YAZARLAR Gülşah Kaygusuz
12
14
16
18
02/04/2018 07:56
Hüzünlerinizi askıya, askıları da dolaplara ASIN...

Evlatlarını kaybeden anaların olduğu dünyada, önlerine çıkan her engeli yaşamlarının merkezi haline getirip, hayatın renklerini kaçıranlara a-cı-yo-rum. Diş macunu tüpü gibi, yaşadıkça biten, insanoğluna bahşedilen o bir kullanımlık zaman dilimini, kederin eline teslim edenlere a-cı-yo-rum. Oysa baksanıza, aşklar bile artık düz ayak. Çok yorulmadan, ufacık bir tebessüm veya bir kaç kelime ile varılır olmuş sevdaya sevdalıya. Aşk yok demiyorum yanlış anlamayın lütfen, çabuk ulaşılır olması aşkın yoğunluğunu haliyle yorgunluğunu değiştirdi, onu diyorum. Dert, sıkıntı, üzüntü veya stres yok da demiyorum, mutlaka onlar da var, lâkin hepsiyle baş edebileceğimiz güç de var onu demek istiyorum.

Mutlaka her birimiz bireylerden mahrumuz. Kimimiz sevgiden, kimimiz paradan, kimimiz sağlıktan…İyi de ne yapalım? “Kapat o zaman dükkânı, üstüne de indir kepenkleri, yani anla, sana “yaşama” diyorum insanım! Silik ol, sinik ol, ne kalem al eline ne silgi, “kader böyle yazmış” de geç kendine. Yetmez! Vur şişenin dibine, dumanla ciğerlerini, uzaklaş zor bulunası dostlarından, uzaklaştır arkadaşlarını zaten kıpkısa olan görüş mesafenden. Kaç yaşına geldin? Bırak temizliği, yatağını dahi toplamaya gücün olmadığında anlayacaksın" Ben nedeydim, nerede geçirdim hayatı diye soracaksın döndüğünde aynadaki suretine...!

Kasma kendini insanım kasma!

Olmuşu değiştirmeye kalkma! Birini sevmiyorsan sevmediğini söyleyebilecek yürekte Birinden gitmek istiyorsan da gidebilecek cesarette ol! Benim gibi yap: gelmek isteyene kırmızı halıyı, gitmek isteyene de siyah halıyı sermekten çekinme.

“Her söylenene inanma” sözüne aldırma, sen inan, saflığını bozma! Her canlıyı kimliğiyle, karakteriyle kabul et.


Aşağılama! Asla” deme! Bir anneye veya babaya ihtiyacın olmayabilir ama hiçbir şartta çocuğundan vazgeçme! İnandığın dinin kurallarını sen yazmadın, bu yüzden de yazmadığın öğretileri başkalarına zorla dikte etmeye çalışma. Param yok diye ağlayan herkesin elinde akıllı telefon. E lazım. Malum, artık irtibatlar ara tuşuna basılmadan sosyal ağlar üzerinden sağlanıyor.İyi de madem telefon ceplere girdi daha sık ara be o zaman insanım daha sık ara!


Mesela; Arkadaşını, üniversiteyi kazanan kızını kutlamak için, mutluluğu çoğalsın diye ara. Babanı kaybettiğinde altında beğen tuşu olan hissiz kutucuğa elemini yazma! Babamızı kaybettiğimizde başsağlığı mesajını karalayıp geçme, sesinle acımızı sırtla! Kaldır kafanı telefonundan, bilgisayarından, insanlar geçiyor yanı başından. Mevsimler daha kötüsü de yıllar geçiyor bedeninden, kaçmalarına izin verme!

Ölüm var be insanım ölüm! Ölmeden çocuğunu yakala, Dostlarını, arkadaşlarını Gökkuşağının ucunu Serçelerin sesini…

İyi bir müziği, Güzel bir filmi, Müthiş bir kitabı…

Her zaman dediğim gibi: Hüzünlerinizi askıya, askıları da dolaplara ASIN...

Önceki Yazılar :

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :