girişimcimiz ve yarattığı markası ile tanışmak üzere hepinize sevgiler! …

Önceki Yazılar :

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :