YAZARLAR Hande Güngör
12
14
16
18
18/04/2018 07:02
Makyaj bazı nedir? Ne işe yarar? Nasıl kullanılır?

Daha önce kullanmayanlar ya da tam olarak ne işe yaradığının bilinmemesi nedeniyle ilgilenmeyenler için çok da gerekli bir ürün gibi görünmeyen makyaj bazları, aslında kusursuz makyajın vazgeçilmezidir.

Makyaj bazını hem cilt bakımı, hem de kozmetik ürünü olarak düşünebilirsiniz. Cildi nemlendirir ve makyajınız için yumuşak bir cilt oluşturmaya yardımcı olur. Bu da daha kusursuz bir makyaj yapmanızı sağlar.

İyi bir nemlendiricinin baz yerine kullanabileceği inancına karşılık artık doğal bir cilt elde etmek için baz kullanmanızı öneririz. Ayrıca makyajınız gün içinde kalıcı olmuyorsa bu durumda yapılacak en doğru şey makyaj bazı kullanmak olacaktır.

Makyaj bazı cildin yüzeyini düzleştirerek makyajın daha uzun süre kalmasına yardımcı olur. Ayrıca cildinizin üzerinde koruyucu bir bariyer de oluşturur.

Makyaj bazını nemlendiriciden hemen sonra ve fondöten sürmeden önce uygulamalısınız. Böylelikle sürdüğünüz cilt bakım ürünleri makyaj ürünlerinin cildinizden akmasını önler. Ve unutmayın ki, nemlendirilmiş bir cilt makyaj için en önemli temeldir. Çünkü bazların asıl görevi cildi nemlendirmek değil, cildi makyaja hazır hale getirmek için cilt problemini geçici olarak çözerek makyajı mükemmel göstermektir. Ancak temel odağı cildi nemlendirmek olan bir baz kullanırsanız, nemlendirici tercih etmeyebilirsiniz.

Nemlendiriciden sonra uygulayacağınız güneş koruma kreminin yerine de SPF içeren makyaj bazlarından kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Makyaj bazı uygulamanın en önemli püf noktasına gelince, en ince ve az şekilde, sadece gerekli yerlere uygulama yapmaktır.

Makyaj bazlarının birçok farklı türü ve kullanım alanı vardır. Makyaj bazlarınının dudak ve kirpik için olanları da bulunmaktadır. Dudaklar için olan makyaj bazları rujun ömrünü uzatır, rujun daha kalıcı ve aynı zamanda daha parlak görünmesini sağlar. Kirpik için kullanılan makyaj bazı ise kirpiklerin daha hacimli görünmesini sağlar. Kirpikleriniz için kullandığınız rimelin alt kısmına makyaj bazı uygulayabilirsiniz. Göz makyaj bazlarını far kullanmadan önce uygularsanız kullandığınız farlar gerçek renklerini yansıtır, daha kalıcı olur ve göz kapaklarında topaklanma yapmaz.

Önceki Yazılar :

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :