YAZARLAR Hande Güngör
12
14
16
18
08/06/2018 12:10
2018 Yaz makyaj trendi: No Makeup!

Moda dünyasındaki rahat şıklık akımı yeni sezonun makyaj trendlerini de etkisi altına aldı. Alışılmış kusursuz makyaj yaz sezonunda yerini doğal makyaja bırakıyor. İddialı renklerin rafa kalktığı yaz makyajının ana teması ‘Yok gibi’ olması. Gelin “No Makeup” makyajına bir göz atalım.

Birkaç sezondur benimsenen keskin kontürlerle belirginleştirilmiş yüz hatları bu yaz kalıpları yıkıp doğal güzelliği ön plana çıkarmayı hedefliyor. Mermer gibi düz, pürüzsüz, ıslak yansımalı, hafif kontürlü ve ten odaklı makyajlar neredeyse gece makyajlarında bile vazgeçilmez hale geliyor. Bol ışıltı ve sim hala popülerliğini koruyor. Gece makyajına biraz parlaklık katarak hem sade hem de özel bir görünüme geçiliyor. Göz kapaklarınıza uygulayacağız parıltılı farlar, tırnaklarınızda kullanacağız ışıltılı ojeler ve yoğun rujunuzun üzerine süreceğiz bir parlatıcıyla gece makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Simler haricinde minik taşlar da bu yaz makyajlarda kullanılır hale geldi.

Sağlıklı ve aydınlık bir cildi ön plana çıkaran ve cildin natürel rengini fondötenler ile gizlememeyi hedefleyen makyaj tekniğinin en belirgin özelliği, hafif bronzlaşmış bir ten ve pembeleşmiş yanaklara sahip olmak.

Fondötenin yerine transparan pudra ve aydınlatıcı kullanılan yaz makyajında allık tonlarınızı şeftali ve pembe renk skalasından seçmenizi öneririz. Hafif ışıltılı allıklar ise sezonun olmazsa olmazları arasında yer alıyor.

Bu yaz altmışlı yılların etkisi sezon makyajında kendini gösteriyor. Dolgun ve hacimli üst kirpiklerle beraber alt kirpiklerin de belirginleştirilmesi trendi hemen her yerde karşılaştığımız retro akımını anımsatıyor.

Yeni sezonda kaşlara baktığımızda ise, kalemle ya da kaş rimeli ile kontür çizmek yerine yalnızca taramak ve doğal haline bırakmak şimdi moda.

Bütün bunların yanı sıra cildin doğal güzelliğini ön plana çıkaran sezon makyajında göz farları metalik ve ışıltılı tonlardan oluşuyor.

Geçtiğimiz yılın parti ve festival makyajlarında görmeye aşina olduğumuz parlak etkiler ve göz çevresindeki ışıltılar bu yaz göz kamaştırıyor diyebiliriz. Toprak renkleri, gold, bronz ve pembe tonlarının güneşin bütün enerjisini yansıtan parıltısı ile bakışlardaki derin ifade ön plana çıkıyor.

Doğal ve sağlıklı cilt ile birlikte enerji dolu bakışların yer aldığı sezon makyajını tamamlayan dudaklarda ise canlı kırmızılar, şeker pembeleri ve turuncular ferah bir görünüm yaratıyor. Işıltılı dudak parlatıcılarının geniş renk yelpazesinin içinden sizi en iyi tamamlayacak tonu da yanınızdan ayırmamalısınız.

Vücudunuza ve dekoltenize ışıltı vermek de bu sezonun trendleri arasında. Hafif bronz bir tene uygulayacağınız bu parlak altın ya da bronz kremler teninizde göz alıcı, parlak ve ışıl ışıl bir görünüm sağlayacaktır.

Tırnaklarda da yine ışıltı, bronz ve altın görüntüsü hakim.

Haydi gelin bu yaz hep birlikte doğal, ama bir o kadar da seksi, canlı ve taptaze görünelim.

Önceki Yazılar :

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :