Gerçek oyunculuk tiyatrodan geçer

29 Mart 2018 Perşembe 09:00
12
14
16
18

Ece Türkiye bünyesinde bulunan Marmara Park AVM’nin Talk Show etkinlikleri serisinin yeni konuğu ünlü tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Zafer Algöz oldu. Zafer Algöz, Dünya Tiyatro Günü dolayısıyla düzenlenen ve çok sayıda kişinin katıldığı etkinlikte, sinema, dizi tiyatro ve yazarlığı hakkında izleyicilerle çok keyifli bir sohbet gerçekleştirdi. Algöz, hayranlarına hayat ve sanat deneyimlerini eğlenceli bir şekilde aktarırken, yeni kitabından ve oyuncu kadrosunda yer aldığı Arif V 216 sinema filminden de söz etti.

“Gerçek Oyunculuk Zor İş”

1985 yılında Ankara Devlet Konservatuarı’ndan mezun olan, 1989 yılından bu yana da Devlet Tiyatroları’nda sanatseverlerle buluşan Zafer Algöz, Marmara Park AVM’de kendisini izlemeye gelenlerle oyunculuk hakkında da söyleşti. “Oyunculuk zor, gerçek oyunculuk ise çok daha zor” diyen Zafer Algöz şunları söyledi;

“Dizi, sinema, reklam oyunculukları nispeten daha kolaydır. Sinema filmi çekerken, dizi ve reklam filmi çekerken aynı sahneyi defalarca çekebilirsiniz , dublör kullanabilirsiniz.Ama tiyatro çok farklı, tiyatro sahnesinde bunları yapma şansınız yoktur. Sahnede tüm oyunculuğunuzu hatasızbir şekilde yansıtmanız gerekir. Tiyatroyu layıkıyla yapan gerçek oyuncudur.’’

'Haşırt Dı Bilekbord'un İsim Babası Cem

Bugüne kadar yayınlanmış 2 kitabı olduğunu ancak kendisini bir yazar olarak değil bir oyuncu olarak tanımlamadığını da aktaran Zafer Algöz, son çıkan kitabının isim babasının Cem Yılmaz olduğunu da söyledi. Kitaba isim verme aşamasında birkaç isim alternatifiyle Cem Yılmaz’ın fikrini almak istediğini kaydeden Algöz ” Elveda gibi bir isim düşünmüştüm. Cem karşı çıktı ‘ne o işi bırakıyor musun’ dedi. Sonrasında ise al sana kitabın ismi diyerek 'Haşırt Dı Bilekbord’ ismini verdi. Önsözünü de kendisi yazdı. İyi de oldu” şeklinde konuştu.

Ajda Pekkan “Farah Adeta Ben Oldu” dedi

Seyirci rekorları kıran “Arif V 216” filminde “Besim” karakterini canlandıran Zafer Algöz, Cem Yılmaz’ın alıştığı ekiple çalışmayı çok sevdiğini ve bundan vazgeçmediğini belirterek ”2 saatte seyrettiğiniz Arif V 2016 filminin arkasında 1 seneyi aşan yoğun bir emek var. Her şeyin en ince ayrıntısına kadar düşünüldüğü bir projeydi bu. Hatta Ajda Pekkan, filmde kendini oynayan Farah Zeynep Abdullah ile çok yakından ilgilendi. Konuşması, kostümleri, jest ve mimiklerine kadar Farah Zeynep Abdullah’a adeta oyuncu koçluğu yaptı. Ajda Pekkan, film bitip gösterime girdikten sonra da “Farah beni benden daha iyi oynadı, adeta ben olmuş dedi” diye konuştu.

Zeki Müren’i özleyen akrabaları Çağlar’ın Evine Gidebilirler

 

Marmara Park AVM’deki sohbette, “Arif V 216” filminde Zeki Müren’i oynayan Çağlar Çorumlu’nun da mükemmel bir performans sergilediğini dile getiren Zafer Algöz “Çağlar o kadar Zeki Müren oldu ki, birebir canlandırdı diyebilirim. Büyük ustanın varsa akrabaları Çağlar’ın evine gidip Zeki Müren’i yaşayabilirler.” dedi.

 


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» Can Yeleği
» Genco Erkal’dan Nazım Hikmet dinlemek
» “Köyümüzde Konser Var”
» İlker Ayrık ünlü şef Nusret’e rakip oldu
» “İlhan Şeşen:Hediyem” albümünün lansmanında yıldızlar geçidi
» ’’Dedikodu’’ yerine resim yapıyorlar...
» Pera Müzesi’nden Yükselen “Yeni Sesler”
» UNIQ Hall 1 Kasım’da ‘Metot’ oyununa ev sahipliği yapacak
» ‘On’dan Kalan Şarkıları’ ın kapanışını Bursa’da yaptı
» "Esaretin Bedeli" Türkiye’de ilk kez tiyatro sahnesinde
» Gülşen ’’Bangır Bangır’’
» Fermanlı Deli Hazretleri’ne alkış yağmuru
» Engelsiz Yarışma ödülleri sahiplerini buldu
» Milyonfest izmir Şebnem Ferah ile başladı
» Bursa Müzeyyen’i ayakta alkışladı
» Cavalleria Rusticana ve Palyaçolar
» “Altın Elma”lar Frankfurt’ta sahiplerini buldu!
» Çakallarla Dans’a Yerli Üretim Logosu
» Soyut ve somut eserler bu sergide buluştu
» Gökçe Bahadır’ın sahne performansı damga vurdu
» KısaKes Ödülleri Sahiplerini buldu
» İş Sanat’ın Açılış Konserinde Parlayan Yıldızlar sahnede
» Tekfen Filar-Mini’den çocuklara özel festival gibi bir hafta sonu
» Usta sanatçı Yaman Tüzcet’e veda töreni
» Sıla Bursa’da sultanlar gibi