YAZARLAR Hande Güngör
12
14
16
18
21/03/2018 11:12
BB Krem ve CC Krem arasındaki fark nedir?

Güzellik ürünü çeşitlerinin git gide artmakta olduğu günümüzde, her şeye yetişmek zor olabilir! Kapatıcı mı istiyorsunuz, güneş koruma faktörü mü? Hem besleyici olsun, ama bir de ten renginizi açarak eşitlemeye ne dersiniz?

BB krem ve CC krem son yıllarda makyaj çantamızın vazgeçilmezi oluverdiler. Yaz aylarında sık sık kullandığımız bu kremlerin ne işe yaradıklarını, aralarındaki farkı bilmiyorsanız hiç endişelenmeyin! Sizin için hazırladığımız BB krem ve CC krem dosyasında, kafanızdaki tüm soruların cevabını bulabilir ve cildinize hangisinin uygun olduğuna karar verebilirsiniz.

İlk bakışta, BB ve CC kremler aynıymış gibi görünebilir. Fakat aralarında birkaç nüans bulunuyor. Öncelikle biri daha çok cilt problemlerini önlemek için kullanılıyorken, diğeri var olan sorunlu bölgelere etki etmekte daha başarılı.

BB Krem (Blemish Balm)

BB krem, cildinize taze ve doğal bir görüntü vermek amacıyla üretilmiştir. Renkli nemlendirici olarak kullanılan kremler aslında 6 ürünün tek bir ambalajda birleşmesidir. Makyaj bazı, nemlendirici, kapatıcı, güneş kremi, renk eşitleyici ve fondötenin günümüzde tek bir pakete sığdırılmasıyla meydana gelmiş BB kremler, yaz mevsiminin vazgeçilmezi oldular. Eğer siz de makyajınıza taze bir baz oluşturmak, aynı zamanda güneşten de korunmak istiyorsanız BB kremi tercih etmelisiniz.

BB krem, “Blemish Balm” (leke kremi) sözcüklerinin kısaltılmış halidir. Hafif ve renk tonunu düzenleyici bir kapatıcı olmasının yanında, BB kremler genel olarak boyalı nemlendiricilerden daha fazlasını yaparak, cildinizin daha sağlıklı görünmesini ve daha sağlıklı olduğunu hissetmenizi sağlar. Bu ekstra özellikler ileride oluşabilecek kusurlara karşı koruma oluşturmaktadır.

BB krem, boya içeren nemlendiricilerle sıvı fondötenin arasında bir kıvama sahiptir. CC kremlerden biraz daha ağırdır, ama genellikle non-komedojenik olması sayesinde gözeneklerinizi tıkamaz. BB kremler çoğunlukla güneş kremi içerdiğinden UV ışınlarının cildinizdeki etkisini azaltır. Tabi ki cildinizi tam anlamıyla korumak için gerçek bir güneş kremi sürmek de önemlidir. Ne yazık ki BB kremler yaşlanma belirtilerini geriye çeviremiyor, fakat cildinizin eşit tonda ve sağlıklı görünmesi için gereken uzun süreli bakımı sağlayabiliyor.

CC Krem (Complexion Corrector)

CC krem “Complexion Correcting” (cilt dengeleyici ve renk eşitsizliklerini giderici) olarak biliniyor. BB kremlerle aynı SPF ve antioksidan özellikleri taşıyor oluşunun yanında, önemli bir ekstra özelliği de cilt rengini aydınlatan bir makyaj bazı olması.

CC kremler, cildinizdeki kızarıkları, renk eşitsizliğini düzenlemek amacıyla üretilmiştir. CC kremi yüzünüze sürdüğünüzderenk farklarını ortadan kaldırır, cildinizdeki izleri kapatır. CC kremler de BB kremler gibi cildinizi nemlendirir ve size doğal bir görüntü sunar. Eğer sizin de cildinizde kızarıklıklar varsa CC kremle onları yok edebilirsiniz.

CC kremin kıvamı BB kremlerden biraz daha hafif. Bu da CC kremin sivilceye yatkın yağlı ciltler için daha faydalı olabileceği anlamına geliyor. CC kremlerde ek olarak bulunan ışık yansıtan partiküller cilde anında ışıltı katabilir, fondöten de cilt tonunu dengelemeye yardımcı olabilir. Eğer teniniz kızarmış ya da sararmışsa, isminden de anlaşıldığı gibi, cildinizin güzel ve eşit tonda görünmesi için doğru içeriğe sahip olan CC krem kurtarıcınız olacaktır. Antioksidanlarla, C ve E vitaminleriyle dolu olan, BB kremden daha yüksek SPF’e sahip CC krem ile cildinizin beslendiğinden ve korunduğundan da emin olabilirsiniz.

BB krem ve CC krem kullanımında önemli olan, sizin neye ihtiyacınızın olduğudur. Sıcak havalarda fondöten kullanmak yerine bu mucizevi kremleri denemelisiniz, pişman olmayacaksınız.

Önceki Yazılar :

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :