YAZARLAR Füsun SU
12
14
16
18
02/12/2018 08:36
‘Aralık’sız sevme zamanı

Yılın son ayı gelmiş, hoş gelmiş. Bir yılın daha sonuna yaklaşır, geride neler bıraktığımızın ve bizi nelerin beklediğinin muhasebesini yaparken, sosyal medyada bir yazı düştü önüme.

“Kasım’da aşk başkaldırıcılara ayrılan süre bitti,

şimdi ARALIK ’sız sevmek isteyenlerin zamanı.

Bu da olmazsa direk OCAK başı.”

Seviyorum ben bu sosyal medyayı ve esprili yaklaşımları. Kasım, aralık ve ocak ayları aşk vesilesiyle pek güzel özetlenmiş. Aşk! ‘Aşk’ ki, aşk! Her yerde aşk ve aşkın arayışı var.

Aşık olduğumuzda enerjilerimizi bilinçsiz şekilde birbirimize veririz, pozitif duygularımız artar; birlikte neşeyi, mutluluğu paylaşırız. Yaşam enerjimizi kaynaktan sağlamak yerine aşık olduğumuz kişiden almaya başlarız, bu enerjiye bağlanırız.

Oysa kimsenin kimseye verebilecek fazla enerjisi yoktur. Birinin enerjisi muhakkak ki daha önce tükenir ve diğerinin enerjisini elde etmeye çalışır, tabii ki bilinçsizce. İlişki de böylece yozlaşmaya, zayıflamaya başlar ya da bir güç savaşına dönüşür. ‘Kendi yarısını’ arayan insan, bu yarıyı bir başkasında tamamlayamamıştır; her gün, her ay, her yıl bu arayış sürer.

Yeterli düzeyde iç görü ve öz farkındalık sahibi olabilirsek, insan kaynağından beslenmek yerine, evrensel kaynaktan beslenir ve ‘eksik kalan’ yarımızı bu sınırsız kaynaktan sağlarız.

Kendisini kaynaktan bütünleyebilen insan artık bir mıknatıs gibidir. Kaçınılmaz olarak karşımıza kendisini bu şekilde bütünlemiş insan çıkar ve bağımlı ya da bağımlılık göstermeyen bağlılıkla bireysel gelişimimizi birlikte sürdürebiliriz.

O zaman yalnızca Kasım’da değil, her ay aşk başkadır ve ARALIK’sız sevmeye devam ederken, OCAK başına da birlikte gideriz, öyle değil mi?

Hoş geldin aralık” der ve yine bir şarkımla veda ederim size:

Linki tıklayarak NİYET şarkımla, evrensel kaynaktan bütünlenmeye niyet edelim hep birlikte.

https://www.youtube.com/watch?v=xXSlJ67LNIo

Sevgimle,

“füsunSu kimdir?” diye merak edenler için:

Antalya’da Füsun Balta olarak doğdum. ODTÜ’de Mimarlık, İÜ’de Müzikal okudum. Füsun Coşkun olarak kariyer yaptım, müzik yaptım. Yine Füsun Coşkun olarak, Eurovision, Discovery vb yarışmalar sonrası “Sarhoş” albümümü ve TRT FM’de canlı, naklen konserler yayınladım. “Dünyanın en muhteşem deneyimi” diye nitelendirdiğim kızımla birlikte BÜYÜ’meyi seçtim. Bir gün kanserimle tanıştım, duvara tosladım, ALTÜST oldum, paramparça oldum. İyi ki de öyle olmuş. Yaşamımda yanlış yere oturmuş olan tüm parçalar doğru yerlerini buldu, bulmaca çözüldü. Hayatın altı ve üstü birdi, hatta daha iyiydi. Kanser dönemi faydasını gördüğüm nefesle ve zihin dönüşüm sistemleri ile YOL  alıyorum. 2015 yılında “DNA”  isimli, kendi dönüşüm hikayemi anlattığım albümümle müziğe geri döndüm. Tüm isimleri geride bıraktım, en DERİN NİYET’im AŞK’la, “SU” olup akmayı, su gibi her şeyden aşağıda ve kayaya şekil verecek kadar güçlü olmayı seçtim, füsunSu oldum…

2016’da “UMA”, 2017’de “BÜYÜ” ve 2018’de OYUN isimli üçleme albümlerimi yayınladım.

Müzisyen, nefes terapisti, bir de www.guncelkadin.com.tr ‘nin verdiği  “yazarlık” sıfatı ile size ulaşıyorum. Kalbinize AŞK’la dokunabilirsem ne ala…

http://bit.ly/2oWZtkM  ( “fusunsu official youtube ) ‘dan kendi YOL’culuğumu anlattığım tüm müzik videolarımı izleyebilir,

www.fusunsu.com ‘dan ve https://www.facebook.com/fusunsubyfusun/  isimli sayfamdan bana ulaşabilir ve takip edebilirsiniz.

Paylaşım ve dönüşümlerinizi merakla ve sevgiyle bekliyorum.

Önceki Yazılar :

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :